هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کار

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کار

در این مطلب می خواهیم درباره ی هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کار  توضیحاتی را ارائه دهیم.

پس در ادامه مطلب مجله اینترنتی آزمون پرو همراه باشید!

مهاجرت کاری به آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرتی شناخته شده است و در صورت داشتن شرایط اخذ ویزای کار آلمان معمولاً روش دیگری به شخص متقاضی توصیه نمی شود. جهت اخذ ویزای کار آلمان دو روش وجود دارد.

اخذ ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد کار یا Job Offer

روش اول اقدام جهت اخذ ویزای کار آلمان با داشتن job offer است. متقاضی در صورتی می تواند از این طریق برای مهاجرت به آلمان اقدام نماید که کارفرمایی در کشور آلمان دعوتنامه ای به جهت استخدام متقاضی ارسال نماید.

مشاغل برتر آلمان کدامند ؟

پیش تر کارفرمای آلمانی در صورتی می توانست برای شخص متقاضی دعوتنامه یا job offer ارسال نماید که شخص مناسبی برای استخدام در شغل مورد نظر در کشور آلمان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد. اما در قوانین جدید ویزای کار آلمان در سال ۲۰۲۰، در صورتی که شخصی پیشنهاد کار دریافت کند می تواند این ویزا را دریافت کند و شهروندان آلمان یا اتحادیه اروپا اولویتی ندارند.

اگه دوست داری سطح زبان آلمانی تو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

ویزای جستجوی کار آلمان

روش دوم جهت اخذ ویزای کار آلمان ویزای جستجوی کار آلمان است. در حال حاضر کشور آلمان نیاز خود را به نیروی متخصص اعلام نموده است و افرادی که مهارت قابل توجهی دارند می توانند برای ویزای جستجوی کار در آلمان اقدام نمایند.

بخوانید:  پرداخت مالیات آلمان

این ویزا برای مدت ۶ ماه به شخص خارجی تعلق می گیرد این شخص ۶ ماه فرصت دارد که در کشور آلمان حضور داشته باشد و شغل مورد نظر خود را متناسب با رشته تخصصی خود در آلمان بیابد.

افرادی که مدرک تحصیلی حداقل لیسانس دارند و سابقه کار اجرایی در زمینه رشته تحصیلی خود دارند می توانند جهت اخذ این ویزا اقدام نمایند. در سال ۲۰۲۰ شرایط دریافت ویزای جاب سیکر آلمان آسان تر شده است و در صورتی که دو سال تحصیل تخصصی داشته باشید و مدرک شما مورد تایید آلمان قرار گیرد نیز می توانید این ویزا را دریافت کنید. البته مهارت زبان انگلیسی و یا آلمانی نیز برای اخذ این ویزا لازم است.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

 ویزای کار آلمان

 

همانطور که گفتیم آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است و به تبع آن افراد زیادی از سرتاسر دنیا برای کار به این کشور مهاجرت می کنند. همچنین یکی از راه های مناسب و کم هزینه ای که افراد زیادی سالانه از طریق آن اقامت آلمان را می گیرند از طریق کار می باشد و میزان هزینه مهاجرت به آلمان از این راه بستگی به مبلغ حق الوکاله ایست که وکیلتان از شما می گیرد.

از راه هایی که می توان از طریق آن ها اجازه اقامت در آلمان برای کار را کسب کرد می توان به ویزای جستجوی کار در آلمان، گرفتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما و گرفتن بلو کارت اشاره کرد.

http://azmoonpro.com/mag/the-cost-of-immigrating-to-germany-through-work/

http://azmoonpro.com/mag/the-cost-of-immigrating-to-germany-through-work/

نکته قابل توجه این است که اگر بدون وکیل اقدام به گرفتن ویزای کار آلمان کنید احنمال شکست شما و عدم قبول شدن درخواستتان به علت عدم داشتن آگاهی کافی از قوانین حقوقی، زیاد است و در صورتی که یک بار در اخذ ویزا موفق نشوید در دفعاات بعدی که درخواست ویزا بدهید شانس قبول شدن درخواست شما کمتر می شود.

بخوانید:  آلمان چگونه جایی است؟

با توجه به نیاز آلمان برای نیروی متخصص و آماده برای کار، دولت آلمان برای جذب علاقمندان به مهاجرت به آلمان، تسهیلات خاصی آماده کرده است که طبق آن افراد متقاضی می توانند با ویزای جستجوی کار ۶ ماهه به آلمان بروند و برای خود شغلی مناسب بیابند. در صورت یافتن شغل مناسب متقاضی با کارفرما قرارداد امضا می کنند و فرد می تواند اقامت آلمان را با اخذ بلوکارت به دست بیاورد.

در آلمان فرد متقاضی برای گذراندن یک زندگی معمولی در برلین نیاز دارد هرماه حدودا ۷۰۰  تا ۱.۱۰۰یورو داشته باشد. البته هزینه ها در شهرهای مختلف نسبت به هم متفاوتند.

مهاجرت کاری و شریط اخذ ویزای کار در آلمان چگونه است ؟

مهاجرت کاری و شریط اخذ ویزای کار در آلمان چگونه است ؟

همچنین برای اخذ ویزای آلمان از طریق ویزای جستجوی کار فرد باید بتواند هزینه مهاجرت به آلمان به مدت ۶ ماه را پوشش دهد و به میزان ۹ هزار یورو در حساب خود به عنوان تمکن مالی داشته باشد. هزینه گرفتن ویزا بسته به اینکه درخواست چه نوع ویزایی را دارید متفاوت است اما به طور کلی هزینه دریافت ویزای شنگن برای بزرگسالان ۶۰ یورو می باشد.