شهر بن

شهر بن

در این مطلب درباره ی شهر بن می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

شهر فدرال بن شهری در حاشیه راین در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان است که بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد. حدود ۲۴ کیلومتر (۱۵ مایل) جنوب-جنوب شرقی کلن ، بن در جنوبی ترین قسمت منطقه راین-روهر ، بزرگترین کلانشهر آلمان با بیش از ۱۱ میلیون نفر ساکن است. این شهر مشهور به زادگاه لودویگ ون بتهوون در سال ۱۷۷۰ است. وی دوران کودکی و نوجوانی خود را در بن گذراند.

بن در قرن اول قبل از میلاد به عنوان یک محل استقرار رومی تاسیس شد ، یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است. از سال ۱۵۹۷ تا ۱۷۹۴ ، بن پایتخت رأی دهندگان کلن و محل اقامت اسقف اعظم و شاهزادگان انتخابی کلن بود. از سال ۱۹۴۹ تا ۱۹۹۰ ، پایتخت آلمان غربی بود ، و قانون اساسی آلمان ، قانون اساسی ، در سال ۱۹۴۹ در این شهر اعلام شد. دورانی که بن به عنوان پایتخت آلمان غربی خدمت می کرد ، توسط مورخان به عنوان جمهوری بن نامیده می شود. .  از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ ، بن به عنوان مقر دولت – اما دیگر پایتخت – آلمان متحد بود.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

به دلیل سازش سیاسی پس از اتحاد مجدد ، دولت فدرال آلمان حضور چشمگیری در بن حفظ می کند. تقریباً یک سوم از مشاغل وزیر از سال ۲۰۱۹ در بن واقع شده است  و این شهر به عنوان پایتخت دوم ، غیر رسمی کشور محسوب می شود.  بن صندلی دوم رئیس جمهور ، صدر اعظم ، بوندسرات و صندلی اصلی شش وزارتخانه دولت فدرال و بیست مقام فدرال است. عنوان شهر فدرال (به آلمانی: Bundesstadt) وضعیت سیاسی مهم آن را در آلمان منعکس می کند. دفتر مرکزی دویچه پست DHL و دویچه تلکام ، هر دو شرکت ذکر شده در DAX ، در بن هستند. این شهر دانشگاه بن و در مجموع ۲۰ موسسه سازمان ملل متحد است که بالاترین تعداد در کل آلمان است.  این م institutionsسسات شامل دبیرخانه دبیرخانه کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد برای تغییر اقلیم (UNFCCC) ، دبیرخانه کنوانسیون سازمان ملل برای مبارزه با بیابان زایی (UNCCD) و برنامه داوطلبان سازمان ملل متحد هستند.

شهر بن

شهر بن

توپوگرافی این شهر

واقع در جنوبی ترین قسمت منطقه راین-روهر ، بزرگترین منطقه شهری آلمان با بیش از ۱۱ میلیون نفر ساکن ، بن در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان ، در مرز راینلاند-فالتس واقع شده است. مساحتی بیش از ۱۴۱/۲ کیلومتر مربع (۵۵ مایل مربع) در دو طرف رودخانه راین ، تقریباً سه چهارم شهر در ساحل سمت چپ رودخانه واقع شده است.

بخوانید:  شهر آگسبورگ

از جنوب و غرب ، بن با منطقه ایفل که پارک طبیعت راینلند را در بر گرفته هم مرز است. از شمال ، بن با دشت کلن هم مرز است. مرزهای طبیعی توسط رود Sieg در شمال شرقی و توسط Siebengebirge (همچنین به نام هفت تپه شناخته می شود) در شرق تشکیل شده است. بزرگترین گسترش شهر در ابعاد شمال – جنوب ۱۵ کیلومتر (۹ مایل) و ۱۲/۵ کیلومتر (۸ مایل) در ابعاد غرب شرقی است. طول مرزهای شهر ۶۱ کیلومتر (۳۸ مایل) است. مرکز جغرافیایی بن ، Bundeskanzlerplatz (میدان صدراعظم) در بن- گروناو است.

فرهنگ این شهر

زادگاه بتهوون در Bonngasse در نزدیکی بازار واقع شده است. در کنار بازار ، تالار شهر قدیمی واقع شده است که در سال ۱۷۳۷ به سبک روکوکو ، تحت حکومت کلمنس آگوست باواریا ساخته شده است. برای پذیرایی از میهمانان شهر و به عنوان دفتری برای شهردار استفاده می شود. در نزدیکی آن Kurfürstliches Schloss واقع شده است ، که به عنوان محل اقامت شاهزاده انتخاب کننده ساخته شده و اکنون ساختمان اصلی دانشگاه بن است.

Poppelsdorfer Allee راهی است که در کنار آن درختان شاه بلوط واقع شده اند و دارای اولین اسب اسب شهر بودند. این هتل Kurfürstliches Schloss را با Poppelsdorfer Schloss متصل می کند ، کاخی که در نیمه اول قرن ۱۸ به عنوان استراحتگاه برای شاهزادگان انتخاب شده و اکنون محوطه آن یک باغ گیاهشناسی است (Botanischer Garten Bonn) این محور توسط یک خط راه آهن و بن هاوپتبهنف ، بن که در سال ۱۸۸۳/۸۴ ساخته شده قطع می شود.

بخوانید:  شهر دورتموند

بنای یادبود بتهوون بر روی مونسترپلاتز قرار دارد که در کنار آن بن مونستر ، یکی از قدیمی ترین کلیساهای آلمان قرار دارد.

سه سازه عالی شهر: دکل رادیویی WDR در بن ونوسبرگ (۱۸۰ متر یا ۵۹۰ فوت) ، دفتر مرکزی دویچه پست به نام Post Tower (۱۶۲/۵ متر یا ۵۳۳ فوت) و ساختمان قبلی اعضای پارلمان آلمان است. لانگر اوژن (۱۱۴/۷ متر یا ۳۷۶ فوت) اکنون محل پردیس سازمان ملل است

شهر بن

شهر بن

دانشگاه های این شهر

دانشگاه Rheinische Friedrich Wilhelms Bonn (دانشگاه بن) یکی از بزرگترین دانشگاههای آلمان است. این مکان همچنین محل دفاتر موسسه تحقیقاتی آلمان Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) و سرویس تبادل دانشگاهی آلمان (Deutscher Akademischer Austauschdienst – DAAD) است.

شهر بن

شهر بن

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.