شهرهای صنعتی آلمان کدام هستند؟

شهرهای صنعتی آلمان یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت از طریق کار و سرمایه گذاری هستند. آلمان سومین شهر صنعتی دنیا بعد از ایالت متحده و ژاپن است. آلمان دارای بالاترین میزان تولید ناخالص اسمی در جهان است که یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان است. به طور سنتی نرخ بیکاری در آلمان حدود ۵ درصد است. شهرهای آلمان دارای تعداد زیادی از شرکت های نوآورانه با تکنولوژی پیشرفته هستند و صنعتی شدن سریع آن موجب فراوانی بسیاری از مشاغل موجود می شود.

پس از صنعتی شدن این کشور بسیاری از مهاجران برای کار به آلمان مهاجرت می کنند و به دنبال آینده ای بهتر هستند.

بسیاری از شهرهای آلمان هستند که فرصت های شغلی مختلفی با حقوق بالاتر، هزینه های زندگی مقرون به صرفه و مزایای بیشتری در کنار کار ارائه می دهند، که از آنها به عنوان شهرهای صنعتی آلمان نام برده می شود.

عمده فعالیت های صنعتی غرب آلمان، مجموعه روهر وستفالیا است. دره راین بالا، برمن و هامبورگ شهرهای قابل توجه برای ساخت کشتی هستند. منطقه جنوبی، با شهرهای مونیخ، آگسبورگ. منطقه مرکزی با شهرهای صنعتی مانند هانوفر، کسل، Salzgitter و Brunswick از جمله مناطق صنعتی آلمان می باشند. در شرق آلمان بیشتر صنایع پیشرو در منطقه برلین یا در شهرهایی مانند درسدن، لایپزیگ، دسو، هاله، کوتبوس و چنیتز قرار دارند.

فعالیت های صنعتی در منطقه روهر در نوردراین وستفالن مربوط به ذغال سنگ، فولاد و صنایع سنگین است. در ساکسونی و تورینگن فعالیت های تولیدی از جمله خودرو، تجهیزات الکتریکی، آهن، فولاد، مواد شیمیایی و ابزار نوری انجام می شود.

مناطق تولیدات شیمیایی در شهرهای صنعتی مانند هانوفر، مونیخ، اشتوتگارت و فرانکفورت قرار دارد.

لایپزیگ بزرگترین شهر در ایالت فدرال ساکسون است که مرکز صنعتی منطقه می باشد.

شهر هاله یکی دیگر از مناطق مهم صنعتی آلمان از ایالت ساکسون است که فعالیت آن در زمینه معدن نمک، صنایع شیمیایی و کارخانه شکلات سازی است.

صنعت خودروسازی آلمان در قلب شهر اشتوتگارت است و شرکت اصلی بنز و مرسدس بنز در آنجا می باشد.

بیشتر فعالیت های صنعتی در آلمان در شمال این کشور متمرکز شده است. صنعت آلمان با هزینه های بالای کار، رقابت سخت بین المللی و مالیات های بزرگ کسب و کار مبارزه می کند.

جهت شرکت در آزمون های آنلاین آزمایشی گوته ، با آزمون پرو همراه باشید

بخوانید:  شهر هانوفر
اشتراک‌گذاری