شهر گلزنکیرشن

شهر گلسنکیرشن

در این مطلب درباره ی شهر گلسنکیرشن می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

Gelsenkirchen  یازدهمین شهر بزرگ فدرال پرجمعیت ترین ایالت آلمان است. نوردراین-وستفالن و ۲۶۲/۵۲۸ نفر (۲۰۱۶) ساکن آن این شهر را به ۲۵ امین شهر آلمان تبدیل می کنند. بر روی رودخانه Emscher (شاخه راین) ، در مرکز رود ، بزرگترین منطقه شهری آلمان واقع شده است ، که پس از دورتموند ، اسن ، دوئیسبورگ و بوخوم پنجمین شهر بزرگ آن است. روهر در منطقه کلانشهر راین-روهر ، یکی از بزرگترین مناطق شهری اروپا واقع شده است. گلسنکیرشن بعد از دورتموند ، بوخوم ، بیله فلد و مونستر پنجمین شهر بزرگ وستفالیا است و یکی از جنوبی ترین شهرها در منطقه گویش آلمان کم است. این شهر محل زندگی باشگاه فوتبال شالکه ۰۴ است که به  نامگذاری شده است. استادیوم فعلی باشگاه Veltins-Arena ، در واقع شده است.

شهر گلسنکیرشن

شهر گلسنکیرشن

گلسنکیرچن اولین بار در سال ۱۱۵۰ به ثبت رسید ، اما تا قرن نوزدهم که انقلاب صنعتی منجر به رشد کل منطقه شد ، یک دهکده کوچک باقی ماند. در سال ۱۸۴۰ ، زمانی که استخراج زغال سنگ آغاز شد ، ۶۰۰۰ نفر در گلسنکیرشن زندگی می کردند. در سال ۱۹۰۰ جمعیت به ۱۳۸۰۰۰ نفر افزایش یافت. در اوایل قرن بیستم ، گلسنکیرخن مهمترین شهر استخراج ذغال سنگ در اروپا بود. این شهر برای شعله های آتش گازهای معدن که در شب شعله ور می شوند ، “شهر هزار آتش” نامیده می شد. در سال ۱۹۲۸ ، گلسنکیرشن با شهرهای مجاور بوئر و گلسنکیرشن-هورست ادغام شد. نام این شهر Gelsenkirchen-Buer بود ، تا اینکه در سال ۱۹۳۰ به Gelsenkirchen تغییر نام یافت. در دوران نازی ها ، Gelsenkirchen به عنوان مرکز تولید زغال سنگ و تصفیه روغن باقی ماند و به همین دلیل در حملات هوایی متفقین در جنگ جهانی دوم بمباران شد. در دهه های گذشته با یکی از بالاترین نرخ های بیکاری در آلمان ، دیگر در شهر گلسنکیرخن با شهر در جستجوی تصویر جدید دیگر هیچ برخورد کننده ای وجود ندارد. امروز بزرگترین نیروگاه خورشیدی آلمان در این شهر واقع شده است. در Gelsenkirchen-Scholven یک ایستگاه برق با زغال سنگ با بلندترین دودکش ها در آلمان (۳۰۲ متر) وجود دارد.

بخوانید:  شهر نورنبرگ

دانشگاه ها و موسسات عالی این شهر

گلسنکیرشن دارای ۵۱ مدرسه ابتدایی (۳۶ مدرسه دولتی ، ۱۲ مدرسه کاتولیک ، ۳ مدرسه پروتستان) ، ۸ هاپتسچولن ، ۶ رئالشولن ، ۷ ژیمناژین و ۵ گزامتسچولن است که از جمله آنها Gesamtschule Bismarck ، به عنوان تنها مدرسه جامع اداره شعبه Westphalian از کلیسای انجیلی (لوتری) ، ذکر ویژه ای را لازم دارد.

Fachhochschule Gelsenkirchen ، تاسیس شده در سال ۱۹۹۲ ، همچنین دارای پردیس هایی در بوخولت و رکلینگهاوزن با دوره های زیر است: اقتصاد ، علوم کامپیوتر ، فیزیک مهندسی ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک و مهندسی تأمین و دفع.

یک Volkshochschule برای آموزش بزرگسالان و همچنین یک کتابخانه شهر با سه شعبه وجود دارد.

موسسه زیرساخت های زیرزمینی ، تاسیس شده در سال ۱۹۹۴ و مرتبط با دانشگاه روهر بوخوم ، طیف گسترده ای از خدمات تحقیق ، صدور گواهینامه و مشاوره را ارائه می دهد. پارک علمی ایجاد شده در سال ۱۹۹۵ مسیری را برای بازسازی اقتصاد محلی از صنایع مبتنی بر ذغال سنگ و فولاد تا انرژی خورشیدی و مدیریت پروژه فراهم می کند.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

ورزش در این شهر

گلسنکیرشن خانه باشگاه بوندسلیگا FC Schalke 04 است. زمین بازی Schalke ، Arena AufSchalke. این یکی از ۱۲ شهر آلمان بود که در طول مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ میزبان بازی هایی بود که میزبان بازی های لهستان و اکوادور ، آرژانتین و صربستان و مونته نگرو ، پرتغال و مکزیک و ایالات متحده آمریکا و جمهوری چک بود.

بخوانید:  شهر دویسبورگ

بازیکنان فوتبال آلمانی ، الکای گوندوغان ، مسوت اوزیل و مانوئل نویر در گلسنکیرشن به دنیا آمدند. مایکل اسکیبب ، مدیر فوتبال آلمان نیز در گلسنکیرشن متولد شد.

از سال ۱۹۱۲ ، Gelsenkirchen صاحب پیست مسابقه مهار Trabrennbahn Gelsenkirchen (همچنین به عنوان GelsenTrabPark نامیده می شود)

شهر گلسنکیرشن

شهر گلسنکیرشن

فرهنگ و هنر این شهر

هانس-ساکس-هاوس
معماری (اکسپرسیونیسم آجر) ، فهرست میراث
میراث صنعتی
پایتخت فرهنگی اروپا
جشنواره سخت راک
فیلمبرداری معجزه پدر ملاشیا

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.