معرفی دانشگاه علمی کاربردی بیبراخ

معرفی تاپ ترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل

همواره یکی از جذاب ترین کشورها به منظور تحصیل آلمان بوده است. زیرا این کشور جزء کشورهای صنعتی و پیشتاز در تکنولوژی و فناوری می باشد. نکته جالب دانشگاه های این کشور این است که اگر شما جزء دانشجویان ممتاز باشید می توانید به طور رایگان در برترین دانشگاه های کشور آلمان تحصیل کنید. به همین دلیل سالانه ده ها هزار دانشجو از سراسر دنیا در دانشگاه های آلمان ثبت نام می کنند. با مجله آزمون مگ همراه باشید تا در این مقاله گزارشی از برترین دانشگاه های کشور آلمان ارائه کرده است.

دولچه و گابانا به خاطر طراحی‌های منحصر به فرد و تیپ خاص خود مشهور هستند. مجموعه‌های آن‌ها بازتابی از رسوم کشور ایتالیا با الهام از دهه ۶۰ میلادی است.

سبک مدیترانه­‌ای دولچه و گابانا چارچوبی سختگیرانه نداشته و با الهام از دنیایی خیالی به طراحی‌ها‌ی جدید و خاص دست پیدا می‌­کند. کلکسیون­‌های فصلی آن‌ها، از سبک باروک تا پلاستیکی، از طبقه اشرافی تا کارگر، از استایل بی‌پروا تا بورژوایی، از تصاویر حیوانات تا لباس کاردینال تغییر می­‌کند. طبق گفته سوزی منکز، خبرنگار بین‌المللی، این دو طراح قادر به تلفیق دوره‌­های مختلف، کشورها، ظواهر مردانه و زنانه، پارچه‌­ها و سبک‌­های مختلف هستند.

دانشگاه فرایبورگ ، (به آلمانی Freiburg Albert – Ludwigs-Universität ، Uni Freiburg یا Freiburg )، یا به انگلیسی : Albert Ludwig University of Freiburg ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در شهر Freiburg im Breisgau ، در ایالت Baden-Wűrttemberg ، در آلمان واقع است.

دانشگاه در سال ۱۴۵۷ ، توسط سلسله Habsburg ، به عنوان دومین دانشگاه بعد از داشنگاه وینا (University of Vienna) در قلمرو Habsburg ، تاسیس شد.

امروزه ، دانشگاه فرایبورگ ، به عنوان پنجمین دانشگاه قدیمی در آلمان ، با یک سابقه طولانی در آموزش انسان شناسی ، علوم اجتماعی و علوم طبیعی می باشد.

دانشگاه از ۱۱ دانشکده تشکیل شده است و دانشجویان را از سراسر آلمان و همچنین بی از ۱۲۰ کشور خارجی جذب می کند. دانشجویان خارجی این دانشگاه ، حدود ۱۶% از کل دانشجویان را تشکیل می دهند.

دانشگاه فرایبورگ ، یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا می باشد و همچنین در شمار موسسات برتر آموزشی و پژوهشی است. از آنجا که این دانشگاه مدت طولانی است که به خوبی شهرت دارد ، در گذشته میراث فرهنگی و علمی خود را حفظ کرده است و در آینده نیز روش های جدید را برای تامین نیازهای ان مدرن ، توسعه خواهد داد.

دانشگاه فرایبورگ محل تحصیل بسیاری از اندیشه های بزرگ سنت های غربی بوده است. تعدادی از آن ها شامل : Hannah Arendt، Rudolf Car nap، David Daube، Johann ECK، Hans-Georg Gadamer، Friedrich Hayek، Martin Heidegger، Ed Husserl ، Friedrich Meinecke، Max Weber می باشند. علاوه بر این ،  این دانشگاه برنده ۱۹ جایزه نوبل می باشد و از سال ۲۰۰۷ ، تاکنون ، توسط University of Excellence به عنوان دانشگاه برگزیده آلمان انتخاب شده است.

دانشگاه آزاد برلین یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در برلین، آلمان است. این دانشگاه در سال ۱۹۴۸ تاسیس شد. دانشگاه آزاد برلین بر اساس رده بندی QS دارای رتبه ۱۳۰ در جهان و جز ۱۰ دانشگاه برتر آلمان می باشد. این دانشگاه در زمینه هنر و علوم انسانی دارای شهرت جهانی است.

