شهر کارلسروهه

شهر کارلسروهه

 

کارلسروهه دومین شهر بزرگ آلمان است ایالت فدرال بادن-وورتمبرگ پس از پایتخت آن اشتوتگارت و ۳۱۳/۰۹۲ سکنه آن را به بیست و یکمین شهر بزرگ آلمان تبدیل کرده است. در ساحل راست راین ، این شهر در نزدیکی مرز فرانسه و آلمان ، بین محله مانهایم / لودویگشافن در شمال و محله استراسبورگ / کیل در جنوب قرار دارد. این بزرگترین شهر بادن است ، منطقه ای تاریخی به نام قلعه Hohenbaden در شهر بادن-بادن. کارلسروهه همچنین بزرگترین شهر در منطقه گویش فرانکونیای جنوبی (گویشهای انتقالی بین آلمان مرکزی و فوقانی) است ، تنها شهر بزرگ دیگر در آن منطقه هیلبرون است. این شهر مقر دادگاه قانون اساسی فدرال (Bundesverfassungsgericht) و همچنین دادگاه فدرال دادگستری (Bundesgerichtshof) و دادستان عمومی و انقلاب دیوان عدالت فدرال (Generalbundesanwalt beim Bundesgerichtshof) است.

شهر کارلزروهه

شهر کارلزروهه

کارلسروهه پایتخت مرجانیت بادن-دورلاچ (دورلاخ: ۱۵۶۵-۱۷۱۸ ؛ کارلسروهه: ۱۷۷۱-۱۷۱۸) ، مربی گری بادن (۱۷۷۱-۱۸۰۳) ، منتخب بادن (۱۸۰۶-۱۸۰۳) ، الشریف بزرگ بادن (۱۹۱۸-۱۸۰۶) ، و جمهوری بادن (۱۹۴۵-۱۹۱۸). برجسته ترین ساختمان آن کاخ کارلسروهه است که در سال ۱۷۱۵ ساخته شده است. نه موسسه آموزش عالی در این شهر وجود دارد که مهمترین آنها موسسه فناوری کارلسروهه (Karlsruher Institut für Technologie) است. فرودگاه کارلسروهه / بادن-بادن (Flughafen Karlsruhe / بادن-بادن) دومین فرودگاه پرتردد بادن-وورتمبرگ پس از فرودگاه اشتوتگارت و هفدهمین فرودگاه پر رفت و آمد آلمان است.

در سال ۲۰۱۹ یونسکو اعلام کرد که کارلسروهه به شبکه “شهرهای خلاق” پیوست و برای خود به عنوان “شهر هنرهای رسانه ای” خرید.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

 

کارلسروهه کاملاً در شرق راین و تقریباً کاملاً در جلگه راین قرار دارد. این شامل توربرگ در شرق است ، و همچنین در مرزهای کرایشگاو (Kraichgau) منتهی به جنگل سیاه شمال واقع شده است.

بخوانید:  شهر لایپزیگ

راین ، یکی از مهمترین مسیرهای حمل و نقل جهان ، محدوده غربی شهر را تشکیل می دهد ، فراتر از آن ، شهرهای ماکسیمیلیانساو و وورت آم راین در ایالت راینلاند-فالتس آلمان قرار دارند. فاصله مرکز شهر از رودخانه ۷/۵ کیلومتر (۴/۷ مایل) فاصله دارد ، که از Marktplatz (میدان بازار) اندازه گیری شده است. دو شاخه راین ، Alb و Pfinz ، از Kraichgau در این شهر جریان دارند تا سرانجام به راین بپیوندند.

