نمونه انگیزه نامه کاری آلمان

نمونه انگیزه نامه کاری آلمان

برای امر مهاجرت راهها و طرق گوناگونی وجود دارد که عبارتند از:پناهندگی که یک امر غیر قانونی است و معمولا افراد تحت فشارهای درون کشورشان مانند آزار و اذیت،جنگ،مسایل سیاسی و مذهبی اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی مینمایند که البته ما هرگز چنین راهی را به هیچ شخصی پیشنهاد نخواهیم کرد و جز در جهت منصرف ساختن اشخاص از پناهنده شدن مشاوره ای در این باب نخواهیم داشت.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!

( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

ازدواج با شخص خارجی نیز یکی دیگر از راههای مهاجرت و کسب اقامت و تابعیت کشور خارجی میباشد که البته کاملا قانونی است. مهاجرت کاری هم از طرق دیگر مهاجرت بوده که بنا بر شرایط اشخاص و کشور پذیرنده متفاوت بوده و این نوع مهاجرت نیز کاملا قانونی میباشد.مهاجرت از طریق تولد که اشخاص برای اینکه فرزندشان در کشور دیگری متولد شود که از آن طریق فرزندشان دارای تابعیت خارجی گردد مهاجرت مینمایند تا بدان واسطه بنابر شرایط کشور پذیرنده خودشان نیز بتوانند اقامت و تابعیت آن کشور خارجی را کسب نمایند.

https://www.instagram.com/azmoonpro/

https://www.instagram.com/azmoonpro/

اما راه دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارد به نام سرمایه گذاری در کشور خارجی که آن نیز از راههای قانونی مهاجرت بوده و افراد میتوانند آن را بنابر شرایطی که دارا هستند، برای مهاجرت انتخاب نمایند.

مهاجرت امری هزینه بر است حتما قبل از مهاجرت به آلمان آگاهی خود را افزایش دهید تا بتوانید در هزینه ها صرفه جویی نمایید. پیشنهاد می شود کتاب آلمانی شو را حتما بخوانید.

همه چیز درباره نمونه انگیزه نامه کاری آلمان :

همه چیز درباره نمونه انگیزه نامه کاری آلمان :

انگیزه نامه تاثیر زیادی بر روند پذیرش درخواست ویزای کاری آلمان داشته و اگر محتوا مناسبی برای آن در نظر بگیرید سبب قبولی شما خواهد شد و در مقابل اگر تدوین آن کاملا بی ربط و نامناسب باشد ممکن است منجر به رد درخواست شما شود. ما را تا پایان این بخش همراهی کنید تا به اطلاعات مفیدی در مورد انگیزه نامه دست یابید. همچنین تجربیات دیگران را در آخر مقاله گنجانده ایم تا بهتر با سبک نگارشی این نامه آشنا شوید.

بخوانید:  معرفی دانشگاه مانهایم آلمان (UMA)

به انگیزه نامه، SOP نیز گفته می شود که کوتاه شده جمله Statement of Purpose می باشد. در واقع این نامه همانطور که از نامش مشخص است شامل انگیزه های شما از رفتن به آلمان بوده و باید در این خصوص شروع به نوشتن کنید. باید واقعیت ها را بنویسید و در آن نهایت صداقت را به خرج دهید.

توضیح دهید که چه مواردی موجب شده از عزیزان خود، کشور و … چشم بپوشید و راهی این کشور شوید. همچنین دلیل انتخاب آلمان و انگیزه شما از این انتخاب نیز می تواند به محتوا انگیزه نامه شما تاثیرپذیری بیشتری دهد. بعد از اینکه متن نامه به پایان رسید چندین بار آن را بخوانید تا فاعل جملات با فعل همخوانی داشته باشند و نگارش آن صحیح باشد و همینطور مواظب باشید که نامه انگیزشی عاری از هرگونه غلط املایی باشد.

این نامه نهایتا در یک صفحه باید نوشته شود. از طولانی کردن توضیحات بپرهیزید چرا که هم سطح کیفی محتوا پایین می آید و هم از حوصله و وقت مامور سفارت خارج است که بخواهد شروع به خواندن نامه های طولانی کند. پس دقت داشته باشید که مطالب قوی و کوتاه باشند و به هیچ وجه نباید مانند دیگران باشد.

