معرفی دانشگاه روتلینگن

با کشور آلمان و مردمانش بیشتر آشنا شوید!!

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری است واقع در قاره اروپا. آلمان با جمعیت بالغ بر ۸۳ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا می باشد. فاصله ایران تا آلمان، از شهر تهران تا شهر برلین برابر با ۳۵۲۳٫۶ کیلومتر و طول پرواز از تهران تا برلین حدود چهار ساعت و نیم است. زبان رسمی کشور آلمانی و پایتخت آن برلین میباشد همچنین نوع حکومت در آلمان جمهوری فدرال است.

آلمان یک مقصد گردشگری بینظیر است که ترکیبی از شهرهای زیبا، فرهنگ اصیل اما متفاوت در نقاط مختلف، روستاهای دوست داشتنی و طبیعت بکر و حیرت انگیز را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. در واقع هر چیزی که از یک مقصد گردشگری انتظار داشته باشید در آلمان پیدا خواهید کرد.

به همین دلیل آلمان کشور محبوبی برای گردشگران بین‌المللی است و با جذب بیش از ۳۷ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۸، رتبه نهم پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری جهان را کسب کرده است.

از آنجایی که آشنایی با آلمان پیش از سفر به این کشور زیبا ضروری است، پیشنهاد می‎‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا در کمتر از ۱۰ دقیقه با آلمان و ویژگی‌هایش آشنا شوید.

• موقعیت جغرافیایی و آب و هوای آلمان
• آلمان در طول تاریخ
• مردم، زبان، مذهب و واحد پول آلمان
• مهم‌ترین شهرهای آلمان
• غذا و خوراکی در آلمان
• ویزای آلمان
• پرواز به آلمان

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای آلمان

کشور آلمان در مرکز قاره اروپا قرار گرفته است و با ۹ کشور اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، لهستان و سوییس مرز مشترک دارد. همچنین آلمان در شمال خود با دریای شمال و دریای بالتیک ارتباط دارد. آلمان از کشورهای بزرگ قاره اروپا به شمار می‌رود. مساحت آلمان بیش از ۳۵۷ هزار کیلومتر مربع است و به همین دلیل رتبه هفتم بزرگترین کشور اروپا را دارد.
نزدیک به ۸۳ میلیون جمعیت آلمان، این کشور را در جایگاه نخست پرجمعیت‌ترین کشور اروپایی (بدون احتساب روسیه) قرار داده است. همانطور که پیشتر گفتیم، آلمان کشوری بسیار پیشرفته و صنعتی است. جالب است بدانید که کشور آلمان بزرگترین اقتصاد قاره اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا (بعد از آمریکا، چین و ژاپن) است.
اگر به نقشه آلمان نگاه کنید، خواهید فهمید که کشور بزرگی است و به همین دلیل برای مدیریت بهتر، به ۱۶ ایالت تقسیم شده است. همین مساحت بزرگ باعث شده است تا مناظر طبیعی متفاوتی در نقاط مختلف این کشور وجود داشته باشد. رود راین، طبیعت ایالت باواریا و جنگل سیاه ویژگی‌های طبیعی اصلی غرب آلمان هستند در حالیکه شرق آلمان به داشتن دریاچه‌های متعدد و زمین‌های پست و هموار مشهور است. علاوه بر این، آلمان نیز مانند اغلب کشورهای اروپایی پرآب است و تعدادی از مهمترین رودخانه‌های این قاره مانند الب، دانوب و راین در این کشور جریان دارند.
دیدن نقشه کشور آلمان به شما کمک می‌کند تا موقعیت جغرافیایی این کشور در قاره اروپا را بهتر درک کنید.

همانگونه که گفتیم، آلمان کشور وسیعی است که از دریای بالتیک در شمال اروپا تا رشته کوه آلپ در جنوب اروپا امتداد دارد. اما با وجود این گستردگی، آب و هوا و اقلیم آلمان در مناطق مختلف این کشور چندان تفاوت ندارد. به طور کلی، آلمان آب و هوای معتدلی دارد. تابستان‌های آلمان گرم اما زمستان‌هایش معتدل هستند و بارش باران در تمام طول سال اتفاقی عادی برای مردم آلمان است.

