شهر نورنبرگ

شهر نورنبرگ

در این مطلب درباره ی شهر نورنبرگ می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

نورنبرگ دومین شهر بزرگ ایالت فدرال آلمان باواریا پس از پایتخت آن مونیخ ، و ۵۱۱/۶۲۸ نفر در سال ۲۰۱۶، ساکنان آن را به چهاردهمین شهر بزرگ آلمان تبدیل کرده است.

در رودخانه Pegnitz (از محل تلاقی آن با Rednitz در Fürth به بعد: Regnitz ، شاخه ای از رودخانه Main) و کانال Rhine – Main – Danube ، در منطقه اداری باواریا در فرانکونیای میانه قرار دارد و بزرگترین شهر و پایتخت غیر رسمی فرانکونیا. نورنبرگ با شهرهای همسایه فورت ، ارلانگن و شواباخ با مجموع ۷۹۸/۸۶۷ نفر جمعیت  یک محله مداوم ایجاد می کند ، در حالی که منطقه بزرگتر نورنبرگ تقریباً ۳/۶ میلیون نفر سکنه دارد. این شهر در حدود ۱۷۰ کیلومتری (۱۱۰ مایل) شمال مونیخ واقع شده است. نورنبرگ یکی از بزرگترین شهرهای منطقه گویش فرانکونیای شرقی (به زبان عامیانه: “Franconian” ؛ آلمانی: Fränkisch) یکی از شهرهای میزبان جام جهانی فیفا ۲۰۰۶ بود.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

بسیاری از مسسات آموزش عالی در این شهر وجود دارد ، از جمله دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ (فردریش-الکساندر-دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ). این دانشگاه با ۳۹/۷۸۰ دانشجو در سال ۲۰۱۷ ، سومین دانشگاه بزرگ باواریا و یازدهمین دانشگاه بزرگ آلمان است که دارای پردیس هایی در ارلانگن و نورنبرگ و یک بیمارستان دانشگاهی در ارلانگن (Universitätsklinikum Erlangen) است. Technische Hochschule Nürnberg Georg Simon Ohm و Hochschule für Musik Nürnberg نیز در داخل شهر واقع شده اند. فرودگاه نورنبرگ (Flughafen Nürnberg “Albrecht Dürer”) بعد از فرودگاه مونیخ دومین فرودگاه شلوغ در باواریا و دهمین فرودگاه شلوغ آلمان است.

بخوانید:  دانشگاه های برتر آلمان کدامند ؟

Staatstheater Nürnberg یکی از پنج تئاتر ایالتی باواریاست که نمایش اپرا ، اپرتا ، نمایش های موزیکال و باله (محل اصلی: اپرای نورنبرگ) ، نمایشنامه (محل اصلی: Schauspielhaus Nürnberg) و همچنین کنسرت (محل اصلی: Meistersingerhalle) ) ارکستر آن ، Staatsphilharmonie Nürnberg ، دومین ارکستر بزرگ اپرای باواریا پس از ارکستر ایالتی بایرن در مونیخ است. نورنبرگ زادگاه آلبرشت دورر و یوهان پاچلبل است.

نورنبرگ محل تجمع های مهم نازی ها بود ، و این محل محاکمه های نورنبرگ را فراهم می کرد ، که بسیاری از مقامات مهم نازی را به حساب می آورد.

شهر نورنبرگ

شهر نورنبرگ

جاذبه های توریستی

فراتر از جاذبه های اصلی آن قلعه شاهنشاهی ، کلیسای سنت لورنز و محاکمه نازی ها ، ۵۴ موزه مختلف برای هنرها و فرهنگ ، تاریخ ، علوم و فنون ، خانواده و کودکان و سایر رده های خاص وجود دارد  ، که بازدید کنندگان می توانند قدیمی ترین کره جهان (ساخته شده در سال ۱۴۹۲) ، مدونا ۵۰۰ ساله و هنر آلمانی دوران رنسانس را ببینید.

تورهای مختلفی در این شهر ارائه می شوند ، از جمله تورهای تاریخی ، تورهایی با محوریت نازی ها ، تورهای زیر زمینی و شبانه ، تورهای پیاده روی ، اتوبوس های گشت و گذار ، تورهای خود راهنما و یک تور کوچک در شهرهای قدیمی. نورنبرگ همچنین چندین پارک و فضای سبز و همچنین فعالیت های داخل منزل مانند بولینگ ، سنگ نوردی روی دیوار ، اتاق فرار ، اتومبیلرانی و مینی گلف ، تئاتر و سینما ، استخرها و آبگرم را ارائه می دهد.

بخوانید:  شرایط خرید املاک و خانه در آلمان برای خارجی ها

همچنین شش پارک تفریحی در این نزدیکی هست.  هیئت گردشگری شهر کارت نورنبرگ را می فروشد که امکان استفاده رایگان از حمل و نقل عمومی و ورود رایگان به تمام موزه ها و جاذبه های نورنبرگ را برای مدت دو روز فراهم می کند.

شهر نورنبرگ

شهر نورنبرگ

جهانگردی آشپزی

نورنبرگ همچنین مقصد دوستداران غذا است. گردشگران آشپزی می توانند طعم معروف لبکوشن ، شیرینی زنجفیلی ، آبجو محلی و سوسیس و کالباس نورنبرگر روستبراتوورستچن یا نورنبرگ را میل کنند. صدها رستوران برای هر نوع سلیقه وجود دارد ، از جمله رستوران های سنتی فرانسوی و باغ های آبجو. همچنین ۱۷ رستوران وگان و گیاهخوار ، هفت رستوران کاملاً ارگانیک ارائه می دهد. نورنبرگ همچنین دارای دو رستوران دارای امتیاز میشلین ، Essigbrätlein است.

شهر نورنبرگ

شهر نورنبرگ

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.