شهر مونیخ

شهر مونیخ

در این مطلب درباره ی شهر مونیخ می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

مونیخ  پایتخت و پرجمعیت ترین شهر ایالت بایرن ، دومین ایالت پرجمعیت آلمان است.این شهر با جمعیت بیش از ۵/۱میلیون نفر از ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰ سومین شهر بزرگ آلمان است ، پس از برلین و هامبورگ ، و در نتیجه بزرگترین شهر ایالت خود نیست و همچنین یازدهم شهراست. بزرگترین شهر در اتحادیه اروپا. منطقه کلانشهر این شهر۶ میلیون نفر زندگی می کند.

این شهر که در کرانه های رود Isar شاخه دانوب در شمال کوه های آلپ باواریا قرار دارد، مقر منطقه اداری بایرن باواریای علیا است ، در حالی که پرجمعیت ترین شهرداری آلمان است (۴۵۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع). مونیخ بعد از وین ، پایتخت اتریش ، دومین شهر بزرگ در منطقه گویش باواریایی است.این شهر برای اولین بار در سال ۱۱۵۸ ذکر شد. مردم کاتولیک شهر مونیخ به شدت در برابر اصلاحات مقاومت کردند و در طی سی سال جنگ یک نقطه واگرایی سیاسی بود، اما علی رغم اشغال سوئدی های پروتستان از نظر جسمی دست نخورده باقی ماند. هنگامی که بایرن در سال ۱۸۰۶ به عنوان یک پادشاهی مستقل تاسیس شد ، مونیخ به یک مرکز مهم هنری ، معماری ، فرهنگی و علمی اروپا تبدیل شد. در سال ۱۹۱۸ ، در جریان انقلاب آلمان ، خانه حاکم ویتلباخ ، که از سال ۱۱۸۰ بر بایرن حکومت می کرد ، مجبور به کناره گیری از سلطنت در مونیخ شد و جمهوری سوسیالیستی کوتاه مدت اعلام شد. در دهه ۱۹۲۰ مونیخ محل زندگی چندین جناح سیاسی از جمله NSDAP شد. پس از به قدرت رسیدن نازی ها ، مونیخ “پایتخت جنبش” آنها اعلام شد. این شهر در طول جنگ جهانی دوم به شدت بمباران شد ، اما بیشتر منظره سنتی شهر را بازسازی کرده است. پس از پایان اشغال آمریکای پس از جنگ در سال ۱۹۴۹ ، در سالهای Wirtschaftswunder یا “معجزه اقتصادی” افزایش زیادی در جمعیت و قدرت اقتصادی وجود داشت. این شهر میزبان بازی های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ بود و یکی از شهرهای میزبان جام های جهانی فیفا ۱۹۷۴ و ۲۰۰۶ بود.

شهر مونیخ

شهر مونیخ

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

 

بخوانید:  موفق ترین شهرهای آلمان کدامند ؟

 

 

امروزه، مونیخ یک مرکز جهانی هنر، علوم ، فناوری ، امور مالی ، نشر ، فرهنگ ، نوآوری ، آموزش ، تجارت و گردشگری است و از استاندارد و کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار است و درسال  ۲۰۱۸ سومین شهر در جهان است.

اقتصاد مونیخ مبتنی بر فناوری پیشرفته ، اتومبیل ، بخش خدمات و صنایع خلاق و همچنین فناوری اطلاعات ، بیوتکنولوژی ، مهندسی و الکترونیک و بسیاری دیگر است.

این شهر بسیاری از شرکت های چند ملیتی مانند BMW ، Siemens ، MAN ، Linde ، Allianz و MunichRE را در خود جای داده است. این شهر همچنین محل زندگی دو دانشگاه تحقیقاتی ، تعداد زیادی از موسسات علمی و موزه های فناوری و علمی در سطح جهانی مانند موزه دویچ و موزه BMW است. جاذبه های متعدد معماری و فرهنگی ، رویدادهای ورزشی ، نمایشگاه ها و اکتبرفست سالانه مونیخ گردشگری قابل توجهی را به خود جلب می کند. این شهر میزبان بیش از ۵۳۰۰۰۰ نفر از افراد خارجی است که ۳۷/۷ درصد از جمعیت آن را تشکیل می دهد.

شهر مونیخ

شهر مونیخ

زبان

گویشهای باواریایی با تنوع باواریای غربی میانه یا باواریای قدیم (Westmittelbairisch / Altbairisch) در مونیخ و اطراف آن صحبت می شود. اتریش-باواریا هیچ مقام رسمی توسط مقامات باواریایی یا دولت محلی وجود ندارد ، اما توسط SIL شناخته شده است و کد ISO-639 خود را دارد.

فستیوال ها

Starkbierfest

به مدت سه هفته در طول روزه بزرگ ، بین کارناوال و عید پاک برگزار می شود ، جشن “آبجو قوی” مونیخ. Starkbier در سال ۱۶۵۱ توسط راهبان محلی Paulaner ایجاد شد که برای زنده ماندن از روزه گرفتن روزه بزرگ “Flüssiges Brot” یا “نان مایع” را نوشیدند.  این جشنواره در سال ۱۷۵۱ به یک جشنواره عمومی تبدیل شد و اکنون دومین جشنواره بزرگ آبجو در مونیخ است.  Starkbierfest همچنین به عنوان “فصل پنجم” شناخته می شود و در سالن های آبجو و رستوران های اطراف شهر جشن گرفته می شود.

شهر مونیخ

شهر مونیخ

 

بخوانید:  شهر هانوفر

اکتبرفست(Oktoberfest)

بزرگترین جشنواره آبجو در جهان ، اکتبرفست مونیخ از اواخر سپتامبر تا اوایل ماه اکتبر به مدت ۱۶-۱۸ روز برگزار می شود.  اکتبرفست جشن عروسی ولیعهد باواریایی لودویگ با پرنسس ترز ساکسونی-هیلدبورگهاوزن است که در ۱۲ اکتبر ۱۸۱۰ برگزار شد.  در ۲۰۰ سال گذشته این جشنواره ۸۵ هکتار گسترش یافته و اکنون هر ساله بیش از ۶ میلیون بازدید کننده را پذیرا است.

شهر مونیخ

شهر مونیخ

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.