دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین (humboldt-universität zu Berlin) یکی از معتبرترین دانشگاه ها نه تنها در آلمان بلکه در اروپا است.

HU برلین به عنوان یکی از مؤسسات پیشگام آموزش عالی اروپا شناخته شده است . ویلهلم فون هومبولت به ایجاد الگویی برای دانشگاه هایی که رابطه نزدیک تری بین تحقیق و تدریس می دید اعتبار یافته است ، الگویی که امروزه هنوز هم در موسسات آموزش عالی در سراسر جهان دنبال می شود .

در سال ۲۰۰۶ ، ابتکار عمل دانشگاه های آلمان دولت فدرال تخصیص بودجه اضافی را به مؤسساتی که ثابت کرد رهبر علوم و تحقیقات هستند ، آغاز کرد . در سال ۲۰۱۲ ، HU برلین یکی از ۱۱ موسسه ای بود که این پول را دریافت کرد و باعث افزایش شهرت خود به عنوان یکی از دانشگاه های نخبه کشور شد .

نام مهمترین پردیس این دانشگاه آدلرشف می باشد که بیش از شش هزار دانشجو دارد.

دانشگاه هومبولت برلین ۳۲ هزار ۵۵۳ دانشجو دارد که بیش از ۵ هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان خارجی هستند.

این دانشگاه دارنده ۴۰ جایزه نوبل است که مشهورترین و معروف ترین آن ها متعلق  به اوتو هان، آلبرت میشلسون و تئودور مومسن است.

دانشگاه هومبولت از بهترین دانشگاه در رشته های هنر و علوم انسانی است.

 

رتبه بندی دانشگاه هومبولت برلین (HU)

سومین دانشگاه برتر آلمان در سال ۲۰۶

۴۹مین دانشگاه برتر آلمان در سال ۲۰۱۶

۴۱مین دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۵

۵۷مین دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۷

رتبه ی ۲۷ جهانی در رشته ی هنر و ,لوم انسانی در سال ۲۰۱۶

رتبه ی ۱۴ جهانی در رشته ی فلسفه در سال ۲۰۱۶

 

دانشکده های دانشگاه هومبولت برلین

دانشکده ی حقوق

دانشکده ی علوم زیستی

دانشکده ی هنر و علوم انسانی ۱

دانشکده ی هنر و علوم انسانی ۲

دانشکده ی علوم انسانی و علوم اجتماعی

دانشکده ی ریاضیات و علوم طبیعی

دانشکده ی علوم دینی

دانشکده ی علوم اقتصاد و تجارت

 

بخوانید:  معرفی دانشگاه توبینگن

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هومبولت برلین (HU)

-مدرک فارق التحصیلی رشته ی مربوطه در مقطع پیشین

-گواهی تائیدیه ی زبان خارجی( اگر رشته ی مورد نظر شما انگلیسی محور است نیاز به تائیدیه ی زبان آلمانی نیست، فقط در رشته های آلمانی نیازمند تائیدیه ی زبان آلمانی دارید و اگر واجد شرایط در زبان آلمانی نیستید میتوانید واحد های آموزش آلمانی را انتخاب کنید).

 

نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هومبولت برلین (HU):

از آنجایی که تدریس در دانشگاه هومبولت عموما به زبان آلمانی است و تنها برخی رشته های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند، دانشجویان باید واجد شرایط قبولی در آزمون زبان آلمانی باشند:

 

دوره ی پیش دانشگاهی: گواهی قبولی آزمون سطح B2 طبق چارچوب متداول

دوره ی دانشگاهی(همه ی مقاطع): گواهی قبولی آزمون سطح C1 طبق چارچوب متداول یا قبولی در آزمون TestDaF یا همان ( Test of German as a foreign language) با حداقل نمره ی ۳ در هر ۴ بخش آزمون.

دانشجویان دوره ی کارشناسی ارشد در رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، باید مدرک آیلتس حداقل نمره ی ۷، تافل مبتنی بر اینترنت حداقل نمره ی ۹۰ و تافل مبتنی بر دفترچه حداقل نمره ی ۵۶۰ داشته باشند.

 

ددلاین اپلای در دانشگاه هومبولت برلین (HU)

ترم تابستان: ۱۵ دسامبر  تا ۱۵ ژانویه ی  (تمامی مقاطع)

ترم زمستان: ۱ ژوئن تا ۱۵ ژولای ۲۰۱۶ (تمام شده)

هزینه ها و شهریه ی تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه هومبولت برلین (HU)

هزینه و یا شهریه ای متوجه دانشجویان بین المللی و حتی بومی دانشگاه هومبولت برلین نیست! تنها هزینه ای که دانشجویان باید پرداخت کنند مبلغی حدود ۷۴۹ یورو به اضافه ی هزینه های شخصی است.

