Learn more about Easter in Germany !!

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

در این مطلب درباره ی  با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!  ،می خواهیم شما را با این با عید پاک در آلمان بیشتر  آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

عید پاک

هر ساله در ماه آوریل کودکانی را در پارک می بینید که با سبدهایی به دنبال تخمهایی هستند که ناگهان آنهااز بوته ها یا زیر درختان بیرون می کشند. علاوه بر این ، بسیاری از آلمانی ها این ایام را تعطیل می کنند و برای گذراندن وقت با هم به خانواده های خود می روند. پس احتمالاً عید پاک است!

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

عید پاک چیست؟

عید پاک یک روز تعطیل نیست ، بلکه چندین روز است که به دنبال یکدیگر می آیند. به اصطلاح هفته مقدس از یکشنبه قبل از یکشنبه عید پاک ، “یکشنبه نخل” آغاز می شود. این هفته ای است که تمام تعطیلات متعلق به عید پاک در آن برگزار می شود. بعد از یکشنبه نخل ، پنج شنبه ی بزرگ دنبال می شود. در اینجا شام آخر را در جمعه خوب مصلوب شدن عیسی به یاد می آورند. مهمترین تعطیلات این هفته یکشنبه عید پاک است. برخلاف کریسمس که همیشه در یک روز از سال (۲۴ دسامبر) جشن گرفته می شود ، تعطیلات در عید پاک هر سال در تاریخ دیگری است. آنها از یکشنبه عید پاک محاسبه می شوند ، که همیشه در اولین یکشنبه پس از ماه کامل در بهار اتفاق می افتد.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن! ( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

روزه بزرگ در عید پاک در مسیحیت به پایان می رسد. این از روز ۴۶ قبل از یکشنبه عید پاک در چهارشنبه خاکستر شروع می شود. در این مدت ، مسیحیان روزه ۴۰ روزه عیسی را در بیابان به یاد می آورند.

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

یکشنبه نخل

عید پاک با یکشنبه نخل آغاز می شود. در این روز ، مسیحیان ورود حضرت عیسی به اورشلیم را به یاد می آورند. مردم برای نشان دادن عیسی که چقدر او را می پرستیدند ، شاخه های نخل را بر سر راه او قرار دادند ، زیرا نخل ها درخت مقدس محسوب می شدند.

 

در آلمان در این روز می توانید در برخی جاها موکب ها را ببینید. بسیاری ، به ویژه افراد مسن ، یک نخل یا شاخه بید گربه را با خود به کلیسا می برند تا آنجا را برکت دهند و سپس آنها را با خود به خانه می برند

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

پنجشنبه بزرگ

دقیقاً مشخص نیست که چرا پنج شنبه ی بزرگ اینگونه نامیده می شود. یک پایان نامه می گوید که این نام به عادت خوردن غذاهای سبز در این روز مانند سالاد و مارچوبه و در نتیجه جذب قدرت بهار برمی گردد.

بخوانید:  فارسی فکر نکنید!

 

پنجشنبه ی بزرگ ، بزرگداشت شام آخر است که در روز قبل از مصلوب شدن عیسی مسیح برگزار شد. این واقعه برای مسیحیان بسیار مهم است.

ممکن است متوجه شوید که از این روز به بعد تا زمانی که زنگ های کلیسا در روز یکشنبه عید پاک به صدا در نیایند. آداب و رسوم مختلف محلی در بسیاری از روستاها صورت می گیرد. غالباً بچه ها جغجغه (سازهای بلند) را از طریق مکان ها می کشند. زنگ ها شب بزرگ پنج شنبه تا جمعه بزرگ برای بزرگداشت زمان مرگ عیسی سکوت می کنند. و چون زنگ ها به صدا در نمی آیند ، به این ترتیب آنها باید مردم را به پرستش دعوت کنند. یک ضرب المثل آلمانی وجود دارد: “زنگ ها به رم پرواز می کنند”. به همین دلیل است که آنها نمی توانند در این مدت زنگ را بزنند و تا عید پاک بر نمی گردند.

 

جمعه خوب

آن روز عیسی به صلیب میخ شد. به عنوان عزا ، بنابراین عضو در کلیسا نواخته نمی شود و زنگ ها به صدا در نمی آیند. در آلمان جشن گرفتن در این روز مجاز نیست ، به همین دلیل بسیاری از باشگاه ها و تمام مغازه ها تعطیل هستند و شما اجازه ازدواج در این روز را ندارید.

 

یکشنبه عید پاک

یکشنبه عید پاک مهمترین عید مسیحیت است. در اینجا قیام عیسی بزرگداشت می شود. در این روز خدمات ویژه در بسیاری از مکان ها برگزار می شود. بسیاری از کودکان نیز در آن روز به دنبال تخم مرغ عید پاک هستند ، اما چرا؟ به طور کامل مشخص نیست که چرا این عمل وجود دارد ، اما نظریه های زیادی وجود دارد.

