شهر بیله فلد

شهر بیله فلد

در این مطلب درباره ی شهر بیله فلد می خواهیم شما را با این شهر آشنا کنیم با مجله آنلاین آزمون پرو همراه شوید:

بیله فلد شهری در منطقه Ostwestfalen-Lippe در شمال شرقی نوردراین-وستفالن ، آلمان است. این شهر با ۳۴۱/۷۳۰ نفر جمعیت ،  همچنین پرجمعیت ترین شهر در منطقه اداری (Regierungsbezirk) دتمولد و هجدهمین شهر بزرگ آلمان است.

مرکز تاریخی شهر در شمال تپه های جنگل توتوبورگ واقع شده است ، اما بیله فلد مدرن همچنین دارای بخش های واقع در سمت مقابل و تپه ها است. این شهر در Hermannsweg واقع شده است ، یک مسیر پیاده روی که به طول ۱۵۶ کیلومتر در امتداد جنگل Teutoberg اجرا می شود.

بیله فلد تعداد قابل توجهی از شرکتهای فعال بین المللی از جمله دکتر اوتکر ، گلدمیستر و شوکو را در خود جای داده است. این دانشگاه و چندین دانشکده فنی (Fachhochschulen) دارد. بیله فلد همچنین به خاطر نهاد بیتل و توطئه بیله فلد مشهور است که با ادعای عدم وجود بیلفلد نظریه های توطئه را هجو می کند. این مفهوم در بازاریابی شهر مورد استفاده قرار گرفته و آنگلا مرکل ، صدراعظم ، به آن اشاره کرده است.

شهر بیله فلد

شهر بیله فلد

بیله فلد در سال ۱۲۱۴ توسط کنت هرمان چهارم از راونزبرگ برای محافظت از یک گذرگاه از جنگل توتوبورگ تأسیس شد و بعنوان عضوی کوچک از اتحادیه Hanseatic “شهر ملافه” بود که به دلیل سفیدکاری ها تا قرن نوزدهم شناخته می شد. “۴” بیلفلد هنگامی که در سال ۱۸۰۷ ایجاد شد بخشی از پادشاهی وستفالیا بود.  در سال ۱۸۱۵ پس از شکست فرانسه و کنگره وین ، به پادشاهی پروس پیوست.

بخوانید:  شهر کلن

پس از افتتاح راه آهن کلن-میندن در سال ۱۸۴۹ ، برادران بوزی اولین دستگاه چرخش مکانیزه بزرگ را در سال ۱۸۵۱ ساختند. کارخانه ریسندگی راونزبرگ از سال ۱۸۵۴ تا ۱۸۵۷ ساخته شد و کارهای فلزی در دهه ۱۸۶۰ شروع به کار کرد.

AG Dürkoppwerke که در سال ۱۸۶۷ به عنوان یک شرکت تعمیر چرخ خیاطی بیله فلد تاسیس شد ، در سال ۱۸۹۲ ۱۶۶۵ نفر استخدام کرد از سال ۱۹۳۸ تا ۱۹۳۹ از کد وفنامت “WaA547” به عنوان Dürkopp-Werke استفاده کرد و در سال ۱۹۹۰ با سایر شرکت های Bielefeld ادغام شد و Dürkopp Adler AG را تشکیل داد.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

بین سالهای ۱۹۰۴ و ۱۹۳۰ ، بیلفلد رشد کرد ، یک ایستگاه راه آهن بازسازی شده ، یک تئاتر شهرداری و سرانجام سالن کنسرت رودولف-اوتکر-هاله افتتاح کرد ، که به آکوستیک عالی شهرت دارد.

اتومبیل دورکوپ ۱۸۹۸–۱۹۲۷ تولید شد. پس از چاپ پول اضطراری (به آلمانی: Notgeld) در سال ۱۹۲۳ در جریان تورم در جمهوری ویمار ، بیله فلد یکی از چندین شهر بود که اسکناس های بسیار جذاب و بسیار جمع آوری با نقوش روی ابریشم ، پارچه و مخمل چاپ کرد. این قطعات توسط Bielefeld Stadtsparkasse (بانک پس انداز شهر) صادر شده و در اوایل دهه ۱۹۲۰ به سراسر جهان ارسال شده است. این قطعات به Stoffgeld معروف هستند – یعنی پول ساخته شده از پارچه.

کنیسه این شهر در سال ۱۹۳۸ و در جریان کشتار کریستالناخت علیه جمعیت یهودیان به آتش کشیده شد. در سال ۱۹۴۴ ، قلعه های پرواز بوئینگ B-17 USAAF در ۲۰ سپتامبر و حیاط مارشال سازی در Bielefeld کار گاز را در ۳۰ سپتامبر بمباران کرد.  Bielefeld در ۷ اکتبر دوباره بمباران شد و RAF بمباران کرد شهر در شب ۴/۵ دسامبر.

بخوانید:  شهر نورنبرگ

در ۱۷ ژانویه ۱۹۴۵ هواپیماهای B-17 حیاط مارشال سازی پادربورن و مجرای راه آهن را در حومه Schildesche بمباران کردند.  در ۱۴ مارس ، RAF مجدداً این گذرگاه را بمب گذاری کرد و آن را خراب کرد. این اولین استفاده از بمب گراند اسلم ۱۰ تنی RAF بود. نیروهای آمریکایی در آوریل ۱۹۴۵ وارد شهر شدند.

پس از جنگ جهانی دوم ، بیله فلد به دلیل وجود تعدادی از پادگانهای ساخته شده در دهه ۱۹۳۰ و قرار گرفتن آن در کنار اتوبان اصلی شرق و غرب در شمال آلمان ، به یک شهر اصلی برای فرماندهی نبرد ارتش انگلیس راین – BAOR تبدیل شد. (مقر اداری و استراتژیک در Rheindahlen نزدیک مرز هلند بود). تا دهه ۱۹۸۰ حضور گسترده انگلیس در پادگان های مستقر در ستاد فرماندهی سپاه اول انگلیس و واحدهای پشتیبانی ، و همچنین مدارس ، مغازه های NAAFI ، جنجال های افسران و گروهبان ها و چندین املاک محل های متاهل وجود داشت. حضور انگلیس پس از اتحاد مجدد آلمان به شدت کاهش یافت و بیشتر زیرساخت ها از بین رفت.در سال ۱۹۷۳ اولین دهکده ها در ضلع جنوبی جنگل توتوبورگ ایجاد شدند.

شهر بیله فلد

شهر بیله فلد

اقلیم

بیلفلد آب و هوای اقیانوسی دارد (Cfb). متوسط ​​دمای بالا سالانه ۱۴ درجه سانتیگراد (۵۷ درجه فارنهایت) ، دمای پایین سالانه ۶ درجه سانتیگراد (۴۳ درجه فارنهایت) و بارندگی سالانه ۴۸۳ میلی متر (۱۹/۰۲ اینچ) است.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

 

بخوانید:  شهر اسن