هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کار

۵ شغل پر درآمد در آلمان

یکی از بهترین دلایلی که می تواند باعث شود شما مهاجرت کاری به آلمان را برای کار انتخاب کنید دستمزد در این کشور است که یکی از بهترین ها در اروپا محسوب می شود . کشور آلمان شرایط کاری بسیار مناسبی دارد اما نه برای همه افراد ، لذا زندگی در آلمان برای مهاجران غیرقانونی متفاوت است . کارفرمایان آلمانی عالی ترین مزایا ، امنیت شغلی و بیشترین میزان پرداختی حقوق را دارند . آنها ساعت کاری را کاهش داده اند و روز های تعطیلات را به ۴۰ روز در سال رسانده اند . در این مقاله طبق آمار سال ۲۰۱۷ ، به ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان پرداخته شده است . مشاورین موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در صدد هستند تا بهترین راهنمای شما در پیدا کردن کار پس از اخذ ویزای کار آلمان باشند .

آلمان کشوری است در غرب قاره اروپا که همسایگان آن را از شمال دانمارک ، دریای شمال و دریای بالتیک ، از غرب فرانسه ، از جنوب سوئیس و اتریش، و از شرق لهستان و چک تشکیل داده اند . مساحت آلمان ۳۵۷.۱۲۱ کیلومتر مربع است و حدودا کمی کوچکتر از مجموع مساحت استان های کرمان و سیستان و بلوچستان است .

لازم به تذکر است برای افرادی که قصد گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان را دارند میزان استخدام در غرب آلمان خیلی بیشتر از شرق آلمان آن است . البته برلین و مونیخ از این قاعده مستثنی هستند و همچنین جویندگان کار در آلمان باید در نظر داشته باشید که دانستن زبان انگلیسی برای زندگی و کار در آلمان اصلا کافی نیست و دارا بودن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1 الزامی است .

لیست ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان

مشاغل مربوط به مکاترونیک ، فناوری اتوماسیون ، ساختمان های الکتریکی

مشاغل مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی ، مهندسی برق ، برق صنعتی ، نصب و راه اندازی خط ، الکترونیک

ساخت و ساز ساختمان ، بتن ، مصالح ساختمانی ، نظارت ، لوله کشی ، گرمایش ، سنگ تراشی ، عایق صنعتی ، گرمایش ، سرمایش ، پنجره و نمای شیشه ای ، متخصص سقف ، دیوار و تکنولوژی آب بندی

توسعه نرم افزار ، برنامه نویسی ، IT

رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی

حرفه بهداشت ، پرستاری در همه شاخه ها ، نگهداری افراد مسن ، ارتوپدی ، بهداشت و کودکان ، روانپزشکی

حسابداری

در پاراگراف های بعدی ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان از رتبه ی ۱۰ به ۱ بر اساس میزان درآمد مطرح شده است .

مشاوره متخصص و مهندسی شغل برتر و پر درآمد در آلمان

مشاوره تخصصی در یک حوزه ی خاص مانند ( امنیتی ، حسابداری ، قانون ، مدیریت ، آموزش ، و غیره ) ارائه می دهند . آنها ممکن است در یک شرکت استخدام شوند و به مشتریان خدمات مشاوره را ارائه دهند . شروع حقوق مشاور مبلغ بین ۳۰،۰۰۰ تا ۴۶،۰۰۰ یورو در سال است . با گذشت زمان ، آنها می توانند بعد ار ترقی شغلی دارای درآمد سالانه بین ۲۲۰،۰۰۰ تا ۳۷۰،۰۰۰ یورو شوند .

بخوانید:  بالا بردن بازده برای یادگیری زبان خارجی

از الزامات ورود به این شغل و ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان در آلمان دارا بودن حداقل یک مدرک لیسانس می باشد . برای ورود به این شغل داشتن مدرک لیسانس در زمینه های مرتبط مانند مدیریت کسب و کار ، امور مالی ، حسابداری و مدیریت کسب و کار انتظار می رود . اگرچه داشتن مدرک فوق لیسانس الزامی نیست ولی می تواند برای این شغل بسیار مفید باشد .

بازار کار رشته های مهندسی در بین مشاغل آلمان

مهندسان مسئول طراحی مواد ، سازه ها و سیستم ها هستند و در عین حال حفظ کارایی ، مقررات ، ایمنی و هزینه ها در ذهن می باشند . وظایف آنها با توجه به شاخه ای که در آن تخصص دارند متفاوت است . از مثال های این رشته مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی برق و مهندسی مکانیکست .

مهندسان معمولا ۶۴۰۰۰ € در سال حقوق دارند . دستمزد این رشته با توجه به نقش و تجربه افزایش می یابد . برای مثال ، یک مدیر فنی می تواند سالانه ۱۳۸۰۰۰ تا ۱۶۸۰۰۰ € درآمد کسب کند.

