ویژگی های Striezelmarkt امروز

با مراسم Striezelmarkt بیشتر آشنا شوید

در این مطلب درباره ی با مراسم Striezelmarkt بیشتر آشنا شویم ،می خواهیم شما را با این Striezelmarkt آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

Striezelmarkt در درسدن اولین بازار اصلی کریسمس در جهان محسوب می شود. این نمایشگاه در سال ۱۴۳۴ به عنوان یک بازار یک روزه تاسیس شد و ۵۸۵مین سالگرد خود را در سال ۲۰۱۹ جشن گرفت. ۲۴۰ غرفه آن حدود ۳ میلیون بازدید کننده از سراسر جهان را به خود جلب می کند. بازار سالانه در کل فصل ظهور تا شب کریسمس ادامه دارد.

 

ویژگی های Striezelmarkt امروز

ویژگی های Striezelmarkt امروز

این رویداد بازار اولین بار در سال ۱۴۳۴ ، تحت رهبری فردریش دوم ، منتخب ساکسونی ، هنگامی که دوشنبه قبل از کریسمس در میدان آلتمارکت برگزار شد ، ذکر شد. در اصل ، این یک بازار یک روزه بود که پس از دوره ناشتایی قبل از کریسمس ، گوشت غذای کریسمس را به شهروندان درسدن ارائه می داد.

ویژگی های Striezelmarkt امروز

ویژگی های Striezelmarkt امروز

در طول قرن ها Striezelmarkt به یک رویداد عظیم با ۲۴۰ غرفه تبدیل شده است ، قسمت بزرگی از مرکز شهر درسدن را اشغال می کند و در طول دوره ظهور تا شب کریسمس ادامه دارد. امروز Striezelmarkt سالانه ۳ میلیون بازدید کننده از سراسر جهان به خود جذب می کند.

 

کلمه Striezelmarkt از Strüzel یا Stroczel گرفته شده است که نام نوعی کیک در بازار بود که امروزه به Stollen یا Christstollen معروف است. Stollen یک کیک میوه ای سبک و سبک است که از نظر قند بسیار کم است و امروزه در بسیاری از نقاط جهان موجود است. درسدن استولن واقعی اما در شهر تولید می شود و با مهر ویژه ای که شاه مشهور شهر ، آگوست قوی را نشان می دهد ، متمایز می شود. [۵] منظور از شکل کیک یادآور ورودی یک تونل معدن (معنی واقعی Stollen) است که تاریخ استخراج نقره و قلع منطقه را منعکس می کند.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

ویژگی های Striezelmarkt امروز

 

امروزه مشهورترین ویژگی های درسدن استریزل مارکت بزرگترین طاق کریسمس قابل استفاده در جهان است که دارای عرض ۱۳.۵ متر (۴۴ فوت) و ارتفاع بیش از ۵ متر (۱۶ فوت) و هرم کریسمس با ارتفاع ۱۴ متر (۴۶ فوت) است . Situ ated در درسدن استریزل مارکت یک دنیای ماجراجویی کودکان است. در اینجا ، کلبه رفتگر دودکش آلو و نانوایی برای ورز دادن و هنر و صنایع دستی باز است. علاوه بر این ، تئاتر عروسکی ، چرخ و فلک و راه آهن مخصوص کودکان وجود دارد. در Striezelmarkt درسدن یک برنامه صحنه ای روزانه برگزار می شود. در آخر هفته های ظهور رویدادهای ویژه ای مانند جشنواره درسدن استولن و جشنواره هرم و کمان کریسمس برگزار می شود.

بخوانید:  عادت و فرهنگ غذا خوردن آلمانی ها

 

در مرکز Striezelmarkt صنوبر ۲۰ متری (۶۶ فوت) قرار دارد که از جنگلهای Tharandt در نزدیکی آورده شده و با چراغ تزئین شده است. در پشت میدان بازار یک قلعه افسانه ای چوبی نقاشی شده وجود دارد که همچنین یک تقویم غول پیکر ظهور است. هر روز یک درب توسط سرگرمی های کودکان ، با یک نمایش عروسکی باز می شود و جمعه ها ملاقات خود پدر کریسمس است.