ضمن اینکه باید متون آن را به زبان انگلیسی یادداشت کنید و اگر به گرامر زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید از موسسات معتبر بخواهید که گرامر آن را بررسی کنند.

مدارک مورد نیاز انگیزه  نامه آلمانی :

 • صفحه‌ی اول پاسپورت
 • رزومه‌ی شخصی شما
 • اطلاعات اولیه از مهارت ‌ها و تخصص ‌های که دارید
 • خلاصه‌ای از دوره‌ها و پروژه‌هایی که گذراندید
بخوانید:  بندر هامبورگ: "دروازه جهانی"

 

نکاتی در خصوص انگیزه نامه کاری  برای آلمان:

برخی از متقاضیان، انگیزه نامه خود را به وکیل مهاجرتی یا موسسات مختلف مخصوص مهاجرت می سپارند که آن ها بابت نوشتن یک انگیزه نامه هزینه زیادی دریافت می کنند. در صورتی که نوشتن این نامه می تواند توسط خود شما صورت بگیرد. هیچ فردی به اندازه خود شما از سرنوشت و واقعیت های زندگی شما اطلاع ندارد. بنابراین با درج واقعیت و پرهیز از اغراق می توانید یک انگیزه نامه عالی ارائه دهید.

استفاده از تجربیات قبول شدگان تا حد زیادی به شما کمک می کند تا زودتر به ویزای کار دست یابید و آماده مهاجرت به آلمان شوید به همین خاطر از تجارب سایر افراد نهایت استفاده را ببرید و تمرکز زیادی بر تکمیل مدارک خود به خرج دهید تا هنگامی که نوبت شما فرا رسید مدارک را تحویل داده و کمتر به دردسر بیفتید.

همه چیز درباره نمونه انگیزه نامه کاری آلمان :

همه چیز درباره نمونه انگیزه نامه کاری آلمان :

لطفاً در هنگام پر کردن فرم درخواست به نکات زیر توجه کنید:
 •  یک ایمیل آدرس معتبر وارد کنید. اصلی ترین راه ارتباطی ما با شما از طریق ایمیل است.
 • بخش نام و نام خانوادگی به لاتین و سال تولد میلادی خود را را مطابق با پاسپورت تان تکمیل کنید.
 • در صورتی که مدرک تحصیلی و یا هرگونه مدارک دیگر شما در حالت پیش فرض فرم نبود، در بخش توضیحات حتماً عنوان مدرک خود را ذکر کنید.
 • اگر دوره‌ی آموزشی خاصی گذراندید و یا در پروژه های موفق کار کردید در توضیحات یک خلاصه ی کوتاه ایی وارد کنید.
 • لطفاً در صورتی که مطمئن هستید که برای مقطع خاصی می‌خواهید اقدام کنید، از عنوان اخذ پذیرش استفاده کنید.در غیر این صورت برای پاسخ گویی به سوال هایتان از مشاوره ی تلفنی و یا شبکه ی اینستاگرام استفاده کنید.
بخوانید:  دانشگاه دویسبورگ-اسن| Universität Duisburg-Essen

 

 • همه چیز درباره نمونه انگیزه نامه کاری آلمان :

  همه چیز درباره نمونه انگیزه نامه کاری آلمان :

فرم درخواست انگیزه نامه کاری آلمان

توجه : تیم  آزمون پرو  به شما درخواست کنندگان این تضمین را می دهد که اطلاعات وارد شده در فرم زیر فقط برای بررسی درخواست شما بوده و این اطلاعات به شخص و یا موسسه ی دیگری انتقال نخواهد یافت. برای حفظ امنیت اطلاعات شخصی شما بعد از اتمام کار و به نتیجه رسیدن پرونده ی شما، اطالاعات وارد شده و یا فرستاده شده از سرور های ما حذف خواهد شد. به هین دلیل برای یک درخواست جدید باید مجدداً فرم را پر کرده و مدارک لازمه را برای ما ارسال کنید.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.