معرفی دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن

معرفی دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن

در این مطلب می خواهیم به معرفی دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن و ویژگی های این دانشگاه بپردازیم.

پس در ادامه مطلب با مرجع آزمون های آزمایشی آنلاین گوته آزمون پرو همراه باشید!

دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن Hochschule Esslingen یک دانشگاه علوم کاربردی در Esslingen am Neckar، آلمان است. این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده است که ۲۵ رشته کارشناسی و ۱۲ رشته کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. تمرکز دانشگاه علوم کاربردی بر مهندسی ، مدیریت ، علوم اجتماعی و بهداشت و علوم پرستاری است.

اسلینگن در زمره دانشگاههای برتر علمی-کاربردی در آلمان قرار دارد و دارای برنامه های منسجمی در زمینه های مدیریت بازرگانی ، مهندسی مکانیک و برق ، فناوری اطلاعات و مهندسی با مطالعات بازرگانی است. این دانشگاه با اقتصاد محلی همکاری نزدیک دارد و با شرکتهایی مانند دایملر ، پورشه ، بوش ، فستو ، ابرسپاچر مشارکت دارد.

معرفی دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن

معرفی دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن

در سال ۱۸۶۸ ، یک بخش برای آموزش مهندسان مکانیک در اشتوتگارت در مدرسه ساخت و ساز رویال وورتمبرگ ایجاد شد. به سرعت، تقاضا برای این برنامه به قدری زیاد شد که مدرسه اشتوتگارت تصمیم گرفت به اسلینگن گسترش یابد. توسعه صنعتی در اسلینگن ، خصوصاً در زمینه مهندسی ، بسیار پیشرفته بود. در سالهای بعد ، طیف آموزش گسترش یافت ، این مدرسه دوره های مهندسی برق ، مهندسی دقیق ، مخابرات ، گرمایش و تهویه را ارائه می داد.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

در سال ۱۹۳۸ ، این دانشکده به دانشکده مهندسی دولت در اسلینگن تغییر نام یافت و در سال ۱۹۷۱ ، به عنوان دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن ، مدیریت علوم فنی و مهندسی کامپیوتر را به برنامه های موجود خود افزود.

Soziale Frauenschule (مدرسه زنان اجتماعی) Schwäbischen Frauenverein (انجمن زنان سواب) در سال ۱۹۱۷ تأسیس شد. این پیشگام دانشگاه علمی کاربردی برای مددکاری اجتماعی بود.

در سال ۱۹۹۸ ، دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن ، با واکنش به خواسته های صنعت ، اولین برنامه کارشناسی ارشد انگلیسی زبان خود را با نام MBA در مدیریت صنعتی بین المللی آغاز کرد. Esslingen MBA یکی از پیشگامان برنامه های بین المللی انگلیسی زبان در دانشگاه های دولتی آلمان بود. اکنون دانشکده تحصیلات تکمیلی اسلینگن سه برنامه کارشناسی ارشد را به طور کامل به زبان انگلیسی اجرا و سازمان می دهد.

در اول اکتبر ۲۰۰۶ ، دو دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن – فناوری و مددکاری اجتماعی ادغام شدند و اکنون یک نهاد واحد هستند. دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن یا Hochschule Esslingen به زبان آلمانی سود زیادی از همکاری های ایجاد شده توسط این ادغام کسب می کند.

محوطه دانشگاه:

 • پردیس Flandernstraße
 • پردیس Hochschulzentrum) HZE)
 • پردیس شهر – اشتادمیت
 • پردیس گوپینگن

دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن دارای سه پردیس است:

پردیس اصلی شهر در مرکز اسلینگن واقع شده است و ترکیبی از معماری مدرن نئو کلاسیک و آینده نگرانه است. از آنجا که مدرسه اصلی مهندسی در اسلینگن مستقیماً روبروی اصطبل های رویال سواری قرار داشت ، از دانشگاه شهر به عنوان “der Stall” (اصطبل) یاد می شود.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

پردیس بالای تپه به آکروپولیس معروف است. بلوک عظیم بتونی مربوط به دهه ۱۹۶۰ بطور برجسته ای در تپه های شمالی شهر واقع شده است و چشم انداز خوبی از اسلینگن و کل دره نکار را فراهم می کند. با پیاده روی از بالای تپه تا محوطه دانشگاه مرکز شهر ، دانشجویان می توانند از قلعه قدیمی بازدید کنند و از مسیرهای سرپوشیده ای که در امتداد تاکستان های اسلینگن قرار دارد عبور کنند.

معرفی دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن

معرفی دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن

پردیس جدید در Göppingen 23 کیلومتر فاصله دارد. سایت گوپینگن دانشکده های مکاترونیک و مهندسی برق و همچنین برنامه کارشناسی مدیریت اطلاعات تجاری را در خود جای داده است. 

دانشکده ها:

 • علوم طبیعی
 • مدیریت
 • مهندسی خودرو
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی اسلینگن
 • علوم پایه
 • فناوری اطلاعات
 • مهندسی مکانیک
 • مکاترونیک و مهندسی برق
 • مددکاری اجتماعی ، مراقبت های بهداشتی و علوم پرستاری
 • خدمات ساختمان ، مهندسی انرژی و محیط زیست
 • مدیریت مهندسی

 

بخوانید:  شهرهای صنعتی آلمان کدام هستند؟