مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

پنج روش برای کسب درآمد هنگام تحصیل در آلمان

در کنار تحصیل شما روش های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد ، به عنوان مثال به عنوان پیشخدمت ، دستیار تحقیق یا مربی. با دانستن زبان آلمانی احتمال شغل پاره وقت را افزایش می دهید. اما به مقررات قانونی توجه کنید.

اگر می خواهید در کنار تحصیل درآمد کسب کنید ، می توانید در دانشگاه خود به دنبال کار باشید. یا به دنبال یک کار دانشجویی کلاسیک در شهر خود هستید ، به عنوان مثال پیشخدمت در یک کافه ، به عنوان یک پرستار کودک یا به عنوان یک کارگر موقت در نمایشگاه ها. اگر شغل مربوط به رشته تحصیلی شما باشد ارزش آن برای آموزش شما بیشتر است: دانش آموزان معلم گاهی تدریس خصوصی می دهند ، دانشجویان تاریخ هنر کار می کنند ، به عنوان مثال به عنوان کارگران موقت در موزه ها. دانش خوب زبان آلمانی همیشه یک مزیت است.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

اتحادیه های دانشجویی دانشگاه ها و نمایندگی محلی آژانس استخدام فدرال شغل هایی را برای دانشجویان ترتیب می دهند. شما می توانید تابلوهای شغلی آنلاین را در وب سایت دانشگاه خود و پیشنهادات دیجیتالی اتحادیه دانشجویی خود پیدا کنید. هنگام جستجوی خود ، به دنبال تبلیغات در روزنامه های محلی و اطلاعیه های مربوط به “تابلو اعلانات” ، تابلوهای بزرگ اطلاع رسانی در مکان های مختلف دانشگاه باشید.

کار Hiwi

هر کسی که به عنوان دستیار تحقیق در یک دانشگاه کار می کند “Hiwi” نامیده می شود. Hiwis وظیفه نظارت بر کتابخانه را دارند ، به عنوان مثال ، راهنمای آموزش ها یا تحقیق در مورد ادبیات برای اساتید هستند. مزیت: کار اغلب با تحصیلات ارتباط دارد و شما از آن چیزی می آموزید. اگر به یک کار Hiwi علاقه مند هستید ، از دبیرخانه موسسه یا دانشگاه خود در مورد جای خالی سئوال کنید و به اعلامیه های دانشگاه خود توجه کنید.

بخوانید:  مدرک زبان آلمانی چیست؟

قوانین

اینکه چقدر می توانید به عنوان دانشجوی بین المللی کار کنید به طور قانونی بیان شده است. قوانین مختلفی بسته به کشور مبدا اعمال می شود:

اهل اتحادیه اروپا ، ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ یا سوئیس هستید؟

► سپس بدون مجوز خاص می توانید هر چقدر می خواهید کار کنید. با این حال ، اگر می خواهید بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کنید ، باید هزینه های بیمه خاصی را پرداخت کنید (دقیقاً مانند دانشجویان آلمانی). شما باید از آن اجتناب کنید.

اهل کشور دیگری هستید؟

► سپس می توانید تا ۱۲۰ روز کامل یا ۲۴۰ نیمه روز در سال کار کنید. شما مجاز به اشتغال آزاد نیستید. هرکسی که می خواهد بیشتر کار کند نیاز به تأیید آژانس کاریابی و مقامات مهاجرت دارد. این به میزان بالای نرخ بیکاری در یک ایالت فدرال بستگی دارد.

 

موارد استثنایی برای دستیاران دانشجویی: قانون ۱۲۰ روزه در مورد دانشجویانی که به عنوان دستیاری دانشجویی کار می کنند اعمال نمی شود. چنین مشاغلی در دانشگاه هیچ محدودیتی ندارد. در هر صورت ، اگر می خواهید بیشتر کار کنید ، باید به اداره مهاجرت اطلاع دهید. مطمئن نیستید چه نوع شغلی است؟ پس بهتر است از اتحادیه دانشجویی مسئول خود یا از دفتر بین المللی دانشگاه خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مقررات قانون کار برای دانشجویان بین المللی بسیار سختگیرانه است. شناختن آنها مهم است: هرکسی که آنها را نقض کند می تواند اخراج شود.

قوانینی برای دوره زبان و شرکت کنندگان در دانشگاه مقدماتی

اگر می خواهید در یک دوره زبان شرکت کنید یا در کالج مقدماتی تحصیل کنید ، به طور کلی فقط با تأیید آژانس کاریابی و اداره مهاجرت مجاز به کار هستید – و فقط در طول دوره بدون سخنرانی.

شهر هامبورگ

شهر هامبورگ

قوانین کارآموزی

اگر می خواهید در طول تحصیل در دوره تعطیل ترم کارآموزی انجام دهید ، این کار “عادی” محسوب می شود. این امر در صورت پرداخت نشدن دوره کارآموزی نیز صدق می کند. هر روز کارآموزی از اعتبار ۱۲۰ روزه شما کسر می شود.

بخوانید:  با مراسم Striezelmarkt بیشتر آشنا شوید

موارد استثنایی در دوره کارآموزی اجباری: اگر دوره کارآموزی شما به عنوان اصطلاحاً کارآموزی اجباری در آیین نامه تحصیل قید شده باشد ، می توانید بیشتر کار کنید.

لیاقت

میزان درآمد شما در شغل پاره وقت بسیار به دانش ، منطقه و صنعتی که می خواهید در آن کار کنید بستگی دارد. در شهرهای بزرگ گران قیمت مانند مونیخ ، هامبورگ یا کلن پول بیشتری دریافت می کنید ، اما همچنین مجبورید هزینه بیشتری برای اجاره یا غذا بپردازید. از سال ۲۰۱۵ تاکنون حداقل دستمزد در آلمان وجود داشته است. ارتفاع آن را می توانید در وب سایت وزارت فدرال کار و امور اجتماعی مشاهده کنید. Hiwis ، دستیاران تولید در صنعت یا کارگران موقت در نمایشگاه ها معمولاً کمی بیشتر از حداقل دستمزد دریافت می کنند.

معرفی دانشگاه رور بوخوم

 

اما برای دانشجویان ، تأمین مالی کل زندگی آنها با مشاغل نیمه وقت عملاً غیرممکن است. فقط چند پیشنهاد مناسب در بازار کار در آلمان وجود دارد – و کسانی که بیش از حد کار می کنند تحصیلات خود را بی مورد تمدید می کنند. به عنوان مثال می توانید به جای گرفتن شغل کم درآمد ، می توانید برای بورس تحصیلی اقدام کنید.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

مالیات و بیمه

بدون پرداخت مالیات می توانید یک کار دانشجویی انجام دهید و ماهیانه حداکثر ۴۵۰ یورو درآمد کسب کنید. اما اگر به طور منظم بیش از ۴۵۰ یورو درآمد کسب می کنید ، به شماره مالیات نیاز دارید. سپس هر ماه مبلغ مشخصی از دستمزد شما کسر می شود که با ارائه اظهارنامه مالیاتی در پایان سال ، آن را پس می گیرید.

بخوانید:  زبان آلمانی از کجا آمده است؟

هر کسی که به طور دائم در آلمان کار می کند معمولاً هزینه های تأمین اجتماعی را پرداخت می کند. این شامل کمک های بیمه درمانی ، مراقبت های طولانی مدت ، بیمه بازنشستگی و بیکاری است. کسانی که بیش از دو ماه در یک زمان یا کمتر از ۵۰ روز در طول سال کار نمی کنند ، مجبور به پرداخت این مالیات نیستند.

اشتراک‌گذاری