ویژگی های Striezelmarkt امروز

ویژگی های Striezelmarkt امروز

زیور آلات چوبی

بسیاری از غرفه های Striezelmarkt زیور آلات چوبی با تنوع بسیار زیاد در اشکال و اندازه ها را به فروش می رسانند. این از تاریخ استخراج این منطقه ناشی می شود. درسدن بزرگترین شهر در نزدیکی Erzgebirge یا کوههای Ore است ، جایی که نقره و قلع در حدود سال ۱۱۶۸ کشف شد. این کشف بسیاری از معدنچیان را به منطقه آورد ، آنها پس از جنگ جهانی دهیان آلمان و رقابت از خارج از کشور کار خود را از دست دادند. . معدنچیان که به روش جدیدی برای کسب درآمد نیاز داشتند ، منبت کاری کردند و نمادهای استخراج و عناصر مذهبی را در طراحی خود گنجانیدند. این نمادها را هنوز هم می توانید در زیور آلات کریسمس که در Striezelmarkt فروخته می شود ، پیدا کنید.

 

هرم شمع (هرم کریسمس)

در بسیاری از مناطق آلمان ، هرم شمع (ماده سبک) هر ساله بیرون آورده می شود تا اتاق را در کریسمس روشن کند. دو تا پنج طبقه چوبی گرد ، که به تدریج به سمت بالا کوچکتر می شوند ، بر روی یک میله مرکزی ساخته می شوند که می چرخد ​​، در اثر حرارت شمع هایی که در بالای آن قرار می گیرند و به یک روتور می رسند. در هر ردیف ، ارقام مربوط به کریسمس وجود دارد. کل تزیینات معمولاً حدود ۵۰ سانتی متر (۲۰ اینچ) ارتفاع دارد ، اما بلندترین هرم جهان در استریزل مارکت افتخار می کند و ۱۴ متر (۴۶ فوت) در هوا استوار است. در اصل ، هرم یک امر بسیار ساده تر بود ، به سادگی یک قاب برای آویزان کردن شاخه های صنوبر. هرم مدرن تا اوایل قرن نوزدهم تکامل نیافته است.

بخوانید:  معرفی دانشگاه علمی کاربردی نورتینگن-گایزلینگن

 

شویبوگن

به معنای واقعی کلمه ، کلمه Schwibbogen به معنی قوسی است که “آویزان” (schweben) بالای شما ، بین دو دیوار است. این نگهدارنده شمع در واقع به شکل قوس است و نمای ورودی قوسی معدن را که با چراغ راهنما آویزان شده است ، نشان می دهد. ارتباط دیگر با گذشته معدن منطقه. امروزه “شمع ها” اغلب با برق روشن می شوند و صحنه های بریده شده از مرکز چوبی قوس فقط مربوط به مضامین استخراج نیست. شب هنگام Advent ، تقریباً هر پنجره در درسدن با این زیور آلات روشن می شود که به طور سنتی در Striezelmarkt خریداری می شود.

 

روچرمن (مرد سیگاری)

یکی دیگر از زیور آلات که همیشه در زمان کریسمس در آلمان وجود دارد ، مرد سیگاری با سوراخ منتهی به دهان خود ، با لوله آویزان شده است. شمع بخور را درون او قرار می دهند تا به نظر برسد هنگام سوختن سیگار می کشد. تنوع گسترده ای در مورد انسان سیگاری وجود دارد ، از جمله خانم های پیر در صندلی های گهواره ای ، پدر کریسمس ، و چهره هایی که تقریباً هر شغل را نشان می دهند. مردان سیگاری اولین بار در Striezelmarkt در قرن نوزدهم ظاهر شدند.

