شهر دویسبورگ

شهر دویسبورگ

در این مطلب درباره ی شهر دویسبورگ می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

دویسبورگ شهری در کلان شهر روهر در ایالت غربی آلمان نوردراین-وستفالن. دویسبورگ که در محل تلاقی رودخانه های راین و رود واقع شده است ، یکی از بزرگترین شهرهای رود و پانزدهمین شهر بزرگ آلمان است.در قرون وسطی ، این کشور یک دولت شهری و عضوی از اتحادیه Hanseatic بود و بعداً به یک مرکز بزرگ صنایع آهن ، فولاد و مواد شیمیایی تبدیل شد. به همین دلیل ، در جنگ جهانی دوم به شدت بمباران شد. امروز بزرگترین بندر داخلی جهان ، با ۲۱ اسکله و ۴۰ کیلومتر اسکله ، به خود می بالد.

دویسبورگ شهری در راینلند آلمان است که پنجمین شهر بزرگ (پس از کلن ، دوسلدورف ، دورتموند و اسن) از پرجمعیت ترین ایالت فدرال نوردراین-وستفالن است. ۵۰۰۰۰۰ نفر از ساکنان آن این شهر را به پانزدهمین شهر بزرگ آلمان تبدیل می کنند.

این رودخانه در محل تلاقی رودخانه راین و انشعاب آن رود رود واقع شده است و در غرب منطقه شهری روهر واقع شده است ، بزرگترین کشور آلمان ، که پس از دورتموند و اسن سومین شهر بزرگ آن است.

خود روهر در منطقه بزرگتر کلانشهر راین-روهر واقع شده است ، یکی از بزرگترین محله های بزرگ اروپا. این شهر در دو طرف رود راین قرار دارد و مرکز شهر و اکثر بخش های آن در ساحل راست رودخانه واقع شده است و تنها شهر منطقه راین-روهر است که در دو رودخانه راین و رود واقع شده است.

بخوانید:  شهر ووپرتال

دویزبورگ یکی از بزرگترین شهرهای منطقه گویش Meuse-Rhenish (نزدیک هلندی) و بزرگترین منطقه Guelderish South (شمال ایزوگلوس یوردینگن) است.

شهر دویسبورگ

شهر دویسبورگ

دویزبورگ دارای بزرگترین بندر داخلی جهان است ،  “Duisburg-Ruhrorter Häfen” ، در Duisburg-Ruhrort. سومین فرودگاه بزرگ آلمان و منطقه اصلی راین-روور ، فرودگاه دوسلدورف ، در نزدیکی شهر ، در دوسلدورف-لوهاوزن قرار دارد. دانشگاه دویزبورگ-اسن با ۴۲۷۴۷ دانشجو ، نهمین دانشگاه بزرگ آلمان است.

این دانشگاه در اسن و دویسبورگ و یک بیمارستان دانشگاهی در اسن دارای دانشگاه است. دویسبورگ نتیجه ادغام بیشمار شهرهای اطراف و شهرهای کوچکتر است. این شهر به دلیل صنعت فولاد مشهور است. تمام کوره های بلند در Ruhr اکنون در Duisburg واقع شده اند. در سال ۲۰۰۰ ، ۴۹ درصد از کل فلز گرم و ۳۴/۴ درصد از کل آهن خوک در آلمان در اینجا تولید شده است.

این کارخانه همچنین یک آبجوسازی بزرگ به نام König دارد. در اوایل قرون وسطی ، یک بارگاه سلطنتی فرانک ها بود که برای اولین بار در سال ۸۸۳ به صورت مکتوب ذکر شد.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

بندر دویسبورگ

بندر داخلی دویسبورگ  بزرگترین بندر داخلی در جهان است.  این رسماً به عنوان “بندر دریایی” شناخته می شود زیرا کشتی های رودخانه دریایی به بندرهای اروپا ، آفریقا و خاورمیانه می روند. اسکله های متعدد بیشتر در دهانه رود Ruhr جایی که به راین می پیوندد قرار دارند.

هر ساله بیش از ۴۰ میلیون تن کالای مختلف با بیش از ۲۰۰۰۰ کشتی در بندر جابجا می شود. امکانات بندر عمومی در مساحت ۷/۴ کیلومتر مربع (۲/۹ مایل مربع) گسترش یافته است. ۲۱ اسکله با مساحت ۱/۸ کیلومترمربع (۰/۷ مایل مربع) و ۴۰ کیلومتر (۲۵ مایل) اسکله وجود دارد. مساحت Logistic Logistic Center Duisburg در مساحت ۲/۶۵ کیلومتر مربع (۱/۰۲ مایل مربع) امتداد دارد. با ۲/۵ میلیون TEU ، بزرگترین بندر کانتینر داخلی نیز بر اساس آمار ۲۰۱۱ است.  تعدادی از شرکتها اسکله های شخصی خود را اداره می کنند و سالانه ۱۱۴ میلیون تن کالا  در Duisburg اداره می شود.

شهر دویسبورگ

شهر دویسبورگ

فرهنگ این شهر

دویسبورگ میزبان طیف گسترده ای از امکانات و رویدادهای فرهنگی است. مهمترین جشنواره “Duisburger Akzente” سالانه است که با موضوعات مدرن اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی متمرکز است.

بخوانید:  شهر مونیخ

علاوه بر دوسلدورف دویسبورگ محل اقامت دویچه اوپر ام راین ، یکی از مهمترین سالن های اپرای آلمان است. ارکستر فیلارمونیک دویسبورگ یکی از ارکسترهای آلمان است که دارای شهرت بین المللی است.

Duisburg به لطف سابقه خود به عنوان یک شهر بندرگاهی و یک مرکز تجاری و صنعتی ، مکان های دیدنی معماری مختلفی مانند موزه آبراهه های داخلی Inland آلمان را ارائه می دهد.

این طیف از کلیساهای قدیمی مانند “St Johann Baptist” در Duisburg-Hamborn ، که در سال ۹۰۰ ساخته شده است ، به ساختمان های عصر مدرن مانند Micro-Electronic-Centrum در Duisburg-Neudorf ، ساخته شده در ۱۹۹۵ ساخته شده است. یکی دیگر از موضوعات مورد علاقه Landschaftspark است Duisburg-Nord [25] یک مجتمع صنعتی متروکه برای بازدید عموم و یک Anchor Point از ERIH ، مسیر اروپا از میراث صنعتی. مرکز شهر شامل موزه ویلهلم لمبروک ، [۲۶] تئاتر شهرداری  و خیابان خرید معروف به “مایل فواره” است.

این شهر همچنین شامل دو باغ گیاه شناسی ، Botanischer Garten Duisburg-Hamborn و Botanischer Garten Kaiserberg و همچنین تعدادی پارک شهرداری است.

در ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۰ ، در جریان فاجعه رژه عشق ۲۱ نفر در شهر کشته و صدها نفر زخمی شدند. عشق رژه یک جشنواره موسیقی رقص الکترونیکی و تکنوپاراد بود.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.