شهر اسن

شهر اسن

در این مطلب درباره ی شهر اسن می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

اسن بزرگترین و بزرگترین شهر روهر ، بزرگترین منطقه شهری در آلمان است. ۵۸۳۱۰۹ نفر جمعیت آن را به نهمین شهر بزرگ آلمان و همچنین چهارمین شهر بزرگ ایالت فدرال نوردراین-وستفالن تبدیل می کند. در رودخانه های Ruhr و Emscher ، Essen از لحاظ جغرافیایی بخشی از Rhineland و منطقه بزرگتر Rhine-Ruhr Metropolitan است. منطقه سلطنتی Ruhrdeutsch که در منطقه صحبت می شود ، تأثیر زیادی از آلمان کم (Westphalian) و Low Franconian (Bergish شرقی) دارد.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

اسن مقر بسیاری از مقامات منطقه و همچنین هشت عضو از ۱۰۰ شرکت بزرگ آلمان است که از نظر درآمد از جمله دو شرکت DAX در اختیار دارند. اسن اغلب با E.ON و RWE ، بزرگترین تأمین کنندگان انرژی آلمان ، که مقر اصلی آنها در این شهر است ، پایتخت انرژی آلمان در نظر گرفته می شود. اسن همچنین به دلیل تأثیر در هنر از طریق دانشگاه محترم هنرهای فولکلوانگ ، دانشکده مدیریت و طراحی Zollverein و جایزه طراحی محصول صنعتی Red Dot شناخته شده است. در اوایل سال ۲۰۰۳ ، دانشگاه های اسن و شهر مجاور دویسبورگ (هر دو در سال ۱۹۷۲ تأسیس شد) با دانشگاه در هر دو شهر و بیمارستان دانشگاه در اسن در دانشگاه دوئیسبورگ-اسن ادغام شدند. در سال ۱۹۵۸ ، اسن به عنوان صندلی یک اسقف اعظم کاتولیک روم (اغلب به نام Ruhrbistum یا اسقفهای Ruhr) انتخاب شد.

شهر اسن

شهر اسن

اسن در حدود سال ۸۴۵ تأسیس شد و تا آغاز صنعتی شدن ، شهر کوچکی در حوزه نفوذ یک حکومت مهم کلیسایی (ابی اسن) باقی ماند. این شهر سپس – به ویژه از طریق کارخانه های آهن سازی خانواده کروپ – به یکی از مهمترین مراکز ذغال سنگ و فولاد آلمان تبدیل شد. اسن ، تا دهه ۱۹۷۰ ، کارگران را از سراسر کشور جذب می کرد. این شهر پنجمین شهر بزرگ آلمان در بین سالهای ۱۹۲۹ و ۱۹۸۸ بود که بیش از ۷۳۰،۰۰۰ نفر در سال ۱۹۶۲ به اوج خود رسید. به دنبال کاهش صنایع سنگین در دهه های اخیر قرن بیستم ، این شهر شاهد توسعه یک سوم عالی بود بخش اقتصاد برجسته ترین شاهد این Strukturwandel (تغییر ساختاری) مجتمع صنعتی معدن ذغال سنگ Zollverein است که زمانی بزرگترین نوع خود در اروپا بوده است. در نهایت در سال ۱۹۹۳ بسته شد ، هر دو کارخانه کک سازی و معدن از سال ۲۰۰۱ در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند.

بخوانید:  تحصیل در آلمان و شرایط آن

از موفقیتهای چشمگیر این شهر در سالهای اخیر می توان به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا به نمایندگی از کل منطقه روهر در سال ۲۰۱۰ و انتخاب به عنوان پایتخت سبز اروپا برای سال ۲۰۱۷ اشاره کرد.

