شهر مانهایم

شهر مانهایم

در این مطلب درباره ی شهر مانهایم می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

مانهایم بعد از اشتوتگارت و کارلسروهه با جمعیتی در سال ۲۰۱۹ تقریباً ۳۱۰۷۰۰نفر.  این شهر در مرکز منطقه کلانشهر راین-نکار قرار دارد و هشتمین منطقه بزرگ آلمان است.

مانهایم در محل تلاقی راین و نکار در گوشه شمال غربی بادن-وورتمبرگ واقع شده است. راین مانهایم را از شهر لودویگشافن جدا می کند ، درست در غرب آن در راینلاند-فالتس ، و مرز بادن-وورتمبرگ با هسن فقط در شمال است. مانهایم از شهر هایدلبرگ پایین دست در امتداد نکار قرار دارد.

مانهایم از آنجا که خیابانها و خیابانهای آن به صورت شبکه ای طراحی شده اند ، در بین شهرهای آلمان غیر معمول است و منجر به لقب آن “die Quadratestadt” (شهر مربع) می شود. کاخ مانهایم قرن هجدهم ، خانه سابق شاهزاده منتخب فالت ، اکنون دانشگاه مانهایم را در خود جای داده است.

این شهر محل زندگی شرکت های بزرگ از جمله دایملر ، جان دیر ، کاترپیلار ، ABB ، Fuchs Petrolub ، IBM ، Roche ، Reckitt Benckiser ، Unilever ، Phoenix Group ، Pepperl + Fuchs ، Siemens و چندین شرکت مشهور دیگر است. علاوه بر این ، SAP Arena مانهایم نه تنها خانه قهرمانان رکورد هاکی روی یخ آلمان ، Adler Mannheim ، بلکه تیم معروف هندبال ، Rhein-Neckar Löwen است. از سال ۲۰۱۴ ، مانهایم به عضویت شبکه شهرهای خلاق یونسکو درآمد و عنوان “شهر موسیقی یونسکو” را داراست.  مانهایم یک شهر هوشمند است ؛  شبکه برق این شهر با یک شبکه ارتباطی خط برق نصب شده است.

شهر مانهایم

شهر مانهایم

شعار گردشگری این شهر “Leben. Im Quadrat” است. (زندگی. در میدان ) نماد مدنی مانهایم der Wasserturm (Watertower) است ، یک برج آب رومانسک که در سال ۱۸۸۶ تکمیل شده است و به ۶۰ متر (۲۰۰ فوت) بالاتر از بالاترین نقطه در منطقه هنری نوین Friedrichsplatz ارتقا می یابد . مانهایم نقطه شروع و پایان مسیر یادبود برتا بنز است.

بخوانید:  با مراسم Striezelmarkt بیشتر آشنا شوید

پس از اتحاد مجدد

مانهایم ۴۰۰ سالگرد خود را با مجموعه ای از رویدادهای فرهنگی و سایر رویدادها در سراسر سال ۲۰۰۷ جشن گرفت. ۴۰۰ سالگی مربوط به سال ۲۰۰۶ بود ، از آنجا که فردریک چهارم ، الکتور پالاتین پایه های ارگ مانهایم را در ۱۷ مارس ۱۶۰۶ ریخت. برای آماده شدن برای سالگرد ، برخی از فعالیت های شهری اجرا شد ، از سال ۲۰۰۰ آغاز شد: ساختمان SAP Arena با دسترسی به جاده کمربندی جدید شهر ، بازسازی منطقه عابر پیاده در Breite Straße ، زرادخانه و کاخ ، تغییر شکل کامل زمین قدیمی و خط جدید تراموا Schafweide. مفهوم سالگرد شهر ، طیف متنوعی از رویدادها و بدون یک رویداد مرکزی غالب را هدف قرار داد.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

اختراعات در این شهر

طبق مجله فوربس ، مانهایم به خاطر قدرت استثنایی اختراع خود شهرت دارد و در بین یازدهمین شهر از بین ۱۵ شهر برتر در جهان که در آن اختراع شده بود ، در یازدهم قرار گرفت.

بسیاری از اختراعات مهم در مانهایم انجام شد:

کارل دریس اولین آشپزخانه دو چرخ را در سال ۱۸۱۷ ساخت.
کارل بنز اولین اتومبیل را در خیابانهای مانهایم در سال ۱۸۸۶ رانندگی کرد. در کارگاه خود در مانهایم او یک وسیله نقلیه سه چرخ سبک تولید کرد که از یک موتور سیلندر بنزینی / بنزینی بهره می برد و اولین بار در سال ۱۸۸۶ در معرض دید عموم قرار گرفت. این سه چرخه مجهز به موتور، به عنوان اولین اتومبیل  موتوری است که  از یک موتور احتراق داخلی نیرو می گیرد، بسیار شناخته شده است. همسر کارل ، برتا بنز ، اولین سفر جاده ای جهان را با اتومبیل از مانهایم به پفورزهایم در آگوست ۱۸۸۸ انجام داد.
لانز بولداگ ، تراکتور محبوب با موتور ناهموار و ساده دیزل در سال ۱۹۲۱ معرفی شد.
کارل بنز اولین اتومبیل جمع و جور با موتور دیزل در جهان را در موتور بنز و Cie تولید کرد در طی ۱۹۲۳ در مانهایم کار می کند.
جولیوس هاتری اولین هواپیمای موشکی جهان را در سال ۱۹۲۹ ساخت.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

شهر مانهایم

شهر مانهایم

دانشگاه ها و موسسات عالی در این شهر

دانشگاه مانهایم یکی از دانشگاههای جوان آلمان است. اگرچه در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد ، اما ریشه آن در آکادمی علوم پالاتین و هندلشوچوشول سابق تاسیس شده در سال ۱۷۶۳ است. این دانشگاه در کاخ مانهایم واقع شده است ، دانشگاه برتر آلمان در تجارت و اقتصاد است و دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند. از طرف مجله “Die Zeit” به عنوان “هاروارد آلمان” توصیف می شود ، به عنوان ماده آلما بازرگانان و زنان آلمانی دیده می شود.

بخوانید:  شهر کارلسروهه

در این شهر دانشگاه همچنین یکی از دانشکده های پزشکی دانشگاه هایدلبرگ ، Hochschule Mannheim ، شعبه ای از Duale Hochschule ایالت بادن-وورتمبرگ و چندین آکادمی موسیقی و تئاتر ، از جمله آکادمی پاپ مانهایم ، Musikhochschule و Theaterakademie در آن قرار دارد. این موسسات مجموعه دانشجویی بزرگ و متنوعی را ترسیم می کنند.

افراد وابسته به پرسنل ارتش آمریکا در مدرسه ابتدایی مانهایم تحصیل کردند تا اینکه در ژوئن ۲۰۱۲ تعطیل شد.  در دهه ۱۹۸۰ این مدرسه ۲۲۰۰ دانش آموز داشت.