شهر کارلزروهه

شهر کارلزروهه

ین شهر در ارتفاعی بین ۱۰۰ و ۳۲۲ متر قرار دارد (نزدیک برج ارتباطی در حومه Grünwettersbach). مختصات جغرافیایی آن ۴۹ ° ۰۰′N ۸ ° ۲۴′E است. موازی ۴۹ ام از مرکز شهر عبور می کند ، که آن را در همان عرض جغرافیایی مرزهای کانادا و ایالات متحده ، شهرهای ونکوور (کانادا) ، پاریس (فرانسه) ، رگنسبورگ (آلمان) و هولون بویر (چین) قرار می دهد. مسیر آن با یک سنگ و خط نقاشی شده در Stadtgarten (پارک شهرداری) مشخص شده است. مساحت کل شهر ۱۷۳/۴۶ کیلومتر مربع (۶۶/۹۷ متر مربع) است ، از این رو سی امین شهر بزرگ آلمان است که با مساحت زمین اندازه گیری می شود. طولانی ترین فاصله شمال-جنوب ۱۶/۸ کیلومتر (۱۰/۴ مایل) و ۱۹/۳ کیلومتر (۱۲ مایل) در جهت شرق-غرب است.

اقلیم

کارلسروهه دارای آب و هوای اقیانوسی (Köppen Cfb) است و آب و هوای زمستانی آن در مقایسه با بیشتر شهرهای آلمان ، به جز منطقه راین-روهر ، معتدل است. تابستان ها نیز از مناطق دیگر این کشور گرمتر است و یکی از شهرهای آفتابی آلمان مانند منطقه راین-فالت است. بارش تقریباً به طور مساوی در طول سال پخش می شود. در سال ۲۰۰۸ ، ایستگاه هواشناسی در کارلسروهه ، که از سال ۱۸۷۶ فعالیت می کرد ، بسته شد. با ایستگاه هواشناسی در Rheinstetten ، جنوب کارلسروهه جایگزین شد.

بخوانید:  شهر نورنبرگ

مناظر اصلی

Stadtgarten یک منطقه تفریحی نزدیک ایستگاه اصلی راه آهن (Hauptbahnhof) است و برای نمایشگاه باغ فدرال ۱۹۶۷ (Bundesgartenschau) بازسازی شد. همچنین محل باغ وحش کارلسروهه است.

دورلاچر تورمبرگ دارای برج دیدنی است (از این رو نام آن است). این سابقه قبلی به قرن سیزدهم باز می گردد.این شهر دارای دو باغ گیاه شناسی است: باغ گیاه شناسی شهری Garten Karlsruhe که بخشی از مجموعه کاخ را تشکیل می دهد و Botanischer Garten der Universität Karlsruhe که توسط دانشگاه نگهداری می شود.

کارلسروهه و شوه

در ۲۸ اکتبر ۱۹۳۸ ، همه مردان یهودی استخراج کننده لهستان به مرز لهستان اخراج شدند ، خانواده های آنها بعداً به آنها پیوستند و سرانجام در گتوها و اردوگاه های کار اجباری نابود شدند. در کریستالناخت (۱۰-۹ نوامبر ۱۹۳۸) ، کنیسه آداس جشورون به آتش کشیده شد ، کنیسه اصلی آسیب دید و مردان یهودی پس از ضرب و شتم و عذاب به اردوگاه کار اجباری داخائو منتقل شدند. اخراج از ۲۲ اکتبر ۱۹۴۰ ، هنگامی که ۸۹۳ یهودی برای سفر سه روزه به اردوگاه کار اجباری Gurs در فرانسه در قطارها بارگیری شدند ، آغاز شد. ۳۸۷ نفر دیگر در سالهای ۱۹۴۵-۱۹۴۲ به لسبیا در منطقه لوبلین (لهستان) ، ترزین اشتاد و آشویتس تبعید شدند. از ۱۲۸۰ یهودی مستقیمی که از کارلسروهه اخراج شده اند ، ۱۱۷۵ نفر از بین رفته اند. ۱۳۸ نفر دیگر پس از اخراج از شهرهای دیگر آلمان یا اشغال اروپا از بین رفتند. در مجموع ، ۱/۴۲۱ نفر از یهودیان کارلسروهه در حین شوع درگذشتند. جامعه جدیدی پس از جنگ توسط ساکنان سابق زنده مانده با کنیسه جدیدی که در سال ۱۹۷۱ ساخته شد ، تشکیل شد. تعداد آن در سال ۱۹۸۰ به ۳۵۹ نفر می رسید.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.