شهر ووپرتال

شهر ووپرتال

در این مطلب درباره ی شهر ووپرتال می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

ووپرتال شهری در نوردراین-وستفالن ، آلمان ، در دره ووپر و اطراف آن ، در شرق دوسلدورف و جنوب روهر است. این شهر با جمعیت تقریبی ۳۵۰ هزار نفر ، بزرگترین شهر در سرزمین Bergisches است. ووپرتال به دلیل شیب های تند ، جنگل ها و پارک هایش و راه آهن معلقش ، Wuppertal Schwebebahn شناخته شده است. این شهر با داشتن دو سوم فضای سبز از کل منطقه شهرداری ، سبزترین شهر آلمان است. از هر نقطه از شهر تنها ۱۰ دقیقه پیاده تا یکی از پارک های عمومی یا مسیرهای جنگلی فاصله دارد.

در قرون ۱۸ و ۱۹ ، دره ووپر یکی از بزرگترین مناطق صنعتی قاره اروپا بود. تقاضای روزافزون زغال سنگ از کارخانه های نساجی و آهن آلات گسترش روهرگبت در نزدیکی را تشویق می کند. ووپرتال هنوز یک مرکز صنعتی عمده است و در آن صنایعی مانند پارچه ، متالورژی ، مواد شیمیایی ، دارویی ، الکترونیک ، اتومبیل ، لاستیک ، وسایل نقلیه و تجهیزات چاپ محل زندگی است.موسسه آب و هوا ، محیط زیست و انرژی ووپرتال و انستیتوی روابط اقتصادی بین المللی اروپا در این شهر واقع شده اند

ووپرتال در مرزهای کنونی خود با ادغام شهرهای صنعتی بارمن و البرفلد با جوامع Vohwinkel ، Ronsdorf ، Cronenberg ، Langerfeld و Beyenburg در سال ۱۹۲۹ شکل گرفت. نام اولیه بارمن-البرفلد در همه پرسی سال ۱۹۳۰ به ووپرتال (“دره ووپر”) تغییر یافت. شهر جدید به عنوان بخشی از استان پروین راین اداره می شد.

شهر ووپرتال

شهر ووپرتال

برای آلمان منحصر به فرد ، این یک “شهر خطی” است که به دلیل تپه های شیب دار در امتداد رودخانه Wupper است. بلندترین تپه آن لیختشهید است که از سطح دریا ۳۵۱ متر ارتفاع دارد. مراکز مسلط شهری البرفلد (مرکز تجاری تاریخی) و بارمن (صنعتی تر) از سال ۱۸۵۰ یک منطقه مداوم شهری را تشکیل داده اند. در طول دهه های بعد ، “Wupper-Town” به منطقه بزرگ صنعت شمال غربی آلمان تبدیل شد. در طول قرن ۲۰ ، کلن ، دوسلدورف و منطقه روهر ، این مناطق با یک توپوگرافی مطلوب تر ، از این منطقه همگانی پیشی گرفته اند.

بخوانید:  موفق ترین شهرهای آلمان کدامند ؟

از ۵ ژوئیه ۱۹۳۳ تا ۱۹ ژانویه ۱۹۳۴ ، اردوگاه کار اجباری کمنا در ووپرتال تأسیس شد. این اردوگاه ها یکی از اردوگاه های کار اجباری نازی ها بود که پس از قدرت گرفتن حزب نازی در سال ۱۹۳۳ توسط رایش سوم برای حبس مخالفان سیاسی آنها ایجاد شد. این اردوگاه در یک کارخانه سابق در Wupper در محله کمنا در قسمت بارمن تاسیس شد. ووپرتال ووپرتال به عنوان یک مکان مهم مقاومت در آلمان مشهور است. اعلامیه بارمن یا بیانیه کلامی بارمن سندی بود که توسط مسیحیان آلمان نازی و مخالف فلسفه دویچه کریستن تصویب شد. به نظر نمایندگان این کنفرانس که در ماه مه ۱۹۳۴ در ووپرتال-بارمن تشکیل جلسه داد ، مسیحیان آلمان با پیروی از دولت ، دولت کلیسا را ​​فاسد کرده و ایدئولوژی نازی را در کلیساهای پروتستان آلمان وارد کردند که با انجیل مسیحیان مغایرت دارد.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

در طول جنگ جهانی دوم ، حدود ۴۰٪ از ساختمانهای شهر با بمباران متفقین تخریب شد ، مانند بسیاری دیگر از شهرهای آلمان و مراکز صنعتی . با این حال ، تعداد زیادی از مکانهای تاریخی حفظ شده است ، مانند:

Ölberg ، به معنای واقعی کلمه “کوه نفت” ، بزرگترین منطقه اصلی طبقه کارگر آلمان ، به عنوان یک بنای تاریخی محافظت می شود. این نام در طول دهه ۱۹۲۰ و در حالی که محله های مسکونی بورژوازی اطراف برق گرفته بودند ، به استفاده از چراغ های نفتی ادامه یافت. در کاربردهای سنتی ، نام “Ölberg” به کوه زیتون در اورشلیم اشاره دارد.
بریل یکی از بزرگترین مناطق آلمان در ویلاهای Gründerzeit ، یعنی عمارت های طبقه متوسط ​​است که توسط کارآفرینان صنعتی در نیمه دوم قرن ۱۹ ساخته شده است.
لشکر ۷۸ پیاده نظام ایالات متحده به فرماندهی سرلشکر ادوین پی پارکر جونیور ، ووپرتال را در برابر مقاومت ناچیز در ۱۶ آوریل ۱۹۴۵ دستگیر کرد. ووپرتال بخشی از منطقه اشغال انگلیس و متعاقباً بخشی از ایالت جدید نوردراین-وستفالن در آلمان غربی شد.

بخوانید:  شهر هانوفر

دانشگاه های این شهر

چهار موسسه آموزش عالی در ووپرتال به سر می برند.

 • دانشگاه ووپرتال (Bergische Universität Wuppertal)
 • دانشگاه علمی کاربردی FOM
 • دانشگاه موسیقی کلن ، بخش ووپرتال
 • کالج الهیات ، ووپرتال / بیتل (Theologische Zentrum Wuppertal)
 • Junior Uni با بودجه خصوصی یک اقدام منحصر به فرد آلمانی برای آموزش جوانان از ۴ تا ۲۸ سال در علوم خارج از برنامه مدرسه است.

آثار هنری این شهر

 • در فیلم ویم وندرس ۱۹۷۴ آلیس در شهرها ، شخصیت های اصلی از ووپرتال دیدن می کنند.
 • بخشی از اقدام Le Feu de Wotan (1984) از مجموعه کتابهای کمیک Yoko Tsuno توسط راجر للوپ در ووپرتال و شوبه آن اتفاق می افتد.
 • نمایش Die Wupper ساخته Else Lasker-Schüler در البرفلد جریان دارد.
  فیلم ۲۰۰۰ شاهزاده خانم و جنگجو ، ساخته تام تیکوئر ، در ووپرتال فیلمبرداری شد.
 • فیلم ۲۰۰۱ بدون پشیمانی (Nichts Bereuen) ، ساخته بنیامین کوابک ، در ووپرتال فیلمبرداری شد.
 • در فیلم Pina 2011 ، چندین سکانس رقص در ووپرتال و اطراف آن اتفاق می افتد. در چندین توالی ، از تراموای بلند بعنوان تنظیم و همچنین به عنوان یک پس زمینه استفاده می شود.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.