دانشگاه آزاد برلین در رشته ی سیاست دارای رتبه ۱۹ در جهان، در حوزه علوم انسانی و هنر دارای رتبه ۲۳ در جهان، در حوزه باستان شناسی رتبه ۲۱، جامعه شناسی رتبه ۲۱، شیمی ۵۰ تا ۱۰۰، ارتباطات و مطالعات رسانه رتبه ۴۶و در مدرم شناسی دارای رتبه ۲۸ در جهان می باشد.

حدود ۳۱۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند. تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه از کشورهای دیگر (بیش از ۱۰۰ کشور) در سراسر جهان هستند.

دانشگاه ازاد برلین Freire Berlin حدود ۲۸۷۶ نفر عضو هیئت علمی و ۲۳۵۷ کارمند اجرایی دارد. دانشگاه ازاد برلین بیش از ۱۰۰ رشته کارشناسی ارشد و کارشناسی را به زبان آلمانی عرضه می‌کند.

دانشگاه فرای برلین Freire Berlin آلمان جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران بوده و تمامی مدارک صادره از این دانشگاه در ایران مورد تایید و ارزشیابی و در رده ممتاز قرار دارند.

دروس در مقطع کارشناسی به زبان المانی و در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و المانی ارائه می شود . تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور المان به مدت ۳ سال و در مقطع کارشناسی ارشد به مدت یک سال می باشد.

دانشگاه فرای برلین دارای ۱۰ پژوهشگاه فعال می باشد و ۱۵ دانشکده می باشد که عبارتند از عبارتند از دانشکده پزشکی، دانشکده زیست شناسی، دانشکده شیمی، دانشکده داروسازی ، دانشکده حقوق ، دانشکده اقتصاد و تجارت ، دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر ، دانشکده فیزیک ، دانشکده روانشناسی و اموزش و پرورش ، دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی ، دانشکده زمین شناسی ، دانشکده تاریخ و مطالعات فرهنگی ، دانشکده فلسفه و علوم انسانی و دانشکده دامپزشکی. همچنین دانشگاه آزاد برلین یک دانشکده پزشکی مشترک با دانشگاه هومبولت دارد.

از امکانت دانشگاه فرای برلین می توان به کتابخانه های بزرگ، حمل و نقل دانشجویی، ازمایشگاه های پیشرفته، گالری های هنری و سالن های نمایش و بسیاری از امکانات دیگر اشاره کرد.

 

دانشگاه هامبولت برلین (Humboldt University of Berlin)

دانشگاه هومبولت برلین یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در برلین آلمان است که یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه علوم انسانی و هنر است. این دانشگاه در سال ۱۸۱۰ تاسیس شده است. دانشگاه هامبولت برلین بر اساس رده بندی QS دارای رتبه ۱۱۷ در جهان و جز ۱۰ دانشگاه برتر آلمان می باشد.

این دانشگاه در زمینه تاریخ باستان دارای رتبه ۷، در فلسفه رتبه ۱۳، در زمینه هنر و علوم انسانی رتبه ۱، جغرافیا رتبه ۱۷، روانشناسی رتبه ۳۸، مردم شناسی رتبه ۳۹، حقوق و مطالعات رتبه ۳۷ و در علوم دینی و مطالعات مذهبی نیز دارای رتبه ۳۵ در جهان می باشد.

تمرکز دانشگاه هومبولت برلین بر علوم انسانی و هنر است و عمده تحقیقات این دانشگاه در شاخه تاریخ، فلسفه، روانشناسی و جغرافیا و علوم اجتماعی است. تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه هومبولت بلین از کشورهای دیگر (بیش از ۱۰۰ کشور) در سراسر جهان هستند.

دانشگاه هومبولت حدود ۲۴۰۰ نفر عضو هیئت علمی و ۱۵۱۶ نفر کارمند اجرایی دارد. دانشگاه هومبولت بیش از ۱۰۰ رشته کارشناسی ارشد و کارشناسی عرضه می‌کند و دارای تحقیقات گسترده و معتبر در سطح جهانی است.

این دانشگاه تا به امروز ۴۰ برنده جایزه نوبل دارد که از مشهورترین آنها می توان اوتو هان Otto Hahn، آلبرت میشلسون Albert Michelson و تئودور مومسن Theodor Mommsen را نام برد. دانشگاه هومبولت جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران بوده و تمامی مدارک صادره از این دانشگاه در ایران مورد تایید و ارزشیابی و در رده ممتاز قرار دارند.

