مردم آلمان چه خصوصیاتی دارند؟

مردم آلمان چه خصوصیاتی دارند؟

آیا می دانید مردم آلمان چه خصوصیاتی دارند؟ برخلاف تصور بسیاری، مردم آلمان نژادپرست نیستند و برخورد خوبی با مهاجران سایر کشورها خصوصا ایرانیان دارند. در سال های اخیر و پس از مهاجرت های متعدد از فرهنگ‌ها و سرزمین‌های گوناگون به آلمان، انعطاف پذیری مردم آن نیز نسبت به مهاجران و در مقایسه با گذشته افزایش یافته و خوشبختانه خیل عظیمی از مردم خصوصا جوانان به خوبی به انگلیسی صحبت می کنند و همین امر نیز زندگی در آلمان را برای مهاجران به مراتب آسان تر کرده است.

یکی از شاخص ترین خصوصیات مردم آلمان، وقت شناسی شان است و می توان آنها را «استاد برنامه ریزی» نامید که شاید همین امر زندگی در آلمان را برای افراد بی نظم اندکی دشوار گرداند. نظم و وقت شناسی در سیستم های حمل و نقل عمومی نیز دیده می شود و زمان حرکت اتوبوس ها و قطارها تقریبا همیشه مشخص است و به ندرت پیش می آید که حتی یک یا دودقیقه تاخیر داشته باشند.

به خاطر داشته باشید که اگر به منزل یک آلمانی دعوت شدید حتما سر وقت در آنجا حضور پیدا کنید و در صورت دعوت از مردم آلمان اطمینان داشته باشید که آنها راس ساعت در منزل شما حاضر خواهند شد. مردم آلمان خانه هایی با نظم و مرتب دارند و آن را محیطی خصوصی برای ایجاد آرامش خود می دانند.

بیایید با هم ببینیم مردم آلمان چه خصوصیاتی دارند؟

فرهنگ پس انداز کردن، احترام به دیگران و صداقت

از دیگر خصوصیات برجسته مردم این سرزمین است که با زندگی در آلمان به خوبی می‌توان بدان پی برد. زمانیکه مردم آلمان به جایی همچون رستوران، مطب یا مغازه ای وارد می شوند، سلام و در هنگام خروج خداحافظی می کنند. در آلمان انواع و اقسام نان‌ها یافت می شود که قیمت های آن متفاوت است. سوسیس های معروفی نیز دارند که گردشگران معمولا از امتحان کردن انواع آنها لذت می برند.

برخی از آداب عجیب مردم آلمان

برای یک آلمانی فرقی نمی کند که در کجا باشد؛ او در هر جایی بینی خود را با صدای بلند می گیرد! که برای بسیاری از ایرانیان و حتی پس از سال ها زندگی در آلمان این موضوع هنوز لاینحل باقی مانده.

مردم آلمان در مصرف انرژی

خصوصا برق تا جایی صرفه جویی می کنند که گاه این تصور به وجود می آید که بسیاری از آنها در خانه نیستند.

در برخی از محله ها خصوصا در شهرهای کوچک در کنار پنجره بالشی دیده می شود که این می تواند نشان دهنده وجود همسایه ای کنجکاو در اطراف شما باشد.

برخی از مردم آلمان خصوصا در شهرهای کوچک و روستاها هنوز هم با بیدار شدن از خواب، لحاف و بالش خود را در معرض هوای تازه قرار می دهند که ممکن است برای ایرانیانی که زندگی در آلمان را برگزیده اند، اندکی عجیب باشد.

در برخی از آپارتمان های آلمان، ساکنان آن و به نوبت برای تمیز کردن راه پله ها اقدام می کنند و این مسئولیت با قرار دادن تابلوی مخصوصی پشت درب منزل آن خانواده موردنظر مشخص می شود.

روی برخی از پله های برقی نوشته شده که باید در کدام سمت آن بایستید و برای زندگی در آلمان و استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی بهتر است به خوبی اطراف و نوشته های آن را ملاحظه کنید.

تفکیک زباله ها

تفکیک زباله ها با وسواس شدیدی میان مردم آلمان انجام می شود که با توجه به نظم و ترتیب حاکم بر زندگی آنها دور از ذهن نیست و چه بسا سبب می شود که زندگی در آلمان برای مهاجران هم با نظم و رعایت بهداشت فردی و جمعی بیشتری همراه شود.

حفظ حریم شخصی در آلمان از اهمیت به سزایی برخوردار است به همین دلیل نیز در فضاهای عمومی همچون قطار، مردم عموما با فاصله از هم می نشینند. اگر می خواهید در کنار فردی بنشینید حتما از او سوال کنید که آیا صندلی مورد نظر وی خالی است یا خیر. رعایت این حریم در بانک ها و خودپردازها نیز تعریف شده و به خوبی قابل مشاهده است.

روزهای شنبه و یکشنبه در آلمان همچون بیشتر کشورهای اروپایی جزو روزهای تعطیل تلقی می شود و روز یکشنبه تمام مغازه ها، فروشگاه ها و مراکز خرید تعطیل هستند بنابراین به خاطر داشته باشید که تا پایان روز شنبه تمام مایحتاج روز بعد را تهیه کرده باشید.

حتی رفتارهای به ظاهر عجیب مردم نیز شرایط زندگی در آلمان را برای مهاجرین تسهیل و نظام مند کرده و در کل زندگی در آلمان را نه تنها برای ایرانیان بلکه برای بسیاری از مهاجرین دیگر، در راس انتخاب های شان قرار داده است.

 

بخوانید:  هزینه مهاجرت به آلمان در سال 2021 چقدر است؟

آزمون پرو اولین و تنها برگزار کننده آزمون های آزمایشی گوته به صورت آنلاین در تمامی سطوح در داخل کشور می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.