 

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه هومبولت برلین (HU)

برنامه ی MEMS و دانشگاه هومبولت بورسیه ی به خصوصی را برای دانشجویان در نظر نمی گیرند، اما با این که شهریه ای از دانشجویان اخذ نمی شود، دانشگاه کمک هزینه هایی مثل   کمک هزینه ی DAAD و.. را برای پوشش هزینه های جانبی پیشنهاد می کند. این کمک هزینه ها دانشجویان دکتری . کارشناسی ارشد را نیز شامل می شود.

 

بخوانید:  نمونه انگیزه نامه کاری آلمان

کمک هزینه ی DAAD  (Deutscher Akademischer Austauschdienst)

 

برای تامین هزینه ها در کشور آلمان کمک هزینه های متعددی وجود دارد که مهمترین آنها DAAD میباشد.

 استفاده ازDAAD  یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای اخذ بورسیه است. DAAD توسط وزارت آموزش و پرورش آلمان حمایت می شود. این شرکت بورسیه های مختلفی را به طیف وسیعی از کشورهای سراسر جهان، شامل اکثر کشورهای انگلیسی زبان ارائه می کند. این سازمان بیش از ۸۰ کمک هزینه برای تحصیل در حوزه ی اقتصاد دارد.

 

کمک هزینه ی Deutschlandstipendium

 

دانشگاه هومبولت دانشجویان برتر با هر ملیتی را به وسیله ی این کمک هزینه حمایت می کند. معیار های دریافت این کمک هزینه عملکرد آکادمیک، روابط اجتماعی و تعهدات سیاسی هستند.

 

اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشگاه هومبولت برلین (HU)

شرایط برای پیدا کردن اقامتگاه در شهر برلین کار آسانی نیست.  دانشگاه هومبولت تلاش می کند تا حداکثر تعداد ممکن

 

از دانشجویان را در خوابگاه ها اسکان دهد. هزینه ی خوابگاه ها حدودا ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو در ماه و هزینه ی اجاره ی آپارتمان شخصی بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو است.

 

خوابگاه دهکده ی دانشجویی (Studentendorf Adlersho )

 

اتاق ها و آپارتمان های مبله با تجهیزات کامل با ظرفیت های مختلف، سالن ورزشی و… . مدت زمان اجاره برای ترم زمستان حداقل ۵ ماه و مبلغ اجاره بین ۳۹۰ تا ۴۳۰ یورو بسته به نوع اتاق یا آپارتمان است.(هزینه ی اینترنت را هم شامل می شود)

 

خوابگاه دهکده ی دانشجویی  Studentenwerk Berlin

 

شامل دو اقامتگاه دانشجویی واقع در شرق شهر برلین است.

 

بخوانید:  معرفی دانشگاه کلن

۱-اقامتگاه دانشجویی   Allee der Kosmonauten

 

اتاق های یک خوابه با تمامی تجهیزات، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک بین ۳ الی ۴ دانشجو، سالن ورزشی و… . مبلغ اجاره بین ۱۸۵ تا ۲۶۵ یورو بسته به تجهیزات اتاق است. (هزینه ی اینترنت را شامل نمی شود.)

 

اقامتگاه دانشجویی  Aristotelessteig:

اتاق ها و آپارتمان های یک نفره و کاملا مجهز، زمین والیبال، سالن ورزشی، یک کافه ی کوچک و… . مبلغ اجاره بین ۲۷۰ تا ۳۰۰ یورو بسته به تجهیزات اتاق است.( هزینه ی اینترنت را شامل نمی شود.)

 

خانه ملل

این یک جایگزین برای Studentenwerk است . House of Nations در برلین شرکت دیگری است که چند خوابگاه دانشجویی برای اجاره در برلین دارد. می توانید اطلاعات بیشتری در صفحه وب www.house-of-nations.de پیدا کنید .

 

برای تحصیل در دانشگاه هومبولت می توانید یکی از هفت آپارتمان آنها را از طریق صفحه وب خود درخواست دهید . اگر مایل به درخواست بیش از یک خوابگاه هستید ، مجبورید مجدداً درخواست را برای هر انتخاب خوابگاه دیگر پر کنید . در صورت تمایل می توانید برای همه خوابگاه ها اقدام کنید . شما باید طول قرارداد خود را انتخاب کنید . با این حال ، توجه داشته باشید که اگر دوره پیمانکاری را انتخاب کنید که کمتر از ۶ ماه طول بکشد ، اجاره ماهانه گران تر خواهد بود .

 

پس از پر کردن درخواست خود ، اگر آپارتمان / اتاق را دریافت کرده باشید ، از آنها می شنوید . قبل از از دست دادن رزرو ، ۳ روز فرصت دارید تا واریز را پرداخت کنید . هنگامی که از آپارتمان / اتاق خود بیرون می آیید ، ظرف ۸ هفته پس از بیرون رفتن ، واریز خود را پس می دهید . می توانید در تاریخ ۱ یا ۱۵ ماه حرکت کنید .

جهت شرکت در آزمون های آزمایشی آنلاین گوته، با آزمون پرو همراه باشید

اشتراک‌گذاری