معرفی دانشگاه هلموت اشمیت

معرفی دانشگاه هلموت اشمیت

در این مطلب می خواهیم به معرفی دانشگاه هلموت اشمیت و بیان ویژگی های این دانشگاه بپردازیم.

پس در ادامه مطلب با منبع آزمون آنلاین آزمایشی آلمانی آزمون پرو همراه باشید! 

دانشگاه هلموت اشمیت  (Helmut-Schmidt-Universität)، واقع در هامبورگ آلمان ، یک مرکز آموزشی نظامی آلمان است که در سال ۱۹۷۳ به ابتکار وزیر دفاع وقت فدرال ، هلموت اشمیت تاسیس شد. در اصل با نام “دانشگاه بوندسوهر هامبورگ” (Universität der Bundeswehr) شناخته می شود ، امروز نام رسمی کامل آن “Helmut-Schmidt-Universität / Universität der Bundeswehr Hamburg” است. تدریس برای اولین بار در پاییز سال ۱۹۷۳ آغاز شد. این یکی از دو دانشگاهی است که توسط بوندسوهر برای آموزش و آموزش افسران آینده و موجود خود تأسیس شد.

به طور کلی، این فقط برای افسران و نامزدهای افسر بوندسوهر قابل دسترسی است ، از این رو نام اصلی آن است. با این حال ، از زمان آغاز تدریس، توافق نامه های همکاری با کشورهای متحد منعقد شده است که بر اساس آنها تعداد معدودی از افسران منتخب این ایالت ها قادر به تحصیل در هامبورگ بوده اند.

معرفی دانشگاه هلموت اشمیت

معرفی دانشگاه هلموت اشمیت

از سال ۲۰۰۲ تعداد کمی دانشجوی غیرنظامی در دانشگاه وجود داشته است. پیش نیاز تحصیل به عنوان یک غیرنظامی در دانشگاه هلموت اشمیت بورس تحصیلی تجارت است. این بورس های تحصیلی معمولاً توسط موسساتی با ارتباط نزدیک با صنعت اعطا می شوند بنابراین ، این دانشجویان حداقل بطور غیرمستقیم توسط کارفرمای آینده خود که معمولاً شرکتهای بزرگ هستند ، حمایت می شوند.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

از سال ۲۰۱۱ هزینه های آموزش در حال حاضر ۶۰۰۰ یورو (علوم انسانی) ، ۸۰۰۰ یورو (اقتصاد) یا ۱۰۰۰۰ یورو (مهندسی) در هر سال تحصیلی است.

مدارک علمی و عناوین به دست آمده در HSU معادل آنهایی است که توسط دانشگاه های ایالتی اعطا می شود و به همان اندازه معتبر هستند ، زیرا این دوره ها با الزامات قانون آموزش عالی هامبورگ مطابقت دارند. این دانشگاه مجاز به اعطای مدرک دکتری و مدرک دکتری است. 

تاریخچه دانشگاه هلموت اشمیت:

در ۱۱ ژوئن ۱۹۷۰ ، وزیر دفاع فدرال در آن زمان ، هلموت اشمیت ، که بعداً برای او دانشگاه نامگذاری شد و بعداً به مقام ریاست آلمان درآمد، حکمی را مبنی بر تأسیس دانشگاه به منظور تحصیل برخی از اعضای خاص نیروهای مسلح فدرال آلمان صادر گردید. در ۱۷ مه ۱۹۷۱، فرمانی که یک سال قبل توسط اشمیت تصویب شد ، مورد ارزیابی قرار گرفت. 

نیروهای مسلح فدرال آلمان در ۲۹ ژوئن ۱۹۷۲ توافق کردند که با ایده های اشمیت برای دانشگاه همکاری کنند. این قرارداد در ۳ اکتبر ۱۹۷۲ نهایی و به طور قانونی منعقد شد.

اولین کلاسهای دانش آموزان در تاریخ ۱ اکتبر ۱۹۷۳ شروع به تحصیل کردند و اولین فارغ التحصیلان در ۳۰ سپتامبر ۱۹۷۶ دانشگاه را ترک کردند.

از زمان شروع کار دانشگاه در سال ۱۹۷۳ ، هشت نفر ریاست این موسسه را به عهده گرفتند ، از جمله رئیس فعلی ، پروفسور ویلفرید زیدل، که از سال ۲۰۱۰ روی کار است.

در دسامبر سال ۲۰۰۳ بود که مجدداً دانشگاه نیروهای مسلح فدرال آلمان هامبورگ “دانشگاه هلموت اشمیت / دانشگاه نیروهای مسلح فدرال آلمان هامبورگ” به احترام شخصی که فرمان تأسیس دانشگاه را تصویب کرد، تغییر نام داد.

اشمیت در این مراسم حضور داشت و مدرک افتخاری به وی اعطا شد.

معرفی دانشگاه هلموت اشمیت

معرفی دانشگاه هلموت اشمیت

دانشکده ها و دوره های دانشگاه هلموت اشمیت:

در دانشگاه هلموت اشمیت علاوه بر تقسیم بندی بین حوزه های آموزش و مدیریت ، که در همه دانشگاه ها مشترک است ، یک ساختار سازمانی خاص وجود دارد. این به دلیل عملکرد دوگانه HSU به عنوان یک مرکز آموزشی و یک اقتدار نظامی برای دانشجویان است.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

بخش های مختلف دانشگاه هلموت اشمیت:

بخش آکادمیک از آموزش و تحقیق مراقبت می کند ، به همین منظور ۴ دانشکده را حفظ می کند. تعداد دپارتمان ها طوری طراحی شده بود که امکان مطالعه فشرده از طریق تدریس در گروه های کوچک و پیگیری همزمان تحقیقات را فراهم می آورد.

 • دانشکده مهندسی برق
 • بخشهای مهندسی صنایع
 • دانشکده مهندسی مکانیک: که ۱۹ استاد دارد.
 • مهندسی مکانیک
 • علوم و مهندسی محاسبات
 • بخشهای مهندسی صنایع
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی: که ۲۷ استاد در آن تدریس می کنند.
 • مطالعات آموزش و پرورش
 • تاریخ
 • دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی: که ۴۰ استاد در آن تدریس می کنند.
 • مدیریت کسب و کار
 • اقتصاد
 • علوم سیاسی
 • بخشهای مهندسی صنایع
بخوانید:  دانشگاه فنی دورتموند