مزایا و معایب زندگی در آلمان

مزایا و معایب زندگی در آلمان

همچون هر کشور دیگری در جهان، مزایا و معایب زندگی در آلمان نیز باید پیش از مهاجرت در نظر گرفته شود که ابتدا به بررسی مزایای زندگی در آلمان پرداخته و سپس معایب آن را مورد بررسی و چالش قرار خواهیم داد.

پیش از ورود به این مبحث بد نیست بدانید که یادگیری زبان آلمانی که زبان نسبتا دشواری نیز است از چالش های اصلی بسیاری از مهاجران است که با گذشت زمان به تدریج برطرف خواهد شد. باید این را نیز در نظر داشت که زندگی در ثروتمندترین کشور اروپایی با صنایع پیشرفته آن دشواری هایی نیز دارد که بسته به اولویت های زندگی افراد قابلیت سنجش و بررسی بیشتر را دارد.

 

مزایا و معایب زندگی در آلمان – مزایا

همان طور که پیش از این نیز بدان اشاره شد، وقت شناسی مردم آلمان، نظم و ترتیبی شگت آور را در وضعیت این کشور به وجود آورده که در تمامی زمینه ها قابل درک و لمس است. یکی از بهترین سیستم های جاده‌ای در اروپا به آلمان اختصاص دارد و برای از دوستداران اتومبیل بهترین کشور جهان به شمار می آید. بهتر است بدانید حتی اگر اتومبیل شخصی نداشته باشید، به دلیل سیستم بسیار پیشرفته و نظام مند حمل و نقل عمومی در آلمان با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

مزایا و معایب زندگی در آلمان – معایب

یکی از شاخص ترین معایب زندگی در آلمان، زبان آلمانی است که برای بسیاری از مهاجران دشواری هایی را به همراه خواهد آورد. حتی اگر تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشید بهتراست بدانید که برای کار و ارتباط با مردم قطعا نیازمند آموختن زبان آلمانی هستید. بسیاری از جوانان آلمانی زبان انگلیسی به خوبی صحبت می کنند اما این بدان معنا نیست که بدون دانستن زبان آلمانی قادر به کار کردن و ارتباط موثر با مردم آلمان هستید.

از دیگر معایب زندگی در آلمان آب و هوای آن است که حدود ۳۶ درصد از مهاجران از آن رضایت ندارند. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که حدود ۸۹ درصد از مهاجران از طبیعت آلمان و مناظر زیبای این کشور ابراز رضایت کامل دارند.

از دیگر معایب زندگی در آلمان زمان محدود شما برای خرید کردن است چرا که همه مغازه ها از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر کار می کنند و بخش اعظمی از این زمان با ساعت اداری و کاری تان همپوشانی دارد.

از دیگر معایب زندگی در آلمان، مالیات نسبتا قابل توجهی است که هر فرد از محل کسب درآمد خود پرداخت خواهد کرد که حداقل در حدود ۳۰ درصد از درآمد وی است.علاوه بر سیستم حمل و نقل بسیار پیشرفته در آلمان، باید در نظر داشت که هزینه خرید بلیط قطار از هواپیما نیز گران تر است و شما ناگزیر به استفاده از قطار برای حمل و نقل های خصوصا داخلی در آلمان هستید.

آزمون پرو اولین و تنها برگزار کننده آزمون های آزمایشی گوته به صورت آنلاین در تمامی سطوح در داخل کشور می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 

بخوانید:  بالا بردن بازده برای یادگیری زبان خارجی