شهر موشن گلادباخ

شهر مونشن گلادباخ

مونشن گلادباخ شهری در نوردراین-وستفالن ،در آلمان است. در غرب راین ، در نیمه راه دوسلدورف و مرز هلند واقع شده است.

نام اصلی این شهر گلادباخ بود که حتی امروزه نیز اغلب به این شهر اطلاق می شود. برای تمیز کردن این شهر از شهری به همین نام (Bergisch Gladbach کنونی) ، این نام در سال ۱۸۸۸ به نام München-Gladbach گرفته شده است. این هجی کردن می تواند مردم را گمراه کند و تصور کنند که گلادباخ یکی از مناطق مونیخ (مونیخ به آلمانی) است ، و در نتیجه نام در سال ۱۹۵۰ به مونشن-گلادباخ و در سال ۱۹۶۰ به مونشن گلادباخ تغییر یافت.

شهر موشن گلادباخ

شهر موشن گلادباخ

مبدا این شهر یک دهکده بود که در سال ۹۷۴ تاسیس شد. این شهر به نام گلادباخ ، جویبار باریکی ، که امروزه بیشتر در زیر زمین جریان دارد ، نامگذاری شد. آبادی ها و روستاهای مجاور در قرن ۱۴ به یک شهر تبدیل شدند. شهر ریدت در همین نزدیکی واقع شده است و امروز در مونشن گلادباخ گنجانده شده است. گویش منطقه ای که گذاشته شده است gelaat گفته می شود ، کلمه ای که در نهایت تبدیل به خوشحال می شود (در این حالت “d” به عنوان “t” تلفظ می شود) قسمت دوم کلمه ، bach کلمه استاندارد آلمانی برای یک جریان کوچک است. سلام استاد

باشگاه فوتبال این شهر

مونشن گلادباخ یک سنت فوتبال طولانی دارد. باشگاه خانگی آن ، بوروسیا مونشن گلادباخ ، یکی از تیم های شناخته شده ، مورد حمایت و موفقیت در این کشور است. این تیم چهارمین باشگاه بزرگ هواداران در آلمان را دارد ، “The Foals” (Die Fohlen) ، با بیش از ۵۰۰۰۰ عضو فعال.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

گلادباخ به سبک حمله ای معروف است. این کلوپ یکی از قوی ترین تیم های فوتبال اروپا در دهه ۱۹۷۰ بود که ۵ بار در رده های برتر بوندس لیگا پیروز شد. این باشگاه فینال ۱۹۷۷ جام اروپا را به لیورپول از دست داد ، اما در فینال جام یوفا نیز چهار بار با پیروزی در ۱۹۷۵ و ۱۹۷۹ ، در حالی که در ۱۹۷۳ و ۱۹۸۰ شکست خورد ، باخت. با این حال ، پس از آخرین مقام در رده های بالاتر در طی فصل ۲۰۰۶ ، آنها برای فصل ۲۰۰۸ به رده دوم سقوط کردند. آنها در سال ۲۰۰۸ به رده های اول بازگشتند ، و در فصل ۲۰۱۰-۱۱-۱۱ از سقوط جان سالم به در بردند و در فصل ۲۰۱۱ چهارم شدند.

بخوانید:  شهر بیله فلد

وضیعت حمل و نقل در شهر

این شهر دارای دو ایستگاه اصلی راه آهن است:

Mönchengladbach Hauptbahnhof و Rheydt Hauptbahnhof ، نتیجه ادغام دو شهر که نام منسوخ شده برای Rydyd Hbf هرگز حذف نشد. خط ۸ Rhine-Ruhr S-Bahn شهر را به دوسلدورف و هاگن متصل می کند. یک گسترش بیشتر به سمت غرب در حال بحث است. تعدادی از قطارهای منطقه ای به مونشن گلادباخ سرویس می دهند. در پایان سال ۲۰۰۹ این شهر بزرگترین شهر آلمان بود که از خدمات منظم از راه دور برخوردار نبود. با برنامه جدید برای سال ۲۰۱۰ ، مونشن گلادباخ هفته ای دو بار به یک اتصال بین شهری / بین شهری-اکسپرس دسترسی پیدا کرد.

این شهر همچنین دارای یک فرودگاه تجاری به نام دوسلدورف مونشن گلادباخ است.

حمل و نقل محلی با اتوبوس و راه آهن توسط NEW-AG تحت مقررات انجمن حمل و نقل VRR انجام می شود.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

اقتصاد در این شهر

صعود صنعتی مونشن گلادباخ عمدتا تحت تأثیر توسعه صنعت نساجی از اواسط قرن نوزدهم تا اواسط قرن ۲۰ بود. علاوه بر این ، صنعت ماشین آلات نساجی گرا نیز توسعه یافت.

پس از جنگ جهانی دوم ، یک تغییر اساسی ساختاری آغاز شد ، از اهمیت صنعت نساجی کاسته و بخشهای جدید اقتصادی جذب شد. در حال حاضر ، تنها ۷ درصد از کارکنان در صنعت نساجی و پوشاک که قبلاً غالب بود کار می کنند (به عنوان مثال: ون لاک و گاردور).

بخوانید:  شهر ووپرتال

به عنوان بخشی از متنوع سازی موفقیت آمیز مکان کسب و کار ، دولت محلی و نمایندگان شرکت توسعه تجاری مونشن گلادباخ (WFMG) را در سال ۱۹۹۷ تأسیس کردند.

WFMG و دانشگاه علوم کاربردی Niederrhein یک مدل پنج ستونی برای جهت گیری آینده محل کسب و کار ایجاد کرده اند . پس از آن نساجی و مد ، مهندسی مکانیک و مهندسی برق ، تدارکات ، صنعت خلاقیت و بخش بهداشت بخشهای اصلی آینده اقتصادی شهر مونشن گلادباخ هستند. به عنوان بخشی از یک سیاست خوشه فعال ، WFMG تا حدی شبکه های خود را برای این صنایع ایجاد کرده است.

مهمترین کارفرمای مونشن گلادباخ ، بانک مصرف کننده سانتاندر است که دفتر مرکزی خود را در آخنر استراسه در مرکز شهر مونشن گلادباخ دارد.