مهاجرت به آلمان از طریق تولد

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از آسان ترین روش های اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج با یک شخص آلمانی و یا شخص مقیم کشور آلمان است اما باید توجه داشته باشید که امروزه به دلیل سوء استفاده هایی که از این طریق انجام شده است قوانین بسیار سختگیرانه ای در این باب وضع شده است.

لذا در حال حاضر تنها افرادی می توانند مهاجرت به آلمان را از طریق اخذ ویزای ازدواج پیش بگیرند که قصد واقعی این امر را ثابت نمایند. در واقع اگر شخصی قصد ازدواج با یک تبعه آلمان و یا مقیم آلمان را داشته باشد می بایست مدارکی همچون عکس های خانوادگی، ایمیل، سند ازدواج، گواهی تجرد و گواهی عدم سوء پیشینه را به سفارت ارائه دهد.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

شخص تبعه آلمان نیز می بایست ثابت نماید از نظر مالی امکان تأمین همسر خود را در کشور آلمان خواهد داشت. یکی از شرایط خاص و ویژه این امر دریافت دستمزد مکفی برای تأمین معاش دو نفر شخص بالغ در کشور آلمان است. همچنین شخص تبعه آلمان می بایست ثابت نماید سابقه نقض قانون و سوء پیشینه ای در کشور آلمان نداشته است. یکی از مواردی که همسر ایرانی می بایست به آن توجه نماید داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح ابتدایی است.

از جمله قوانینی که امروزه از بروز هر گونه سوء استفاده از طریق ازدواج جلوگیری می نماید اعطای پاسپورت به همسر خارجی پس از گذراندن حداقل ۳ سال زندگی مشترک در آلمان است. بنابراین مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج یکی از آسان ترین و در عین حال حساس ترین ویزا ها از نظر دولت آلمان است

سال های اخیر افرادی زیادی از طرق مختلف از جمله کار در آلمان از طریق انواع مختلف ویزای کار آلمان، تحصیل در این کشور و سرمایه گذاری به آلمان مهاجرت کرده اند. ازدواج با تبعه آلمانی نیز موجب اخذ اقامت آلمان می شود.

بخوانید:  هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان در سال 2021!!

کشور آلمان، از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن است. پایتخت این کشور و بزرگ ترین شهر آن برلین، بعد از لندن پرجمعیت ترین شهر اروپا به حساب می آید. بر اساس رتبه بندی شهرهای جهان به لحاظ کیفیت زندگی، سه شهر مونیخ، دوسلدروف و فرانکفورت، به ترتیب با قرارگیری در جایگاه های سه، شش و هفت، جزو ده شهر برتر دنیا محسوب می شوند. واحد پول این کشور، یورو بوده و به شیوه جمهوری فدرال پارلمانی اداره می شود. روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و کشور آلمان هر ساله پذیرای مهاجران زیادی می باشد و دانشجویان بین المللی تحصیل در آلمان را به دلایل مختلفی از جمله سطح علمی بالا و دانشگاه های رایگان انتخاب می نمایند.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

رتبه بندی شهرهای جهان بر اساس شاخص های مربوط به کیفیت زندگی در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

Country City Rank
Austria Vienna  ۱
Switzerland Zürich  ۲
Canada Vancouver  ۳
Germany Munich  ۳
New Zealand Auckland  ۳
Germany Düsseldorf  ۶
Germany Frankfurt  ۷
Denmark Copenhagen  ۸
Switzerland Geneva  ۹
Switzerland Basel  ۱۰
شهر اشتوتگارت

شهر اشتوتگارت

از جمله شرایط عمومی مورد نیاز برای ازدواج در آلمان، این است که جز در موارد خاص، فردی که می خواهد به همسر خود در آلمان بپیوندد، باید آشنایی ابتدایی با زبان آلمانی معادل با سطح A1 را داشته باشد. همچنین شخصی که همسرش فوت کرده و یا طلاق گرفته است، باید مدارکی را جهت اثبات این امر و اتمام ازدواج قبلی خود، ضمیمه پرونده نماید. همچنین در نظر داشته باشید که حداقل سن ازدواج در آلمان ۱۸ سال است، اما در سن بین ۱۶ تا ۱۸ سال نیز، امکان ازدواج برای افراد، با اجازه والدین فراهم خواهد بود.