در حالی که تحصیلات تکمیلی برای ورود به بسیاری از حرفه های مهندسی ضروری نیست ، مدارک فوق لیسانس ، دکتری و مدارک تحصیلی حرفه ای در حوزه انتخابی شما بسیار مورد نیاز و سودمند جهت ورود به ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان خواهد بود .

متخصص فناوری اطلاعات و وکالت شغل برتر و پر درآمد در آلمان

متخصصین IT ، متخصصین آموزش دیده در جهت پشتیبانی فن آوری هستند که شغل آن ها جزو ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان می باشد . آنها به شرکت ها و سازمان ها در زمینه ی مدیریت سخت افزار ، نرم افزار ، شبکه و حل مشکلات یاری می رسانند . آنها سالانه به مبلغ ۶۶،۰۰۰ یورو درآمد کسب می کنند و با افزایش سابقه ی کار و تجربه ی کافی می توانند به سمت مدیران امنیتی فناوری اطلاعات بروند که حقوق سالانه آن ۸۱،۰۰۰ یورو برآورد می شود . همچنین آنها به عنوان سرپرست فناوری اطلاعات می توانند سالانه ۱۲۴۰۰۰ یورو درآمد داشته باشند . مقررات ورود به طور کلی برای گرفتن این شغل نیاز به یک مدرک لیسانس در رشته های مربوط به کامپیوتر ، از جمله علوم کامپیوتر ، سیستم های اطلاعاتی و مهندسی نرم افزار است .

وکالت در کشور آلمان

نقش یک وکیل در موارد قانونی بسیار متفاوت است . به طور کلی ، آنها به موکلان خود در مورد مسائل حقوقی مانند حقوق مالکیت و حقوق شخصی مشاوره می دهند و در صورت لزوم در اختلافات و رسیدگی های دادگاهی حضور پیدا می کنند . وکلا در شرکت های کوچک معمولا کمتر از ۴۰۰۰۰ یورو در سال کسب می کنند . دستمزد سالانه ی آنها به ۵۰۰۰۰ و ۸۰۰۰۰ یورو در شرکت های متوسط و این مبلغ تا ۷۰۰۰۰۰ یورو و یا بیشتر در شرکت های بزرگ افزایش می یابد .

بخوانید:  تعداد ایرانیان های مقیم آلمان

برای وکیل شدن در آلمان ، ابتدا باید مدرک وکلالت را بگیرید و یک دوره ی اجباری برای کسب مهارت های لازم را بگذرانید و در نهایت ، مجموعه ای از امتحانات مربوطه را پاس کنید . کل فرآیند می تواند هفت سال یا بیشتر طول بکشد و مهم است که توجه داشته باشیم که الزامات این شغل از کشوری به کشور دیگر متفاوت است .

پزشکی و مدیریت آزمایشگاه شغل برتر و پر درآمد در آلمان

پزشک Attending یک موقعیت ارشد پزشکی ، در یک کلینیک یا مرکز مراقبت های پزشکی است . آنها با مدیران بخش قابل مقایسه هستند ، به این معنی که آنها بر کارمندان حوزه ی پزشکی ، دانشجویان پزشکی و سایر متخصصان نظارت می کنند و مسئولیت بخش خاصی را در تخصص خاص خود دارند . هشتاد درصد حقوق پزشکان بین ۸۵ تا ۱۵۰ هزار یورو در سال است . در همین حال ، پزشکان ارشد با تجربه ۱۱ تا ۱۶ ساله در این نقش می توانند ۲۷۲۰۰۰ یورو در سال و بعد از ۲۰ سال سابقه ی کار۴۰۰۰۰۰ یورو را به دست آورند .

برای ورود به این شغل باید درجه پزشکی خود را کامل کنید ( مدارک پزشکی که در کشورهای اتحادیه ی اروپا اخذ می شود ، از جمله سوئیس ، به طور خودکار در آلمان دارا ی اعتبار است ) . شما همچنین باید برای مجوز approbation درخواست کنید ، وگواهینامه ی زبان آلمانی در سطح B2 و C1 را کسب کنید .

مدیریت آزمایشگاه شغلی برتر در آلمان

مدیران آزمایشگاه مسئول عملیات ایمن و کارآمد در یک آزمایشگاه بالینی به صورت قانونی در زمینه ی فعالیت ها ی تحقیقاتی و توسعه یافته یا آزمایشگاه پزشکی هستند . به مدیران با تجربه معمولا بین ۱۲۳۰۰۰یورو در سال پرداخت می شود . در مقایسه با این حقوق ، حقوق مدیران آزمایشگاه در انگلستان بین ۷۲۰۰۰ پوند تا ۷۸۰۰۰ پوند است . اکثر کارفرمایان به دنبال شخصی با مدرک لیسانس در رشته های تکنولوژی پزشکی ، شیمی یا مهندسی شیمی هستند . برای این سمت دارا بودن چند سال تجربه قبلی انتظار می رود .

