دانشگاه روستوک | Rostock Universität

دانشگاه روستوک | Rostock Universität

دانشگاه روستوک در سال ۱۴۱۹ تاسیس شد و آن را به یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان و قدیمی ترین دانشگاه در منطقه دریای بالتیک تبدیل کرد.

در ترم زمستانی ۲۰۱۹/۲۰، ۱۳۰۰۴ دانشجو، از جمله بسیاری از دانشجویان اراسموس و سایر دانشجویان بین المللی، ثبت نام کردند. این دانشگاه به طور مستقیم حدود ۲۹۰۰ نفر را می پذیرد که شامل  کمی بیش از ۸۰۰ دانشجو در رشته پزشکی دانشگاه و اکثریت بیش از ۱۰۰ رشته در ده دانشکده با مدرک کارشناسی ارشد و لیسانس ارائه می شود.

دانشگاه روستوک به دلیل طیف گسترده ای از رشته ها، یک دانشگاه جامع محسوب می شود.

ساختمان اصلی دانشگاه روستوک

در مجاورت دانشگاه، مؤسسات، استارت‌آپ‌ها و شهرک‌های شرکتی مجموعه‌ای از کسب‌وکار و تحقیقات در زمینه‌های فناوری پیشرفته ایجاد کرده‌اند. به ویژه در بخش های بیوتکنولوژی ، پزشکی و علوم زیستی (به عنوان مثال دره BioCon و DZNE)، فناوری نانو، در تحقیقات نور و فوتونیک، علوم کشاورزی و محیط زیست ، در تحقیقات دریایی (IOW) و همچنین در تحقیقات در زمینه های پردازش داده ها و جامعه اطلاعاتی (موسسه تحقیقات گرافیکی فرانهوفر) نمایندگان مهمی در اینجا مستقر شده اند. تحقیقات جمعیت شناختی در مجاورت دانشگاه نیز در سطح جهانی است ، به ویژه با موسسه مسئول ماکس پلانک.

وضیعیت امروزی این دانشگاه

پژوهش و تحقیقات

از زمان تأسیس یک دانشکده بین رشته ای در اکتبر ۲۰۰۷، یک چیز جدید در چشم انداز دانشگاه آلمان، دانشگاه روستوک در نظر دارد در آینده بر روی چهار خط نمایه بین رشته ای در تحقیق و تدریس تمرکز کند. دانشکده بین رشته ای رابط مرکزی برای دانشمندان تمام نه دانشکده دیگر است. چهار خط پروفایل در به اصطلاح “بخش” سازماندهی شده اند و می توانند توسط شاخه های مختلف تخصصی مورد بررسی و کار مشترک قرار گیرند. چهار بخش دانشکده بین رشته ای دانشگاه روستوک عبارتند از:

خط مشخصات علم و فناوری حیات، نور و ماده (حیات، نور و ماده) ترکیبی از علوم طبیعی و مهندسی و همچنین پزشکی است. مواد جدید و تعامل آنها با نور نقش مهمی در این امر ایفا می کنند. نتایج تحقیق عمدتاً نوآوری‌هایی را در زمینه‌های فوتونیک، کاتالیزور و مهندسی، پزشکی احیاکننده و تکنیک‌های شبیه‌سازی به ارمغان می‌آورد. مدرک کارشناسی ارشد انگلیسی زبان در فیزیک زندگی، نور و ماده، از جمله موارد دیگر، با با بیوفیزیک، سیستم های اتمی و خوشه ها و همچنین نانوساختارها. برای بهبود شرایط تحقیقاتی ، یک ساختمان جدید برای ترم زمستان ۲۰۱۵/۰۶ افتتاح می شود، که در آن بخش زندگی، نور و ماده و همچنین موسسه فیزیک و سه سالن سخنرانی در دومی قرار دارد.

