General prerequisites for immigration to Germany

پیش نیازهای عمومی جهت مهاجرت به آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید این مقاله را تا انتها بخوانید. پروسه مهاجرت نیاز به داشتن آگاهی از جزییات زیادی دارد که بدون در نظر گرفتن آنها ممکن است زمان و هزینه خود را بیهوده به هدر بدهید بنا بر این صرف ۱۵ الی ۲۰دقیقه زمان برای خواندن این مقاله می تواند کمک زیادی برای شما در امر باشد.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی

شرایط اخذ ویزای دانشجویی

آلمان یکی از کشور های اروپای غربی و یکی از صنعتی ترین کشور های جهان است. پایتخت آلمان شهر برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد.

مساحت آن ۳۵۷٬۳۸۶ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۸۲٬۸۸۷ میلیون نفر است. اقتصاد قوی و باثبات این کشور و همچنین شرایط بسیار مطلوب زندگی در این کشور، مهاجرت به آلمان را به یکی از موضوعات جذاب برای ساکنین سایر کشور ها کرده است. کشور آلمان نیز با توجه به پتانسیل های بسیار بالای اقتصادی و صنعتی خود، شرایط مهاجرت به این کشور را تا حد زیادی تسهیل کرده است.

مردم آلمان چه خصوصیاتی دارند؟

نظام سیاسی آلمان، جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است. این کشور دارای ۱۶ ایالت می باشد. هر یک از این این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسایل مستقل عمل کنند. آلمان به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادی حوزه پولی یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند.

اگرچه روش های گوناگونی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هر کدام از این روش ها الزامات و شرایط مخصوص به خود دارد اما با این حال نیازهای مشترکی در انواع روش های مهاجرت به آلمان وجود دارد. برای این که بتوانید به آلمان مهاجرت کنید لازم دارای شرایط زیر باشید:

بخوانید:  صفر تا صد انگیزه نامه تحصیلی برای آلمان

۱- اثبات وجود ثبات مالی

در روش مهاجرتی به آلمان نیازمند شرایط مالی مخصوص به خود است که باید از طرف متقاضی برآورده شود. با اینحال تقریبا در تمامی روش های مهاجرت به آلمان لازم است وضعیت مناسب مالی خود را به اثبات برسانید تا از این طریق دولت آلمان دریابد آیا در زمان اقامت خود در این کشور قادر به تامین هزینه های خود هستید یا خیر.

حتی اگر قرار باشد در آلمان مشغول به کار شوید (مهاجرت کاری به آلمان) باز باید بتوانید ثابت کنید که تا زمان دریافت حقوق و دستمزد، از پس هزینه های خود بر می آیید.

5 کتاب برای یادگیری زبان آلمانی

۲- داشتن بیمه سلامت

هر روش مهاجرتی نیازمند شرایط مالی مخصوص به خود است که باید از طرف متقاضی برآورده شود. با اینحال تقریبا در تمامی روش های مهاجرت به آلمان لازم است وضعیت مناسب مالی خود را به اثبات برسانید تا از این طریق دولت آلمان دریابد آیا در زمان اقامت خود در این کشور قادر به تامین هزینه های خود هستید یا خیر. حتی اگر قرار باشد در آلمان مشغول به کار شوید (مهاجرت کاری به آلمان) باز باید بتوانید ثابت کنید که تا زمان دریافت حقوق و دستمزد، از پس هزینه های خود بر می آیید.

۳.آشنایی حداقلی و پایه با زبان آلمانی

برای اکثر روش های مهاجرتی به آلمان  یکی از شروط اصلی است. آشنایی با زبان آلمانی به دسته های زیر تقسیم می گردد:

A1 و A2 – آشنایی حداقلی و پایه با زبان آلمانی

B1 و B2 – دارای مهارت بالا در زبان آلمانی

بخوانید:  هزینه مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

C1 و C2 – مهارت های پیشرفته و تسلط بر زبان آلمانی 

یادگیری ساختارهای گرامری زبان

برای روش های معمول مهاجرت به آلمان لازم است آزمون زبان بدهید و حداقل نمره A1 و B1 دریافت کنید. اگر هم قصد دارید اقامت دائم آلمان بگیرید نیاز است سطح زبان آلمانی خود را به C1 یا C2 برسانید.

مدارک مورد نیاز برای انواع راه های اقامتی

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری    مدارک شرکت(در صورتی که متقاضی دارای شرکت باشد):

❌ اساسنامه شرکت

❌ روزنامه رسمی شرکت

❌اظهارنامه ثبت شرکت

❌ آخرین لیست بیمه شرکت

❌ پرینت گردش حساب سه ماه یا شش ماه شرکت

یادگیری زبان جدید در منزل با راهکارهایی جدید

دیگر مدارک :

 

فرم درخواست برای اقامت بلند مدت(در وبسایت سفارت آلمان موجود است) :

❌ عکس گذرنامه ای

❌ عکس رنگی که قدیمی تر از شش ماه نباشد

❌گذرنامه معتبر به همراه کپی از صفحات ۲و۳ با امضا شناسنامه

❌برنامه جامع کاری

مدرک تحصیلی مدارک مالی(دارایی هاو اعتبار بانکی) :

❌گواهی مبنی بر  بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار ۹۰ روزه در آلمان

❌مدارکی دال بر داشتن تمکن مالی

❌ گواهی مبنی بر دانش زبان آلمانی و یا انگلیسی

نویسنده : محمد علی زارع

موسسه آزمون پرو ،معتبرترین موسسه آنلاین در زمینه اخذ آزمون آنلاین تست آزمون a1 ، a2 ، b1 ،  b2، اطلاعت لازم در زمینه آزمون آنلاین را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اشتراک‌گذاری