بخوانید:  مهاجرت به آلمان از طریق تولد

 

ازدواج در آلمان و اخذ اقامت آلمان

ازدواج با یک فرد تبعه آلمان پس از اخذ اقامت آلمان، امکان درخواست برای تابعیت را فراهم می کند. بعد از ۳ سال اقامت مداوم در این کشور، در حالی که ۲ سال از ازدواج نیز گذشته باشد، می توان برای اخذ تابعیت آلمان اقدام نمود. شرایط اصلی و عمومی لازم برای درخواست تابعیت کشور آلمان به شرح زیر است.

  • داشتن اقامت دائم
  • انحلال تابعیت قبلی
  • آشنایی با نظام حقوقی، اجتماعی و وضعیت زندگی در کشور آلمان
  • توانایی حمایت از خود بدون نیاز به کمک های اجتماعی
  • مهارت شنیداری و نوشتاری زبان آلمانی در سطح B1
  • تعهد به اصول آزادی و دموکراسی مطابق با قانون اساسی

 

ازدواج در آلمان و ازدواج ایرانی با آلمانی

به طور کلی، در کشورهای مختلف، قوانینی متفاوتی در زمینه ازدواج با تبعه خارجی وجود دارد. مثلاً در ایران، اگر مرد آلمانی با زن ایرانی ازدواج کند، تابعیت ایران را دریافت نخواهد کرد و به تبع آن از حقوق شهروندی نیز محروم می ماند. در مقابل اگر یک زن آلمانی با مرد ایرانی ازدواج کند، تابعیت همسر به وی تحمیل خواهد شد.

اما در قوانین ازدواج در آلمان، تفاوتی بین مرد و زن وجود ندارد و اگر یک فرد ایرانی با آن ها ازدواج کند، پس از اخذ اقامت کشور آلمان، می تواند برای داشتن تابعیت نیز اقدام نماید. باید در نظر داشت که در اکثر موارد کشور آلمان قانون تابعیت مضاعف را نپذیرفته و تبعه ایران، برای درخواست تابعیت آلمان، باید تابعیت ایرانی خود را باطل نماید.

بخوانید:  Letter of motivation یا SOP چیست ؟

از جمله مواردی که باید در این روش مهاجرتی، بدان توجه نمود این است که گاهی باید مدارکی مبنی بر وجود علاقه بین دوطرف، مانند عکس و نامه و غیره ارائه داد، تا بدین ترتیب مشخص شود که هدف شما از ازدواج در آلمان، تشکیل خانواده بوده و قصد انجام یک ازدواج صوری، صرفاً به جهت اخذ اقامت و تابعیت این کشور را ندارید.

معرفی دانشگاه زیگن

بدین ترتیب کشورهای مختلف معمولاً برای جلوگیری از ازدواج صوری، قوانین مختلفی را وضع نموده اند. مطالب گفته شده TTنابراین بهتر است که شما زمانی تصمیم به ازدواج با یک فرد خارجی بگیرید، که دلیل شما تنها علاقه، تفاهمات مشترک و تصمیم به تشکیل خانواده باشد.

یکی از شرایط خاص و ویژه این امر دریافت دستمزد مکفی برای تأمین معاش دو نفر شخص بالغ در کشور آلمان است. همچنین شخص تبعه آلمان می بایست ثابت نماید سابقه نقض قانون و سوء پیشینه ای در کشور آلمان نداشته است. یکی از مواردی که همسر ایرانی می بایست به آن توجه نماید داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح ابتدایی است.

از جمله قوانینی که امروزه از بروز هر گونه سوء استفاده از طریق ازدواج جلوگیری می نماید اعطای پاسپورت به همسر خارجی پس از گذراندن حداقل ۳ سال زندگی مشترک در آلمان است. بنابراین مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج یکی از آسان ترین و در عین حال حساس ترین ویزا ها از نظر دولت آلمان است.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)