 

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (Ludwig Maximilian University of Munich)

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig Maximilian University of Munich یک دانشگاه معتبر تحقیقاتی واقع در مونیخ آلمان است. این دانشگاه در سال ۱۴۷۲ تاسیس شده است و ششمین دانشگاه قدیمی آلمان می باشد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ بر اساس رده بندی QS دارای رتبه ۶۳ در جهان و جز ۱۰ دانشگاه برتر آلمان می باشد. این دانشگاه در زمینه علوم پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی رتبه قابل توجهی در جهان دارد. و تا کنون افراد بسیاری از این دانشگاه برنده جایزه نوبل شده اند.

و همچنین افرادی از جمله رونتگن از دانش آموختگان بنام دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان هستند. رتبه این دانشگاه بر اساس سیستم رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۰ در علوم فیزیک و نجوم ۲۲ در جهان، در فلسفه ۱۴، در تاریخ کهن ۵، در زیست شناسی ۲۵، در علوم ارتباطات و رسانه ۲۵، داروسازی ۳۹، شیمی ۳۹، پزشکی ۳۳، و در دندانپزشکی دارای رتبه ۴۸ در جهان است.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان دارای ۱۸ دانشکده و تعداد زیادی مرکز تحقیقاتی بین الملی است که دانشجویان در آن ها امکان انجام پروژه های تحقیقاتی را با سایر پژوهشگران بین المللی دارند.

 

دانشگاه برمن آلمان (University of Bremen)

دانشگاه برمن Bremen یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در شمال آلمان، شهر برمن است. این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ تاسیس شده است. دانشگاه برمن Bremen بر اساس رده بندی QS دارای رتبه ۵۴۱ در جهان و جز دانشگاه های خوب آلمان می باشد.

این دانشگاه در زمینه ژئو فیزیک دارای رتبه ۴۴ در جهان و در علوم زمین و دریا دارای رتبه ۴۶ در جهان است. تمرکز دانشگاه برمن بر علوم طبیعی است و عمده تحقیقات این دانشگاه در شاخه علوم زمین و ژئو فیزیک است.

تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه برمن Bremen از کشورهای دیگر (بیش از ۱۲۰ کشور) در سراسر جهان هستند. دانشگاه برمن Bremen بیش از ۱۰۰ رشته کارشناسی ارشد و کارشناسی عرضه می‌کند و دارای تحقیقات گسترده و معتبر در سطح جهانی است.

حدود ۲۳۰۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه برمن مشغول به تحصیل و پژوهش هستند که حدود ۲۰۰۰ نفر آنان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه برمن Bremen جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران بوده و تمامی مدارک صادره از این دانشگاه در ایران مورد تایید و ارزشیابی و در رده ممتاز قرار دارند.

دانشگاه برمن با تعداد زیادی از دانشگاه های برتر جهان و همچنین شرکت های بین المللی همکاری دارد و به دانشجویان این امکان را می دهند تا در انجام پروژه های بین المللی در زمینه های علوم طبیعی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی و مهندسی با محققان سراسر جهان همکاری کنند.

 

دانشگاه فرایبورگ آلمان (Albert Ludwigs Universitaet Freiburg)

دانشگاه فرایبورگ دانشگاه تحقیقاتی واقع در فرایبورگ آلمان است. این دانشگاه در سال ۱۴۵۷ تاسیس شده است و پنجمین دانشگاه قدیمی آلمان می باشد. دانشگاه فرایبورگ بر اساس رده بندی QS دارای رتبه ۱۷۵ در جهان و جز ۱۰ دانشگاه برتر آلمان می باشد.

دانشگاه فرایبورگ حدود ۴۶۰۰ نفر عضو هیئت علمی و ۲۱۳۶ کارمند اداری دارد. دانشگاه فرایبورگ بیش از ۱۰۰ رشته کارشناسی ارشد و کارشناسی عرضه می‌کند و دارای تحقیقات گسترده و معتبر در زمینه علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی می باشد.

حدود ۲۴۴۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه فرایبورگ مشغول به تحصیل و پژوهش هستند که ۱۸.۲% آن ها بین المللی و از بیش از ۱۲۰ کشور جهان هستند.

دانشگاه فرایبورگ جزو دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران بوده و تمامی مدارک صادره از این دانشگاه در ایران مورد تایید و ارزشیابی قرار می گیرند. تا کنون ۱۵ نفر از اساتید هیئت علمی دانشگاه فرایبورگ برنده بالاترین جایزه پژوهشی آلمان یعنی Gottfried Wilhelm Leibniz Prize شده اند. دانشگاه فرایبورگ همچنین با موسسات تحقیقاتی بین المللی بسیاری همکاری دارد.