بخوانید:  مهاجرت کاری و شریط اخذ ویزای کار در آلمان چگونه است ؟

آلمان پرجمعیت‌ترین کشور اروپایی و بزرگترین اقتصاد قاره اروپاست

ماه‌های می تا سپتامبر (اردیبهشت تا شهریور) بهترین زمان برای سفر به کشور آلمان هستند و اغلب گردشگران در این بازه به آلمان سفر می‌کنند. اما اگر دوست دارید هوای خنک‌تر و جاذبه‌های خلوت‌تری را تجربه کنید، ماه‌های آپریل (فروردین و اردیبهشت) و اکتبر (شهریور و مهر) بهترین انتخاب شما برای سفر به آلمان خواهند بود.
اما زمستان‌های آلمان نیز زمان مناسبی برای برخی از گردشگران است. بازارهای کریسمس در شهرهای آلمان، هدفی بینظیر برای کسانی است که به خرید علاقه دارند. همچنین اگر اهل تفریحات زمستانی و اسکی هستید، ماه دسامبر (آذر و دی) تا اواخر مارس (اسفند و فروردین) آلمان را نباید از دست دهید.

آلمان در طول تاریخ

آلمان کشوری با سابقه طولانی و نقشی مهم در تاریخ اروپاست. هر چند تا قرن نوزدهم ایالت‌های آلمانی از یکدیگر مستقل بودند، اما در اکثر توسط یک حکومت واحد مانند امپراطوری روم، امپراطوری مقدس روم و امپراطوری هابسبورگ مدیریت می‌شدند.

اما این ایالت‌ها پس از جنگ‌های بین فرانسه و پروس در سال ۱۸۷۱ با یکدیگر متحد شدند و همین اتحاد زمینه ساز پیشرفت اقتصادی و نظامی آلمان و تبدیلش به یک قدرت جهانی شد.
رشد آلمان تا جنگ جهانی اول ادامه داشت اما با شکست در این جنگ و امضای عهدنامه ورسای پس از جنگ جهانی اول، این کشور دوباره دچار بحران شد. بر اساس این عهدنامه آلمان موظف شد بخش‌هایی از خاکش را به همراه جریمه‌های سنگین به دیگر کشورها بدهد.

این شرایط باعث بروز تورم شدید در اقتصاد آلمان و سرخوردگی عمومی مردم این کشور و در نتیجه ظهور حزب نازی و آدولف هیتلر شد.
با قدرت گرفتن حزب نازی و حمله آلمان به لهستان، جنگ جهانی دوم آغاز شد که در نهایت نتیجه‌ای جز شکست مجدد آلمان نداشت. اما بعد از جنگ جهانی دوم، آلمان و مردم آلمان شرایط عجیبی را تجربه کردند؛ کشور به دو کشور آلمان شرقی و غربی تقسیم شد. دیوار برلین که شهر را به قسمت تقسیم می‌کرد، نماد این اتفاق و یکی از مهمترین نمادهای دوران جنگ سرد به شمار می‌رفت. این جدایی بیش از ۴۰ سال به درازا انجامید تا اینکه در سال ۱۹۹۰ و با فروپاشی دیوار برلین، کشور آلمان مجددا متحد شد.

مردم، زبان، مذهب و واحد پول آلمان

هر چند در گذشته اغلب مردم آلمان از نژاد ژرمن بوده‌اند، اما با سیاست‌های اتخاذ شده و ورود مهاجران متعدد از کشورهایی مانند ترکیه، مراکش و … به این کشور، ساختار نژادی آلمان تغییر کرده است. در حال حاضر ۲۸% مردم آلمان مسیحی کاتولیک و ۲۶% پروتستان هستند.
اصلی‌ترین زبان آلمان، زبان آلمانی است که توسط تمام مردم صحبت می‌شود.

همچنین اکثر مردم آلمان به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند و می‌توانید با استفاده از این زبان با آنها ارتباط برقرار کنید.
آلمان از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست و مانند دیگر اعضا، از واحد پول یورو استفاده می‌کند.

اشتراک‌گذاری