شهر ویسبادن

شهر ویسبادن

در این مطلب درباره ی شهر ویسبادن می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

ویسبادن  شهری در مرکز آلمان غربی و پایتخت ایالت فدرال هسن است. از ژوئن ۲۰۲۰ ، این شهر ۲۹۰/۹۵۵ نفر ساکن داشت  ، به علاوه تقریباً ۱۹۰۰۰  شهروند ایالات متحده (که بیشتر با ارتش ایالات متحده در ارتباط هستند). منطقه شهری ویسبادن تقریباً محل زندگی است. ۵۶۰۰۰۰ نفر.

این شهر ، همراه با Frankfurt am Main ، Darmstadt ، و Mainz ، بخشی از منطقه اصلی فرانکفورت راین است ، یک منطقه شهری با جمعیت ترکیبی حدود ۵.۸ میلیون نفر.

ویسبادن یکی از قدیمی ترین شهرهای اسپا در اروپا است. نام آن به “حمام چمنزار” ترجمه می شود ، اشاره به چشمه های آبگرم معروف آن است. همچنین به دلیل معماری و آب و هوای خود در سطح بین المللی مشهور است – با اشاره به این شهر در فرانسه “زیبا از شمال” نیز نامیده می شود.  زمانی ویسبادن به ۲۶ چشمه آب گرم می بالید. از سال ۲۰۰۸ ، چهارده از چشمه ها همچنان در جریان هستند.

در سال ۱۹۷۰ ، این شهر میزبان دهمین Hessentag Landesfest (به انگلیسی: Hessian Day ، یک جشنواره ایالتی) بود.

این شهر با داشتن ۱۱۰/۳ درصد از متوسط ​​تولید ناخالص ملی در سال ۲۰۱۷ دهمین شهر ثروتمند در آلمان محسوب می شود (۲۰۱۴). متوسط ​​قدرت خرید سالانه برای هر شهروند ۲۴/۷۸۳ یورو است.

شهر ویسبادن

شهر ویسبادن

اقلیم این شهر

ویسبادن دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی (Köppen: Cfb) با زمستان های نسبتاً سرد و تابستان های گرم است. متوسط ​​دمای سالانه آن ۹/۸ درجه سانتی گراد (۴۹/۶ درجه فارنهایت) است ، با متوسط ​​دمای ماهانه از ۱ درجه سانتیگراد (۳۳/۸ درجه فارنهایت) در ژانویه تا۱۸/۶ درجه سانتیگراد (۶۵/۵ درجه فارنهایت) در جولای.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

مناظر دیدنی این شهر

میدان قصر (The Palace Square)

بخوانید:  شهر نورنبرگ

Schloßplatz (“میدان کاخ”) در مرکز شهر واقع شده است ، و توسط چندین ساختمان برجسته احاطه شده است. کاخ دوک زیر سلطنت ویلیام ، دوک ناسائو آغاز شد. پایه های آن در سال ۱۸۳۷ گذاشته شد و در نوامبر ۱۸۴۱ (دو سال پس از مرگ ویلیام) به پایان رسید. برای بیست و شش سال باقی مانده از اقتدار دوک ، محل اقامت خانواده حاکم بود. بعداً به عنوان محل اقامت دوم پادشاه پروس از ۱۸۶۶ تا ۱۹۱۸ خدمت کرد. بعداً به عنوان مقر نیروهای اشغالگر فرانسه و انگلیس پس از جنگ جهانی اول ، سپس به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفت. از سال ۱۹۴۵ ، این ساختمان به عنوان Landtag (ساختمان پارلمان) برای ایالت فدرال هسن خدمت کرده است. محل کاخ یک قلعه بوده است ، احتمالاً از اوایل قرون وسطی ، که در اطراف آن شهر توسعه یافته است. در حالی که از قلعه سابق چیزی در دست نیست ، بقایای آن در حین حفاری ها پس از جنگ جهانی دوم کشف شد.

