معرفی دانشگاه پادربورن

معرفی دانشگاه پادربورن

در این مطلب می خواهیم به معرفی دانشگاه پادربورن در آلمان بپردازیم.

پس در ادامه مطلب با آزمون پرو همراه باشید!

دانشگاه پادربورن با بیان ماموریت خود “دانشگاه جامعه اطلاعاتی” شکل گرفته است. این شعار نه تنها بر توسعه در زمینه علمی و فنی تمرکز دارد، بلکه در ادغام تحقیقات و آموزش نیز متمرکز است.

تحقیقات میان رشته ای نقش عمده ای در توسعه اهداف این دانشگاه دارد. بنابراین پیشنهادات و پروژه های تحقیقاتی فراتر از رشته های تخصصی بوجود می آیند و موضوعاتی مانند مطالعات فرهنگی و علوم و مهندسی کامپیوتر را با هم ترکیب می کنند. علاوه بر این، دانشگاه بر ارتباط نزدیک و ادغام  با دنیای کار تمرکز دارد.

دانشگاه پادربورن آلمان در شهر پادربورن در سال ۱۹۷۲ تأسیس گردیده است.

پایه قوی این دانشگاه در علم کامپیوتر و کاربردهای آن، و هم چنین اهمیت IT منجر به رشد و ترقی گردیده است.

 

معرفی دانشگاه پادربورن

معرفی دانشگاه پادربورن

وجود بیش از هفتاد نوع گروه ورزش، گروه کنسرت و گروه نمایش از فعالیت های مهم دانشگاه به شمار می روند. دوره های تربیت معلمی که در خود دانشگاه برگزار می شوند، نیز همواره یکی از مهم ترین علل رشد دانشگاه پادربورن می باشد.

یکی از متمایزترین ویژگی های دانشگاه پادربورن، داشتن کتابخانه ای است که در طول سال ۳۵۰ روز باز می باشد.

دانشگاه پادربورن حدود ۶۳ رشته تحصیلی از هنر و مطالعات فرهنگ و زبان تا علوم طبیعی و مهندسی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پوشش می دهد. این دانشگاه، هم اکنون حدود ۲۰۳۰۰ دانشجو و ۲۴۷ استاد دارد.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

این دانشگاه در حدود ۷۰ دوره در پنج دانشکده (مطالعات فرهنگی ، اقتصاد ، علوم طبیعی ، مهندسی مکانیک و همچنین مهندسی برق ، علوم کامپیوتر و ریاضیات) گسترش یافته است ، دانشگاه پادربورن حدود ۲۰،۰۰۰ دانشجو را با ۲۶۰ استاد آموزش بین رشته ای ارائه می دهد. علاوه بر این، تمرکز این دانشگاه بر همکاری نزدیک، به ویژه با شرکت های منطقه ای و در عین حال موفق جهانی در تمام زمینه های اصلی است. برای مثال، کارگاه نوآوری C-Lab – همکاری بین دانشگاه و شرکت IT Atos – از همین طریق ایجاد شد.

رتبه بندی دانشگاه پادربورن آلمان:

 • رتبه ۶۰۰-۵۰۱ سال ۲۰۱۷ در جهان بر اساس رتبه بندی آموزش عالی تایمز THE
 • رتبه ۶۷۶ در جهان و ۵۲ در آلمان بر اساس Webimetrics
 • رتبه ۶۸۶ در جهان و ۴۸ در آلمان بر اساس Uni-Rank

دانشکده های دانشگاه پادربورن آلمان:

 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت تجاری
 • دانشکده علوم
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده علوم کامپیوتر، مهندسی برق و ریاضیات

پیشگام رایانه، هاینز نیکسدورف با پشتیبانی مالی خود از تحقیقات کاربردی در زمینه های علوم کامپیوتر ، مهندسی و تجارت برای حوزه تحقیقاتی اکنون موفق و میان رشته ای دانشگاه پادربورن تعیین کننده بود. امروزه ، انتقال فناوری بین دانشگاه و صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این امر از طریق پروژه های تحقیقاتی مشترک بین آزمایشگاه ها و شرکت های دانشگاه و همچنین کارهای سفارش داده شده محقق می شود.

این دانشگاه همچنین با مرکز انتقال فناوری و راه اندازی کسب و کار درگیر صحنه شروع به کار است. در اینجا دانشجویان و دانشمندان مشتاق در راه اندازی یک تجارت در کنار تحصیل خود پشتیبانی می شوند.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

پروفایل های تحقیق:

 • علوم انسانی دیجیتال
 • سیستم های فنی هوشمند
 • ساخت سبک با سیستم های ترکیبی
 • الکترونیکی و فوتونیک
 • تحول و آموزش
بخوانید:  معرفی دانشگاه رور بوخوم