بخوانید:  شهر درسدن

-دپارتمان سیستم‌های دریایی (سیستم‌های دریایی) به‌ ویژه با سیستم‌های ساحلی سروکار دارد که تمرکز مورد توجه در طرف‌های خشکی و آبی است. جنبه‌های علوم کشاورزی و محیط‌زیست و همچنین علوم طبیعی و مهندسی به آن سرازیر می‌شود، به گونه‌ای که محققان دریایی، مهندسان، کشاورزان، علوم انسانی و اجتماعی و همچنین اقتصاددانان و حقوقدانان در موضوعات پژوهشی ادغام می‌شوند. این تحقیق بر تغییرات مناطق ساحلی به دلیل تأثیرات جهانی و منطقه ای، استفاده از سیستم های دریایی و توسعه پایدار مناطق ساحلی و دریایی متمرکز است. سه پروژه در حال حاضر در بخش ادغام شده است: BACOSA ، SECOS و ScienceCampus Rostock Phosphorus Research. BACOSA (تجزیه و تحلیل سیستم ساحلی بالتیک و ارزیابی وضعیت) یک پروژه مشترک با بودجه وزارت آموزش و تحقیقات فدرال بین دانشگاه های روستوک، گریفسوالد و کیل است که مبنای مهمی برای ارزیابی وضعیت زیست محیطی اکوسیستم های ساحلی در چارچوب دستورالعمل چارچوب آب اتحادیه اروپا (WFD) و دستورالعمل چارچوب استراتژی دریایی (MSFD). SECOS (خدمات رسوبات در دریاهای ساحلی آلمان) رسوبات دریای بالتیک را بررسی می کند تا بتواند مدیریت پایدار منطقه ساحلی را ایجاد کند. ScienceCampus Rostock Phosphorus Research به مشکل کمبود فسفر در سراسر جهان می پردازد ، که در آینده مشکلات مختلفی را برای عرضه مواد غذایی و چرخه های اقتصادی ایجاد خواهد کرد. این دپارتمان عضو اتحادیه آلمان برای تحقیقات دریایی است.

علوم و علوم انسانی سالمندی به موضوع تغییرات جمعیتی و جامعه پیری مرتبط می پردازد. در انجام این کار، جنبه های اجتماعی و پزشکی و همچنین علل بیولوژیکی بررسی می شود که منجر به کمبود روزافزون کارکنان و مدیران ارشد، افزایش نیاز به مراقبت طولانی مدت و مشکلات مالی در سیستم های تامین اجتماعی می شود. این بخش به دنبال راه حل های جدید در سطح مراقبت های پزشکی و درمانی، در زمینه ساختارهای اقتصادی و اجتماعی و در ارتباط با سیستم های کمک فنی است.
دانش – فرهنگ – تحول در سه حوزه پژوهشی اصلی با موضوعات رسانه و بازنمایی دانش / تحول دانش، دانش و بین فرهنگی و همچنین دانش و قدرت می پردازد. تحت تمرکز “رسانه ها و بازنمایی دانش / تحولات دانش” رابطه دانش و رسانه با بررسی متقابل این رابطه مورد بررسی قرار می گیرد. تمرکز پژوهشی “دانش و بین فرهنگی” پروژه ها و رویدادهایی را ترکیب می کند که به روابط متقابل متنوع دانش و پدیده های فرهنگی می پردازد. سومین محور پژوهشی دپارتمان “دانش – فرهنگ – تحول” در مورد روابط پیچیده و وابستگی های متقابل دانش، قدرت و تفسیر می پرسد. آنچه منعکس می شود این است که چه کسی یا چه چیزی تصمیم می گیرد که کدام دانش مرتبط، قابل اجرا یا حتی «درست» است و چگونه «واقعیت» از طریق تفسیر و تفاسیر ساخته می شود.

بخوانید:  معرفی تاپ ترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

دوره های آموزشی

در حال حاضر بیش از ۱۰۰ دوره مختلف در دانشگاه روستوک وجود دارد، از جمله ۳۴ برنامه لیسانس، ۵۰ برنامه کارشناسی ارشد، ۳۱ برنامه تربیت معلم، چندین برنامه دکترا، پزشکی و دندانپزشکی و همچنین الهیات پروتستان با مدرک کارشناسی ارشد. دوره های پزشکی انسانی، دندانپزشکی و تدریس با آزمون دولتی تکمیل می شود. داوطلبان تدریس می توانند بین ۳۰ موضوع برای شش نوع مدرسه مختلف (تدریس در مدارس ابتدایی، در مدارس منطقه ای، در مدارس راهنمایی، در مدارس حرفه ای، برای آموزش ویژه و آموزش حرفه ای) انتخاب کنند. اکثر دوره های تحصیلی دیگر در حال حاضر با مدرک کارشناسی ارشد و لیسانس ارائه می شوند. در حال حاضر هفت برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در زمینه برنامه های درجه با هدف مشتریان بین المللی وجود دارد: علوم محاسباتی و مهندسی، علوم محاسباتی (بین المللی) و مهندسی برق در دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی برق، کارشناسی ارشد اروپایی انیمیشن سازان روستایی. در دانشکده علوم کشاورزی و محیط زیست و طراحی یکپارچه پیشرفته کشتی – EMship و یک برنامه مدرک دوگانه بین دانشگاه روستوک و دانشگاه بابش-بولایای در کلوژ-ناپوکا (رومانی). مکانیسم‌های مولکولی فرآیندهای احیاکننده نیز به عنوان یک برنامه دکتری ساختاریافته در پزشکی دانشگاه ارائه می‌شود.

دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی با دوره های جمعیت شناسی خود یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد دارد: فقط در روستوک می توانید مدرک دیپلم یا کارشناسی ارشد در این موضوع دریافت کنید.

تحصیلات عالی

از سال ۱۹۹۱، دانشگاه روستوک آموزش مداوم در سطح دانشگاه را به افراد شاغل ارائه می دهد. علاقه‌ مندان می‌توانند از طیف وسیعی از آموزش‌های پیشرفته عملی انتخاب کنند: از سه دوره کارشناسی ارشد پاره وقت تا بیش از ۴۳ دوره آموزشی چند ماهه پیشرفته که منجر به دریافت گواهینامه می‌شود.

-دوره های کارشناسی ارشد پاره وقت:

-حفاظت از محیط زیست (کارشناسی ارشد) – ۴ ترم، پاره وقت
-محیط زیست و آموزش (M.A.) – 4 ترم ، پاره وقت
-رسانه و آموزش (M.A.) – 4 ترم ، پاره وقت
-ارتباطات فنی (M.A.) – 5 ترم ، نیمه وقت
دوره های گواهی از حوزه های دانش زیر:

بخوانید:  موسسه فناوری کارلزروهه

-مدیریت بازاریابی
-ارتباطات و آموزشی
-مستندات فنی
-آموزش رسانه ای
-حفاظت از محیط زیست
-زندگی با کمک محیط
-باغ درمانی
اولین دوره آزاد آنلاین در دانشگاه روستوک (Massive Open Online Course – MOOC) با موضوع انرژی زیستی و مواد خام تجدیدپذیر از ۱۲ ژانویه ۲۰۱۵ آغاز شد. این دوره از ویدئوهای مختلف همراه با تست های بعدی برای پاسخ به سوالات مربوط به نیروگاه های بیوگاز استفاده می کند. توسعه ، نقش فعلی و آینده بیوگاز و همچنین ساختار فنی کارخانه های بیوگاز و پتانسیل مواد اولیه تجدیدپذیر مورد بررسی قرار گرفته است.

دوره نوجوانان مبتنی بر رسانه

دانشگاه روستوک به دانش آموزان دبیرستانی این فرصت را می دهد تا در مقاطع مختلف (علوم کشاورزی ، پزشکی ، تاریخ ، علوم رایانه ، شیمی ، زیست شناسی ، ریاضیات ، الهیات و ارتباطات) مطالعات اولیه (تحصیلات ابتدایی) را به پایان برسانند. در حالی که رویکردهای کلاسیک در مقاطع تحصیلی غالباً با درس های مدرسه در تضاد است ، از مفهوم یادگیری ترکیبی (آموزش الکترونیکی) برای پیشنهاد دانشگاه روستوک استفاده می شود.

دانشکده ها و موسسات

امروزه ده دانشکده دانشگاه روستوک به کارمندان و دانشجویان طیف وسیعی از موضوعات را ارائه می دهند و در عین حال به دانشمندان امکان دسترسی به بسیاری از موضوعات تحقیقاتی را می دهند:

-دانشکده علوم کشاورزی و محیط زیست
-دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی برق
-دانشکده مهندسی مکانیک و فناوری کشتی
-دانشکده حقوق
-دانشکده ریاضی و علوم طبیعی
-پزشکی دانشگاه
-دانشکده فلسفی
-دانشکده الهیات
-دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی
-دانشکده بین رشته ای
-واحدهای سازمانی مرکزی:

-کتابخانه دانشگاه روستوک
-مرکز فناوری اطلاعات و رسانه
-مرکز زبان
امکانات مرکزی:

-مرکز تضمین کیفیت در مطالعات و آموزش بیشتر (ZQS)
-مرکز تربیت معلم و تحقیقات آموزشی (ZLB)
علاوه بر این، موسسات تحقیقاتی متعددی در روستوک و اطراف آن مستقر شده‌اند، از جمله:

-موسسه کاتالیز لایب نیتس (موسسه وابسته)
-موسسه تحقیقات دریای بالتیک لایبنیتس در وارنمونده (موسسه وابسته)
-موسسه لایب نیتس برای فیزیک اتمسفر در Kühlungsborn (موسسه وابسته)
-موسسه تحقیقاتی برای زیست شناسی حیوانات مزرعه در Dummerstorf در نزدیکی Rostock
-موسسه تحقیقات جمعیتی ماکس پلانک
-موسسه تحقیقات گرافیک کامپیوتری فراونهوفر (IGD)
-مرکز آلمانی بیماری های عصبی (DZNE)

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

 

اشتراک‌گذاری