 

دانشگاه بن آلمان (Bonn)

دانشگاه بن آلمان bonnیک دانشگاه تحقیقاتی واقع در بن آلمان است. این دانشگاه در سال ۱۷۷۷ تاسیس شده است. دانشگاه بن بر اساس رده بندی QS دارای رتبه ۲۴۰ در جهان و جز ۱۰ دانشگاه برتر آلمان می باشد. دانشگاه بن Bonn حدود ۴۵۰۰ نفر عضو هیئت علمی و ۵۴۴ استاد دارد.

دانشگاه بن Bonn بیش از ۱۰۰ رشته کارشناسی ارشد و کارشناسی عرضه می‌کند و دارای تحقیقات گسترده و معتبر در سطح جهانی است. حدود ۳۴۰۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه بون مشغول به تحصیل و پژوهش هستند که از این مقدار ۴۰۰۰ نفر آن ها از بیش از ۱۰۰ کشور جهان هستند.

جالب است بدانید که تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه بن آلمان از میانگین کل دانشجویان خارجی آلمان بیشتر است. دانشگاه بن Bonn جزو دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران بوده و تمامی مدارک صادره از این دانشگاه در ایران مورد تایید و ارزشیابی و در رده ممتاز قرار دارند. افرادی همچون پاپ بندیکت شانزدهم، کارل مارکس، فریدریش نیچه، جوزف شامپیتر و یوزف گوبلز از دانش‌آموختگان و استادان دانشگاه بن بوده‌اند.

 

دانشگاه هامبورگ آلمان (University of Heidelberg)

در بسیاری از رتبه‌بندی‌های دانشگاهی و بین‌المللی، دانشگاه هایدلبرگ به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان، نه تنها جایگاه برترین دانشگاه آلمان را به خود اختصاص داده است، بلکه یکی از صد دانشگاه برتر جهان نیز محسوب می‌شود.

دانشگاه هایدلبرگ واقع در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان، قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور و یکی از نخستین دانشگاه‌های تاسیس‌شده در اروپا به حساب می‌آید. ساخت این دانشگاه که پس از دانشگاه پراگ و دانشگاه وین، به عنوان سومین دانشگاه در دوران رایش مقدس رومی شناخته می‌شود، در سال ۱۳۸۶ میلادی صورت گرفته است.

دانشکده‌ها و رشته‌های برتر در دانشگاه هایدلبرگ

با گذشت بیش از ۶۰۰ سال از شروع فعالیت دانشگاه هایلدبرگ، در حال حاضر بیش ۲۵ هزار دانشجو، در ۱۲ دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. از میان این دانشکده‌ها می توان به دانشکده حقوق، پزشکی، ادبیات و فلسفه، زیست شناسی، ریاضی و علوم رایانه و دانشکده شیمی و فیزیک اشاره کرد.

⭐از رشته‌های مطرح دانشگاه هایدلبرگ در میان سایر دانشگاه‌های آلمان، می توان رشته‌های پزشکی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر و اقتصاد را نام برد.
?البته رشته ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی نیز در دانشکده ادبیات این دانشگاه ارائه می‌شود.?

?جایگاه دانشگاه هایدلبرگ در رتبه‌بندی‌های بین‌‌المللی

دلیل انتخاب دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یکی از دانشگاه‌های نخبگان آلمان در سال ۲۰۰۷ میلادی را می‌توان در جایگاه این دانشگاه ه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی جستجو کرد. به غیر از دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه کارلسروهه، فرایبورگ و کنستانس نیز در ایالت بادن وورتمبرگ جزو دانشگاه‌های نخبگان آلمان به حساب می‌آیند.

در معتبرترین رتبه‌بندی‌های بین‌المللی و از جمله رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه هایدلبرگ در سال‌های اخیر عنوان برترین دانشگاه آلمانی را به خود اختصاص داده است. همچنین در رتبه‌بندی کمیسیون اروپا که در سال ۲۰۰۴ میلادی صورت گرفته است، دانشگاه هایدلبرگ در بین دانشگاه‌های برتر اروپایی در جایگاه نهم قرار دارد.

در سال ۲۰۰۷ نیز دانشگاه هایدلبرگ در رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی و علوم رایانه در مقطع کارشناسی ارشد و دوره‌های تکمیلی، به عنوان برترین دانشگاه آلمان انتخاب شد.

