شهر دورتموند

شهر دورتموند

در این مطلب درباره ی شهر دورتموند می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

دورتموند  از سال ۲۰۲۰ با ۶۰۳۶۰۹ نفر جمعیت ، سومین شهر بزرگ پرجمعیت ترین ایالت فدرال آلمان ، نوردراین-وستفالن و هشتمین شهر بزرگ آلمان است. این بزرگترین شهر (از نظر مساحت و جمعیت) روهر ، بزرگترین منطقه شهری آلمان با حدود ۵/۱ میلیون نفر سکنه و همچنین بزرگترین شهر وستفالیا است. این رودخانه در رودخانه های Emscher و Ruhr (شاخه های رود راین) در منطقه کلانشهر Rhine-Ruhr واقع شده و مرکز اداری ، تجاری و فرهنگی شرق Ruhr محسوب می شود. دورتموند بعد از هامبورگ دومین شهر بزرگ در منطقه گویش آلمانی کم است.

دورتموند در حدود ۸۸۲ تاسیس شد ، به یک شهر آزاد امپراطوری تبدیل شد. در طول قرن های ۱۳ تا ۱۴ ، این “شهر اصلی” راین ، وستفالیا و حلقه هلند از لیگ Hanseatic بود. در طول جنگ سی ساله ، این شهر تخریب شد و از اهمیت آن کاسته شد تا زمان شروع صنعتی شدن. این شهر سپس به یکی از مهمترین مراکز ذغال سنگ ، فولاد و آبجو در آلمان تبدیل شد. در نتیجه دورتموند یکی از بمباران شده ترین شهرهای آلمان در طول جنگ جهانی دوم بود. حملات ویرانگر بمب گذاری در ۱۲ مارس ۱۹۴۵ باعث تخریب ۹۸٪ ساختمانهای مرکز شهر شد. این حملات بمب گذاری شده ، با بیش از ۱۱۱۰ هواپیما ، رکورددار یک هدف واحد در جنگ جهانی دوم است.

شهر دورتموند

شهر دورتموند

این منطقه از زمان فروپاشی صنعت تولید فولاد و زغال سنگ در طول یک قرن گذشته سازگار شده و به سمت فناوری زیست پزشکی با فن آوری بالا ، فناوری سیستم های خرد و همچنین خدمات سوق پیدا کرده است. دورتموند در فهرست شهرهای نوآوری که توسط ۲thinknow منتشر شد ، به عنوان شهر گره طبقه بندی شد ، در میان دوازده شهر نوآوری در اتحادیه اروپا قرار گرفت  و پایدارترین و دیجیتالی ترین شهر آلمان است. سایر بخشهای کلیدی شامل خرده فروشی ، اوقات فراغت و اقتصاد بازدیدکنندگان ،  صنایع خلاق ،  و تدارکات است.  دورتموند با ایستگاه مرکزی و فرودگاه خود ، سومین فرودگاه پر رفت و آمد در نوردراین-وستفالن ، یک محل اتصال مهم برای حمل و نقل است ، به ویژه برای منطقه Ruhr اطراف و همچنین اروپا (کشورهای بنلوکس) ، و با بزرگترین بندر کانال در اروپا اتصال به بندرهای مهم دریایی شمال در اتصال است.

بخوانید:  شهر کلن

دورتموند محل زندگی بسیاری از موسسات فرهنگی و آموزشی از جمله دانشگاه فنی دورتموند و دانشگاه علمی کاربردی و هنر دورتموند ، دانشکده مدیریت بین الملل و سایر امکانات آموزشی ، فرهنگی و اداری با بیش از ۴۹۰۰۰ دانشجو است ، بسیاری از موزه ها مانند موزه استوال ، موزه هنر و تاریخ فرهنگی ، موزه فوتبال آلمان ، و همچنین تئاترها و اماکن موسیقی مانند Konzerthaus یا Opera House دورتموند. این شهر به “کلانشهر سبز” وستفالیا معروف است. تقریباً نیمی از قلمرو شهرداری متشکل از آبراهه ها ، زمین های جنگلی ، کشاورزی و فضای سبز با پارک های بزرگ مانند Westfalenpark و Rombergpark است. این در تضاد کامل با نزدیک به صد سال استخراج گسترده ذغال سنگ و فولاد سازی در گذشته است.دورتموند میزبان دورتموند ، معروف به بوروسیا دورتموند ، باشگاهی موفق در فوتبال آلمان است.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

 

بخش های مهم این شهر

دورتموند شامل ۶۲ محله است که به نوبه خود در دوازده بخش (Stadtbezirke نامیده می شوند) گروه بندی شده اند ، که اغلب به دلیل مهمترین محله نامگذاری شده اند. سه بخش در محدوده شهر داخلی (Innenstadt-West (مرکز شهر غرب) ، Innenstadt-Nord (مرکز شهر در شمال) ، Innenstadt-Ost (مرکز شهر شرقی)) را پوشش می دهند و ۹ بخش باقیمانده منطقه اطراف را تشکیل می دهند (Eving ، شارنهورست ، براکل ، آپلربک ، هورده ، هومبروخ ، لوتگنگورتموند ، هاکارد ، منگده). به هر اشتادبزیرک یک عدد رومی اختصاص داده شده و دارای هیئت حاکمه محلی با نوزده عضو با اختیارات محدود است. بیشتر بخش ها در اصل شهرداری های مستقلی بودند اما به تدریج از سال ۱۹۰۵ تا ۱۹۷۵ ضمیمه شدند. این روند طولانی الحاق منجر به شناسایی قوی مردم با بخش ها یا بخش های “آنها” و یک ویژگی نادر شده است: منطقه Hörde ، واقع در جنوب دورتموند و تا سال ۱۹۲۸ مستقل ، دارای نشان های خاص خود است.

بخوانید:  شهر فرانکفورت

این مرکز را می توان به مناطق شهری که از نظر تاریخی تکامل یافته اند تقسیم کرد که مرزهای آنها همیشه دقیقاً مشخص نشده است:

 • Stadtzentrum (مرکز شهر)
 • Hafenviertel (محله بندرگاه)
 • نوردمارکت
 • بورسیگ پلاتز
 • قیصر ویورتل
 • کروننویرتل
 • کروزویورتل
 • Klinikviertel (بخش بالینی)
 • Saarlandstraßenviertel
 • یونیونیورتل
 • گارتن اشتات

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.