پرداخت مالیات آلمان

شهروندان کشور آلمان پرداخت مالیات آلمان را تشکیل می دهند ، مخصوصا اگر منبع درآمد این افراد از کشور آلمان باشد .

سیستم مالیاتی آلمان مشابه دیگر کشورهای غربی است . مالیات بر درآمد در طول سال پرداخت می شود، که معمولا کارفرما مالیات را در هنگام پرداخت حقوق کسر می کند و نرخ مالیات در آلمان بر اساس میزان درآمد افراد محاسبه می شود . سپس در پایان سال برای کسری و یا پرداخت های اضافی محاسبات تکمیلی انجام می شود.

وقتی از مزایا و معایب زندگی در آلمان صحبت می شود مالیات می تواند یکی معایب این کشور باشد .

مشاورین با تجربه موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده ی پاسخگویی به تمام سوالات متقاضیان مهاجرت به آلمان در رابطه با مالیات و دیگر زمینه ها می باشند .

بررسی نرخ پرداخت مالیات آلمان

طبق قانون سال ۲۰۱۶ ، درآمد کمتر از ۶۵۲ یورو برای یک فرد مجرد و ۱۷،۳۰۴ یورو برای افراد متاهل مشمول مالیات نمی شود . نرخ مالیات در آلمان از درآمد ۵۳ ،۶۶۵ یورو برای افراد مجرد و ۱۰۷،۳۳۰ یورو برای افراد متاهل با نرخی رو به افزایش ( بسته به در آمد ) از ۱۴ به ۴۲ درصد می باشد .

درآمد ها از ۵۳،۶۶۶ یورو ( ۱۰۷،۳۳۰ یورو ) تا ۲۵۴،۴۴۶ یورو ( ۵۰۸،۸۹۲ یورو ) مشمول مالیات ۴۲٪ می شود .

درآمد بیش از ۲۵۴،۴۴۶ یورو برای یک فرد مجرد و ۵۰۸،۸۹۲ یورو برای یک زن و شوهر متاهل مشمول مالیات ۴۵٪ خواهد شد . در سال ۲۰۱۷ در کشور آلمان ، درآمد مشمول مالیات کمی افزایش یافته است .

اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارید باید از مالیات ها اطلاع دقیق داشته باشید .

مانند بسیاری از کشورهای دیگر، در کشور آلمان نیز انواع تخفیف در مالیات در شرایط خاص وجود دارد . تخفیف در شرایطی مانند کودکان زیر ۱۸ سال ( و یا کمتر از ۲۷ سال اگر هنوز محصل بوده و بدون درآمد هستند ) ، حق بیمه مشخص شده ، کمک های خیریه و سیاسی به نهادهای آلمانی تا محدودیت های خاص و هزینه های غیر قابل اجتناب بالاتر از حد معین مانند شرایط بیماری .

علاوه بر این تخفیف مالیات برای چهار برنامه اجتماعی در نظر گرفته شده است که شامل این موارد هستند : بازنشستگی ، بیکاری ، بیمه درمانی و مراقبت پرستاری درازمدت . پرداخت های این برنامه ها به طور معمول توسط کارفرما و کارمند انجام می شود .

مالیات بر درآمد در آلمان

اگر یک فرد در آلمان مشمول به پرداخت مالیات شود ، این مالیات شامل بیشتر منابع درآمد شخص می شود .

Lohnsteuer یا ( مالیات بر دستمزد ) ، به تنهایی یک سوم درآمد دولت آلمان را تشکیل می دهد . نرخ مالیات در آلمان از درآمد حاصل از منابع دیگر ( مانند خود اشتغالی ، هزینه خدمات ، مجموعه اجاره، سرمایه گذاری و غیره ) توسط (Einkommensteuer ) پوشش داده می شود .

 

بخوانید:  شرایط خرید املاک و خانه در آلمان برای خارجی ها

آزمون پرو اولین و تنها برگزار کننده آزمون های آزمایشی گوته به صورت آنلاین در تمامی سطوح در داخل کشور می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.