در رتبه‌بندی دیگری که در سال گذشته میلادی از سوی دانشگاه بوداپست و زیر نظر ۱۳ هزار پژوهشگر صورت گرفت، دانشگاه هایدلبرگ عنوان برترین دانشگاه آلمان‌ را به خود اختصاص داد و مقام ۱۲ در اروپا و ۷۳ در بین دانشگاه‌های جهان را نیز از آن خود کرد.

روانشناسی مدرن ، داروشناسی روانی ، روانشناسی ژنتیکی ، فیزیک محیطی و جامعه شماسی مدرن رشته های علمی هستند که توسط دانشگاه هایدلبرگ ، ارائه می شوند . دانشگاه روی تحقیقات بسیار تاکید دارد و تاکنون برنده ۳۰ جایزه نوبل بوده است و همیشه در شمار دانشگاههای برتر اروپائی ، رده بندی می شود .

دانشگاه هایدلبرگ ، همچنین یک مکان آموزشی برای دانشجویان دکترا می باشد و هر سال ، تقریباً ۱۰۰۰ مدرک دکترای موفقیت آمیز ، ارائه می کند که بیش از یک سوم از دانشجویان دکترای این دانشگاه ، از خارج از کشور می باشند .

۲۰ درصد از کل دانشجویان دانشگاه هایدلبرگ ، از ۱۳۰ کشور خارجی می باشند و

?⭐دانشگاه هایدلبرگ ، شامل ۲ دانشگاه مرکزی است .
یکی در شهر قدیمی هایدلبرگ و دیگری در منطقه Nevenheimer در حومه شهر . از میان فارغ التحصیلان این دانشگاه  ، ۱۱ تن از سران کشوری و دولتی ، خارجی و داخلی را می توان نام برد .

?از دیگر ویژگی‌های دانشگاه هایدلبرگ، کتابخانه این دانشگاه است که با بیش از سه میلیون جلد کتاب و مجله جزو یکی از مجهزترین کتابخانه‌های دانشگاهی در آلمان به حساب می‌آید.
تحصیل در دانشگاه نخبگان اما رایگان نیست و شهریه در دانشگاه هایدلبرگ، همانند بسیاری از دانشگاه‌های آلمانی از ترم تابستانی سال ۲۰۰۷ میلادی، به مبلغ ۵۰۰ یورو تصویب شده است. این مبلغ برای سال ۲۰۱۳ به بعد هنوز اعلام نشده است.

سایت رسمی دانشگاه هایدلبرگ
http://www.uni-heidelberg.de/

 

دانشگاه فنی مونیخ آلمان (Technical University of Munich)

دانشگاه فنی مونیخ یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در مونیخ، آلمان است که دارای ۳ پردیس دیگر در آلمان و یک پردیس در سنگاپور است. این دانشگاه در سال ۱۸۶۸ تاسیس شده است. دانشگاه فنی مونیخ بر اساس رده بندی QS دارای رتبه ۵۰ در جهان و جز ۱۰ دانشگاه برتر آلمان می باشد.

این دانشگاه در زمینه علوم فیزیک دارای رتبه ۱۷، مهندسی برق و الکترونیک رتبه ۲۰، کشاورزی و جنگلداری رتبه ۲۳، شیمی رتبه ۲۳ و در مهندسی مکانیک نیز دارای رتبه ۲۵ در جهان می باشد. تمرکز دانشگاه فنی مونیخ بر علوم طبیعی، مهندسی، پزشکی و علوم اجتماعی با رویکرد مدرن می باشد و همچنین پژوهش های این دانشگاه در ۵ شاخه اصلی شامل تغذیه، انرژی، منابع طبیعی، اقلیم و ارتباطات و فناوری می باشد.

حدود ۴۱۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند. تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه فنی مونیخ از کشورهای دیگر (بیش از ۱۰۰ کشور) در سراسر جهان هستند.

دانشگاه مونیخ حدود ۶۵۴۰ نفر عضو هیئت علمی و ۳۲۴۹ نفر کارمند اجرایی دارد. دانشگاه مونیخ بیش از ۱۵۰ رشته کارشناسی ارشد و کارشناسی را به زبان آلمانی و انگلیسی عرضه می‌کند و دارای ۲۰ مرکز تحقیقاتی پیشرفته و مدرن است.

دانشگاه فنی مونیخ آلمان جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران بوده و تمامی مدارک صادره از این دانشگاه در ایران مورد تایید و ارزشیابی و در رده ممتاز قرار دارند.

بخوانید:  ۵ شغل پر درآمد در آلمان
اشتراک‌گذاری