معرفی دانشگاه رور بوخوم

معرفی دانشگاه رور بوخوم

در این مطلب قصد داریم به معرفی دانشگاه رور بوخوم بپردازیم.

پس در ادامه مطلب با آزمون پرو همراه باشید!

دانشگاه رور بوخوم (RUB) Ruhr-Universität Bochum)) اولین دانشگاه دولتی نوپا بود که پس از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۶۲ در آلمان تاسیس شد. امروز ،RUB یکی از دانشگاههای مطرح اروپا است که دارای پردیس پر جنب و جوش است و بیش از ۴۳۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان را به خود جذب می کند. سالانه بیش از ۵۵۰۰ دانشجو و نزدیک به ۶۰۰ دانشجوی دکترا فارغ التحصیل می شوند.

طیف گسترده ای از رشته ها توسط RUB همراه با زیرساخت تحقیقاتی عالی ارائه می شود.

۲۰ دانشکده و ۳۵ رشته تحصیلی، طیف وسیعی از امکانات تحقیقاتی و آموزشی ارائه می گردد.

دانشکده تحقیقات RUB قطب مرکزی دانشگاه برای محققان دکترا است. این دنشکده از انتقال بی وقفه به بازار کار پشتیبانی می کند و  همه کسانی که دکترای خود را در RUB شروع یا برنامه ریزی می کنند را حمایت می کند. محققان نوپا بسیار مورد توجه قرار می گیرند و مهمترین منبع برای نوآوری در آینده و تحقیقات محسوب می شوند.

معرفی دانشگاه رور بوخوم

معرفی دانشگاه رور بوخوم

دانشگاه رور بوخوم به دلیل نقاط قوت در زمینه تحقیقات در علوم صلح و امنیت سایبری و همچنین تمرکز در تحقیقات در مطالعات مذهبی ، تحقیقات مواد ، علوم اعصاب ، تحقیقات پلاسما ، تحقیقات مربوط به پروتئین ها در سطح بین المللی شناخته شده است. مدل سازی و مهندسی محققان RUB هر ساله مقدار قابل توجهی بودجه شخص ثالث را تهیه می کنند و بنابراین به بودجه دانشگاه کمک می کنند.

مکان اصلی دانشگاه در شهر بوخوم ، در منطقه دره روور آلمان می باشد.

محققان در تمام مراحل شغلی که در محوطه دانشگاه برگزار می شود ، دانشگاه را به مکانی جذاب برای علم و مطالعه تبدیل می کنند.

دانشگاه رور کنسرسیومی از دانشگاه های Ruhr-Universität Bochum ، دانشگاه TU Dortmund و دانشگاه Duisburg-Essen ، سه نیروگاه دانشگاهی در منطقه پر رونق دره روور آلمان است.

هر یک از موسسات یک سنت قوی در شکستن دیوارها بین رشته ها دارند و به همکاری در تمام سطوح بورس تحصیلی و تحقیقاتی معتقدند و این مسئله یکی از دلایلی است که برای تشکیل این اتحاد دانشگاهی منحصر به فرد گرد هم آمده است.

معرفی دانشگاه رور بوخوم

معرفی دانشگاه رور بوخوم

در این دانشگاه از نقاط قوت در علوم و مهندسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی استفاده می شود و فرصت های بی نظیری را برای همکاری دانشگاهی بین المللی ایجاد کرده است.

هدف RUB تعالی در تحقیق ، آموزش و انتقال از طریق ایجاد شبکه های دانش در سطح محلی ، منطقه ای و بین المللی است. با تکمیل شبکه علمی RUB در سراسر جهان با تمرکز بر آموزش ، RUB عضو فعال شبکه اوترخت ، متشکل از ۳۰ دانشگاه برجسته اروپا ، برنامه آموزش ترکیبی “Study Bridge” است که پل های Ruhr Ara را با آسیای شرقی و مرکزی و موسسه گوته تشکیل می دهد. از “دانشگاه شبکه” پشتیبانی می کند. RUB در کمیته راهبری یادگیری و آموزش انجمن دانشگاههای اروپا فعال است. علاوه بر این ، RUB در سطح بین المللی نیز قهرمان توسعه پایدار و برابری اجتماعی است.

نمونه هایی از فعالیت های بلند مدت تعامل جهانی آن ، برنامه های ایجاد ظرفیت و بازسازی در دانشگاه های افغانستان است. مدیریت مرکز تحقیقات توسعه DAAD آلمان در آفریقای جنوبی و ایجاد و راه اندازی شبکه مهندسی DYNET همراه با دانشگاه های همکار در مقدونیه ، صربستان و کوزوو (از جمله تحصیلات تکمیلی اروپای جنوب شرقی) و همچنین تهیه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در مهندسی محاسبات و مکانیک در دانشگاه ویتنامی-آلمان.

به طور خاص ، فعالیت های زیر RUB برای فعالیت های آینده اتحاد UNIC مرتبط است:

-RUB از بهترین روشها برای اتحاد UNIC جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و به اشتراک می گذارد.

-RUB اولین دانشگاه با هدف ایجاد انگیزه های فرهنگی ، اجتماعی و علمی برای منطقه و به ویژه آموزش دانشجویان غیر سنتی در سال ۱۹۶۵ در منطقه صنعتی Ruhr-Area تاسیس شد. RUB به عنوان یک نهاد ، فعالانه و پایدار به ادغام پناهندگان متعهد است. RUB به عنوان یکی از اولین دانشگاه ها در آلمان برنامه های ویژه ای را ایجاد کرد که دانشجویان با سابقه پناهندگی را برای تحصیل در دانشگاه آماده می کند. RUB به طور مداوم بر فرصت های تأثیر اتحاد UNIC (برای سه سال اول و پس از آن) تمرکز خواهد کرد.

-RUB یک همکاری بسیار نزدیک با شهر بوخوم و سایر دانشگاههای شهر بوخوم ایجاد کرده است. این امر در حال حاضر به ایجاد پروژه های مختلف منجر شده است.

-Worldfactory یکی از پروژه های اصلی انتقال و تأسیس Ruhr-Universität Bochum است. دانشگاهیان و دانشجویان هر دو مشاوره ، اتاق و زیرساخت های شایسته را برای آزمایش عملی و فرصت های شبکه دریافت می کنند. Worldfactory ترکیبی قوی بین ایده های نویدبخش ، حمایت و سرمایه (بذر) را ارائه می دهد. 

-نوآوری آموزشی:

RUB یکی از اولین دانشگاههای آلمان در زمینه کارشناسی و کارشناسی ارشد است. مأموریت یادگیری و تدریس آن و استراتژی نهادی برای ارتقا research آموزش پژوهش محور با هدف توانمند سازی دانش آموزان برای زندگی حرفه ای آینده و مشارکت مدنی آنها است.

RUB بخاطر رویکرد دانشجویی محور در توسعه استراتژی ها و قالب های آموزشی بسیار مشهور است و یکی از معدود دانشگاه های آلمان است که دارای یک استراتژی ، یک مفهوم ، یک ساختار پشتیبانی و بودجه مرکزی است که دانشجویان را قادر می سازد تا دوره های خود را شروع کنند تا جایی که بتوان آنها را در برنامه درسی استاندارد اعتبار داد. این دانش و تخصص برای توسعه و پایداری بیشتر نتایج و نتایج UNIC مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بخوانید:  معرفی دانشگاه گیسن