فندق شکن(Nussknacker)

نوع مهره شکن هایی که به طور سنتی در Striezelmarkt فروخته می شد و مانند سربازی با کت قرمز رنگ تراشیده می شد و رنگ آمیزی می شد ، احتمالاً به لطف “مجموعه فندق شکن” چایکوفسکی در سراسر جهان محبوب شد. گفته می شود ویلهلم فردریش فوچنر از کوههای اوره ، اولین تراشکار چوبی که تزئینات را به این شکل تراشیده است ، از مغز گردوی کتاب داستان باله چایکوفسکی الهام گرفته است.

شهر لایپزیگ

شهر لایپزیگ

غذا و نوشیدنی Pflaumentoffel

اگرچه آنها از آلو ساخته شده اند ، اما این ارقام کوچک واقعاً تزئینی هستند ، اگرچه بعد از کریسمس می توان آنها را خورد. Pflaumentoffel به معنی شیطان آلو است. (همچنین به آنها Feuerrüpel یا Fiery Santa گفته می شود) ، اگرچه منظور آنها شیاطین یا سانتاها نیست ، اما جارو کشیدن دودکش ها است که همه آنها سیاه پوش (آلو) با کلاه بالا و برس هستند. تا قرن ۲۰ ، Pflaumentoffel در Striezelmarkt در سینی های حمل شده توسط کودکانی که سعی در بدست آوردن پول کریسمس داشتند فروخته می شد. این هنرمند لودویگ ریشتر در سال ۱۸۵۳ در استوانه چوبی “Ausverkauft wegen Geschäftsaufgabe” (“فروخته شده به عنوان دست کشیدن از تجارت”) به طور مشهور این Striezelkinder را به تصویر کشید. با این حال ، در سال ۱۹۱۰ ، فروش توسط کودکان در Striezelmarkt ممنوع شد.

بخوانید:  چرا باید به تحصیل در خارج از کشور فکر کنیم؟

Pulsnitzer Pfefferkuchen (نان شیرینی زنجفیلی پالسنیتس)

بازار کریسمس در نورنبرگ (Christkindlmarkt) بیشتر به خاطر شیرینی زنجفیلی معروف به Lebkuchen معروف است ، اما نان شیرینی زنجفیلی Striezelmarkt تقریباً سابقه طولانی دارد. Pfefferkuchen در لغت به معنای “کیک فلفل” است: کلمه “فلفل” به معنی هر ادویه خارجی جدیدی استفاده می شد. شیرینی زنجفیلی فروخته شده در Striezelmarkt از Pulsnitz ، شهری در حدود ۵۰ کیلومتری درسدن است. این اولین بار به عنوان یک تخصص از پالسنیتس در فرمانی که در سال ۱۵۵۸ صادر شد و به نانوایان اجازه می داد آن را در آنجا تولید کنند ذکر شد. Pfefferkuchen معمولاً با مارمالاد یا مربا پر شده و با شکلات پوشانده می شود. برخلاف نان زنجبیلی سایر کشورها ، این خمیر معمولاً فاقد هر نوع چربی یا زنجبیل است ، بلکه در عوض جوز هندی ، دارچین ، میخک آسیاب شده و فلفل دلمه ای است که بعد از باقی ماندن خمیر برای رسیدن به مدت ۶ ماه به آن اضافه می شود. در سال ۱۷۸۰ هشت استاد نانوایی شخصاً از پولسنیتس آمدند تا کالاهای خود را در Striezelmarkt بفروشند. امروزه تعداد بیشتری غرفه Pfefferkuchen وجود دارد ، اما شیرینی زنجفیلی را معمولاً کارمندان استخدام شده می فروشند.

Glühwein (شراب داغ)

یکی از سنت های بسیار دوست داشتنی در یک شب سرد دسامبر در درسدن ، نوشیدن لیوان های بخار آب پز شده در Striezelmarkt است. شراب قرمز داغ و ادویه دار شده با میخک و دارچین در لیوان های مخصوص تزئین سرو می شود.

 

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

اشتراک‌گذاری