تالار شهر جدید در سال ۱۸۸۷ ساخته شده است. در سنگفرش روبروی تالار شهر حکاکی عقاب مقدس امپراتوری روم مقدس ، شیر ناسائو و فلورس ویسبادن است. تالار شهر قدیمی ، ساخته شده در سال ۱۶۱۰ ، قدیمی ترین ساختمان حفظ شده در مرکز شهر است و اکنون به عنوان دفتر ثبت احوال استفاده می شود.

پروتستان Marktkirche (“کلیسای بازار”) از سال ۱۸۵۲ تا ۱۸۶۲ به سبک نئوگوتیک ساخته شد. ارتفاع شیب کوه غربی آن ۹۲ متر (۳۰۲ فوت) است و این کلیسا را ​​به بالاترین بنای شهر تبدیل کرده است.

شهر ویسبادن

شهر ویسبادن

کورهاوس و تئاتر

بنای تاریخی نئو کلاسیک Kurhaus (“خانه آبگرم”) به درخواست Kaiser Wilhelm II بین سالهای ۱۹۰۴ و ۱۹۰۷ ساخته شده است. Spielbank (کازینو) معروف آن دوباره در حال بهره برداری است.

بخوانید:  شهر اسن

در جلوی Kurhaus چمنی قرار دارد که به Green Bowling معروف است. در یک طرف بولینگ گرین Kurhaus Kolonnade قرار دارد. سازه ۱۲۹ متری که در سال ۱۸۲۷ ساخته شده است ، طولانی ترین سالن در اروپا است که توسط ستون ها پشتیبانی می شود. در طرف دیگر تئاتر Kolonnade است که در سال ۱۸۳۹ ساخته شده است. این ساختمان در مجاورت Hessisches Staatstheater Wiesbaden است که بین سالهای ۱۸۹۲ و ۱۸۹۴ ساخته شده است.

بنای دیگر مربوط به دوره سلطنت دوک ویلهلم ، لوئیزن پلاتز است ، میدانی که برای همسر اول دوک نامگذاری شده است. این ساختمان توسط ساختمانهای نئوکلاسیک احاطه شده است ، و در وسط میدان آبلیس واترلو قرار دارد ، به یاد ۶۸۳ ناسائور که در ۱۸ ژوئن ۱۸۱۵ در نزدیکی مزرعه هوگومونت در جنگ مربوطه علیه ناپلئون درگذشت.  خانواده دوک به غیر از کاخ در مرکز ، یک کاخ بزرگ در کرانه های راین داشتند که به Schloss Biebrich معروف بود. این ساختمان باروک در نیمه اول قرن ۱۸ ساخته شده است.

شمال شهر نروبرگ است. از بالای این تپه می توان منظره ای از شهر را مشاهده کرد. راه آهن تله کابین Nerobergbahn شهر را با تپه متصل می کند. در جنوب آن ، Nerotalanlagen یک پارک در امتداد نهر است که در سال ۱۸۹۷-۱۸۹۸ به عنوان یک باغ چشم انداز انگلیسی ایجاد شده است

یکی از سه موزه ایالتی هسی ، موزه ویزبادن در ویسبادن واقع شده است.

کلیساهای دیگر Berkirkirche هستند که در سال ۱۸۷۹ به سبک Gothic Revival احداث شده و Lutherkirche در سال ۱۹۱۰ در Jugendstil به پایان رسید. کلیسای Mariä Heimsuchung یک نقطه عطف بلند بتونی در حومه کوهلک است.

بخوانید:  شهر برمن

مسیحیت شرقی همچنین با کلیسای ارتدکس سریالی ایسایای سوریایی در Willi-Juppe-Straße در دوتزهایم ، ساخته شده توسط آشوریان Suryoye در سال ۲۰۱۶ ارائه شده است.

پارک Warmer Damm یک پارک ۴/۵ هکتاری در ضلع شرقی Wilhelmstrasse و جنوب تئاتر ایالتی و Kurhaus است که دارای دریاچه ، چشمه ، مجسمه های مختلف و مناطق بزرگ چمنزار است. این پارک در سالهای ۱۸۵۹ تا ۱۸۶۰ ایجاد شده است و نام آن از استحکامات قرون وسطایی اطراف برکه ای است که آبهای گرم ۲۶ چشمه آب گرم شهر در آن جریان دارد.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.