 

طبق یک نظریه تخم های عید پاک به ویژه در روز یکشنبه عید پاک بسیار محبوب بودند زیرا قبل از روزه بزرگ اجازه خوردن آنها نبود. برای تشخیص آنها از تخم مرغ های خام ، رنگی شده اند. اما چرا آنها را پنهان می کنید؟ همچنین ایده هایی برای این کار وجود دارد. در ایام عید پاک یک جشن بت پرستی نیز برگزار می شد ، جایی که تخم مرغ ها را برای پرستش یک الهه می دادند. کلیسای کاتولیک این رسم را ممنوع کرده است ، بنابراین تخمها را باید مخفیانه می دادند: آنها پنهان بودند. عصر قبل از یکشنبه عید پاک آتش سوزی های عید پاک بسیاری وجود دارد که می توانید به آنها بروید ، به ویژه در شمال آلمان. بسیاری از خانواده ها در این روز با هم ملاقات می کنند و به عنوان مثال یک بره عید پاک را با هم می خورند.

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

دوشنبه عید پاک

دوشنبه عید پاک یک روز پس از یکشنبه عید پاک است و یک تعطیل رسمی در آلمان است. در سال ۱۶۴۲ همراه با سه شنبه عید پاک یک روز تعطیل اعلام شد. نه تنها باید رنج عیسی را از پنج شنبه بزرگ تا شنبه بزرگ به مدت سه روز به خاطر آورد ، بلکه باید از قیام او به مدت سه روز از یکشنبه عید پاک تا سه شنبه عید پاک به یادگار ماند. سه شنبه عید پاک با گذشت زمان ناپدید شد.

بخوانید:  مدرک زبان آلمانی چیست؟

 

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

بسیاری از آداب و رسوم مختلف در حدود عید پاک ایجاد شده است که در مناطق مختلف آلمان متفاوت است. بسیاری از این آداب و رسوم مربوط به تخم مرغ و خرگوش است. آیا برخی از آداب و رسوم معمول را می شناسید؟ در اینجا می توانید مروری بر بهترین موارد شناخته شده پیدا کنید.

 

اسم حیوان دست اموز عید پاک (  آقا خرگوش)

او تخم های رنگی را برای کودکان پنهان می کند و به یکی از مهمترین نمادهای عید پاک تبدیل شده است. گاهی اوقات از شکلات ، گاهی با زنگوله ، کوچک و بزرگ ، هیچ کس در آلمان نمی تواند عید پاک را بدون اسم حیوان دست اموز عید پاک تصور کند.

 

هیچ کس واقعاً نمی داند چرا یک خرگوش تخم های عید پاک را پنهان می کند. آنچه مسلم است این است که اسم حیوان دست اموز عید پاک از دوران قرون وسطی در آلمان وجود داشته است. برخی از ترانه های معروف کودکان نیز درباره اوست.

 

تخم مرغ عید پاک

همه چیز در عید پاک حول تخمهای رنگی می چرخد ​​، که با آنها می توانید کارهای مختلفی انجام دهید! اما چرا تخم مرغ در عید پاک اینقدر مهم است؟

 

شما قبلاً می دانید که عید پاک جشنواره ای بسیار مسیحی است. در کلیسا ، تخم مرغ نمادی از رستاخیز و باروری است ، به همین دلیل است که می توانید همه جا را در عید پاک پیدا کنید. آداب و رسوم مختلفی در اطراف تخمها ایجاد شده است

بخوانید:  آیا نوشتن تلفظ فارسی اشتباه است؟

 

شکار تخم مرغ عید پاک

تقریباً تمام آلمانی ها در کودکی به دنبال تخم مرغ عید پاک بودند. کار اسم حیوان دست اموز عید پاک این است که تخم های رنگی را در یک چمنزار یا باغ پنهان کند. سپس بچه ها صبح روز یکشنبه عید پاک با سبدهای کوچک بیرون می روند و به دنبال تخم مرغ می گردند.

 

بارها و بارها اتفاق می افتد که کودکان فراموش می کنند کجا تخم مرغ ها را مخفی کرده اند. گاهی اوقات آنها را دوباره پیدا نمی کنید تا خیلی دیرتر در مکان های بسیار عجیب. بسیاری از آلمانی ها در کودکی چنین داستانی را تجربه کرده اند ، از چند دوست بپرسید!

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

با عید پاک در آلمان بیشتر آشنا شوید!!

رنگ آمیزی تخم مرغ عید پاک

آیا تاکنون فکر کرده اید که آن تخمهای رنگی از کجا آمده اند؟ مطمئناً ، می توانید آنها را در فروشگاه مواد غذایی خریداری کنید ، اما رنگ آمیزی آنها با دوستان بسیار سرگرم کننده تر است!

در زمان عید پاک ، بسیاری از مردم تخمهای خود را رنگ می کنند. یا آنها را بسیار هنرمندانه نقاشی کنید تا از آنها به عنوان تزئینات عید پاک استفاده کنید. می توانید ست ها و رنگ های خاصی را در سوپرمارکت خریداری کنید. گاهی تخمهای جلوی آن را منفجر می کنید. برای انجام این کار ، شما از بالا و پایین در تخم مرغ سوراخ می کنید. اگر در قسمت بالا دم بزنید ، زرده از پایین بیرون می آید! می توانید آن را در یک کاسه جمع کنید و از آن برای تهیه املت یا تخم مرغ خرد شده استفاده کنید. اکنون می توانید یک رشته را از تخم مرغ ها بکشید و آنها را به دسته گل عید پاک آویزان کنید.

 

اشتراک‌گذاری