مدیر فروش بانک سرمایه گذاری شغل پر درآمد در آلمان

نقش مدیران فروش معمولا شامل توسعه استعدادها و رهبری می باشد . آنها تعیین کننده ی اهداف شغلی و امتیازات بوده ، طرح های فروش را ایجاد می کنند ، داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند ، مربیان تیم فروش خود هستند و در روند استخدام کارکنان فروش دخیل می باشند . در این شغل حقوق بالا در بخش بازاریابی و فروش به دست می آید و به متخصصین با تجربه مبلغ ۱۳۴۰۰۰ یورو در سال پرداخت می شود . در همین حال ، کارشناسان ارشد می توانند حقوق سالانه ۸۸،۰۰۰ یورو و مدیران حسابداری ۹۴،۰۰۰ یورو درآمد داشته باشند . به طور کلی مدرک کارشناسی در زمینه های مرتبط با کسب و کار ، مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری ، مالی ، ریاضیات ، بازاریابی و آمار و همچنین تجربه قبلی به عنوان نماینده فروش ضروری می باشد .

بخوانید:  پرداخت مالیات آلمان

بانک سرمایه گذاری

بانکداران سرمایه گذاری اساسا مشاورین مالی شرکت هستند . آنها معمولا در یک موسسه مالی یا در یک بخش بزرگ بانک مشغول به کار هستند که به جمع آوری سرمایه برای دولت ها ، شرکت ها و سایر نهادها می پردازند . آنها می توانند مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ یورو در اولین سال استخدام خود کسب کنند . بانکداران سرمایه گذاری در پست های ارشد می توانند تا ۳۰۰ هزار یورو یا بیشتر در سال به رئیس خود بپردازند . به طور کلی به شخصی با مدرک MBA نیاز است ، اما مدرک لیسانس نیز اغلب قابل قبول می باشد . علاوه بر این درک پایه ای قوی در زمینه های حسابداری ، مالی و اقتصاد و همچنین یک پایه قوی در ریاضیات ضروری است .

وزیر امور خارجه شغل برتر در آلمان

از ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان وزرای فدرال عضو کابینه ی دولت فدرال آلمان هستند . آنها تصمیمات مربوط به سیاست ها را در رابطه با وزیران دیگر اتخاذ می کنند . آنها وزرای فدرال دفاع ، مالی و بهداشت و همچنین صدراعظم و معاون ریاست جمهوری می شوند .حقوق وزرای فدرال معمولا ۱۴۰۰۰ یورو در ماه و یا ۱۶۸۰۰۰ یورو در سال است . نجلا مرکل در عین حال که صدراعظم آلمان است ، مبلغ ۱۷ هزار یورو در ماه یا ۲۰۴ هزار یورو در سال و همچنین در یک ماه بابت جبران خسارت مالیاتی برای هزینه های حدود ۱۰۰۰ یورو دریافت می کند .

برای این شغل معمولا سطح تحصیلات بیشتر مورد نیاز است ، زیرا بسیاری از سیاستمداران پیش از ورود به سیاست اغلب حرفه های موفق در حوزه های انتخابی خود را پیش را می گذرانند . کارآموزی مربوطه ، داوطلبانه و شرکت در رویدادهای اجتماعی نیز به شما کمک خواهد کرد که پای خود را روی نردبان این شغل قرار دهید .

مدیر عاملی شغل برتر و پر درآمد در آلمان

مدیران و یا مدیران اجرایی ، بالاترین رتبه را در هیات مدیره دارند و دارای بالاترین دستمزد و جزو ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان هستند . آنها مسئول مدیریت فعالیت های روزمره شرکت و امور مالی خود و نیز تضمین تمام تعهدات قانونی هستند . مدیران شرکت ها دارای ۲۵ کارمند یا کمتر به طور معمول ۱۷۰ هزار یورو در سال می گیرند ، اما شما می توانید مبلغ ۳۷۹۰۰۰ یورو در شرکت هایی با ۵۰۰ – ۱۰۰۰ کارمند و ۸۰۷،۰۰۰ یورو در شرکت هایی با بیش از ۵۰۰۰ کارمند نیز دریافت کنید . این نیز به سازمانی که در آن مشغولید بستگی دارد . به عنوان مثال گزارش شده است دریافتی مدیر عامل شرکت فولکس واگن ، مارتین وینتکورن ۱۵ میلیون یورو در سال است .

به طور معمول نیاز به مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته هایی مانند مدیریت کسب و کار ، امور مالی ، وکالت و غیره و دارا بودن تجربه قبلی در نقش مدیریت ارشد نیز ضروری است.