اطلاعات کلی این شهر

اسن در مرکز منطقه روهر ، یکی از بزرگترین مناطق شهری در اروپا واقع شده است (همچنین نگاه کنید به: megalopolis) ، شامل یازده شهر مستقل و چهار منطقه با حدود ۵.۳ میلیون نفر ساکن. محدوده شهر اسن خود ۸۷ کیلومتر (۵۴ مایل) طول و ده شهر مرزی ، پنج شهر مستقل و پنج کرئیسانگه آریگ (یعنی متعلق به یک منطقه) است ، با جمعیت تقریبی ۱.۴ میلیون نفر. این شهر از شمال به جنوب بیش از ۲۱ کیلومتر و از غرب به شرق ۱۷ کیلومتر (۱۱ مایل) ، عمدتا در شمال رودخانه Ruhr امتداد دارد.

رودخانه مخزن دریاچه بالدن را در محله های فیشلاکن ، کوفردره ، هایزینگن و وردن تشکیل می دهد. این دریاچه ، یک منطقه تفریحی محبوب ، از ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۳ قدمت دارد ، زمانی که هزاران کارگر معدن زغال سنگ بیکار با استفاده از ابزارهای بدوی آن را لایروبی کردند. به طور کلی ، مناطق وسیعی در جنوب رودخانه رود (از جمله حومه شوایر و کتویگ) کاملاً سرسبز هستند و اغلب به عنوان نمونه هایی از ساختارهای روستایی در منطقه روهر مرکزی با جمعیت بسیار نسبتاً زیاد ذکر می شوند. طبق اداره آماری فدرال آلمان ، اسن با ۲/۹ درصد مساحت آن که با پوشش سبز تفریحی پوشانده شده ، سبزترین شهر نوردراین-وستفالن [۳] و سومین شهر سبز آلمان است. این شهر برای برنده شدن برای سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۷ ، دو بار متوالی برای عنوان پایتخت سبز اروپا در لیست کوتاه قرار گرفت. [۵] این شهر برای کارهای نمونه خود در حفاظت و تقویت طبیعت و تنوع زیستی و تلاش برای کاهش مصرف آب مشخص شد. اسن در شبکه ها و ابتکارات مختلفی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و بهبود مقاومت در برابر شهر در برابر تغییرات آب و هوایی شرکت می کند.

بخوانید:   5 دلیل عالی برای تحصیل در رشته MBA در آلمان

کمترین نقطه را می توان در بخش شمالی کارناپ با ارتفاع ۲۶.۵ متر (۸۶.۹ فوت) ، بالاترین نقطه در منطقه هایدهاوزن با ۲۰۲.۵ متر (۶۶۴ فوت) مشاهده کرد. ارتفاع متوسط ​​۱۱۶ متر (۳۸۱ فوت) است.

شهر اسن

شهر اسن

اقلیم

اسن دارای آب و هوای اقیانوسی معمولی (Köppen: Cfb) با زمستان های خنک و تابستان های گرم (متفاوت از برلین یا اشتوتگارت) است. بدون کوههای بزرگ و وجود دریاهای داخلی ، در نهایت آب و هوایی کاملاً دریایی در اسن یافت می شود ، که معمولاً در سایر قاره ها در چنین موقعیت جغرافیایی کمی شدیدتر و خشک تر است. متوسط ​​دمای سالانه آن ۱۰ درجه سانتیگراد (۵۰ درجه فارنهایت) است: ۱۳/۳ درجه سانتیگراد (۵۶ درجه فارنهایت) در طول روز و ۶/۷ درجه سانتیگراد (۴۴ درجه فارنهایت) در شب. میانگین میزان بارش سالانه ۹۳۴ میلی متر است (۳۷ اینچ). سردترین ماه سال ژانویه است که متوسط ​​دما ۲/۴ درجه سانتی گراد (۳۶ درجه فارنهایت) است. گرمترین ماهها جولای و آگوست است و دمای آن به طور متوسط ​​۱۸ درجه سانتی گراد (۶۴ درجه فارنهایت) است.  بالاترین رکورد ۳۶/۶ درجه سانتیگراد (۹۸ درجه فارنهایت) و کمترین سابقه آن ۲۴ درجه سانتیگراد (۱۱-درجه فارنهایت) است.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.