دانشگاه اروپایی ویادرینا|Europa-Universität Viadrina

دانشگاه اروپایی ویادرینا|Europa-Universität Viadrina

دانشگاه اروپایی ویادرینا دانشگاهی در فرانکفورت (اودر) است. دوره هایی در زمینه مطالعات فرهنگی، حقوق و اقتصاد ارائه می دهد.

در ترم زمستانی ۲۰۲۰/۲۱، ۵۵۸۶ دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۷۳ درصد آلمانی و ۲۷ درصد دانشجویان خارجی هستند. تقریباً یک چهارم دانشجویان خارجی تابعیت لهستانی دارند.

این دانشگاه خود را در سنت دانشگاه براندنبورگ فرانکفورت (۱۵۰۶-۱۸۱۱) می بیند. در سال ۱۹۹۱ به عنوان بخشی از بازسازی و بازسازی چشم انداز دانشگاه در ایالات جدید دوباره تاسیس شد و در شورای منطقه ای سابق واقع شده است.

ویادرینا مجموعه نسبتاً محدودی از موضوعات متمرکز بر علوم انسانی و اجتماعی را ارائه می دهد که با محدوده دانشگاه کامل کلاسیک مطابقت ندارد، اما حق اعطای مدرک دکترا و توانمندسازی را دارد. در مارس ۲۰۰۸ تصمیم گرفته شد که شکل قانونی ویادرینا به یک دانشگاه پایه تغییر یابد.

بیانیه ماموریت و تمرکز

در تفاهم نامه ۱۹۹۱ تاکید شده است که چهار وظیفه مشخص به دانشگاه داده شده است:

-باید به عنوان یک دانشگاه اصلاحی عمل کند. جدید در درجه اول باید در بین المللی بودن و بین رشته ای بودن آن باشد.
-باید به توسعه منطقه در دو طرف اودر کمک کند.
-هدف آن ارتقای همکاری آلمان و لهستان، به ویژه در زمینه علم و فرهنگ است.
-در نظر گرفته شده است که به ادغام پاناروپایی انگیزه بدهد.
-از نظر بین المللی، ویادرینا بر اروپا، به ویژه لهستان، اروپای شرقی- مرکزی و اتحادیه اروپا (از جمله مناطق همسایه تا آسیای مرکزی) تمرکز دارد. با این حال، تمرکز بر اروپا اشاره به کشورهای غیر اروپایی را رد نمی کند – Viadrina با حدود ۲۰۰ دانشگاه در سراسر جهان (به عنوان مثال در روسیه، آمریکای شمالی و جنوبی، آفریقای جنوبی یا استرالیا) در تماس است. این تمرکز از جمله در دوره های ارائه شده بیان می شود. در محدوده دوره های چند زبانه، تبادل دانشجو، دوره های بین المللی و آموزش زبان بر اساس استانداردهای اروپایی (UNICert).

بخوانید:  دانشگاه فنی دورتموند

بین رشته ای در دوره های بین دانشکده ای مانند کارشناسی ارشد “مطالعات اروپایی” یا کارشناسی ارشد “حفاظت از دارایی های فرهنگی اروپا” و همچنین دوره های بین رشته ای و مقررات دوره منعکس می شود. در حوزه تحقیق، بین رشته‌ای بودن در سه موسسه تحقیقاتی Viadrina لنگر انداخته است: در مرکز بین‌رشته‌ای اخلاق (IZE)، که در درجه اول به مسائل عدالت در تحول و همچنین مسائل اخلاق زیستی و اخلاق پزشکی می‌پردازد. در موسسه تحقیقات تحول فرانکفورت (FIT)، که در آن اعضای هر سه دانشکده با هم کار می کنند و همچنین به پدیده های دگرگونی در منطقه مرزی می پردازد. و در موسسه هاینریش فون کلایست که مطالعات ادبی و سیاست را با هم ترکیب می کند.

با توجه به همکاری آلمان و لهستان، اول از همه با دانشگاه شریک در پوزنان (دانشگاه آدام میکیویچ)، در آموزش حقوقی آلمان و لهستان (لیسانس و فوق لیسانس حقوق آلمان و لهستان) و بالاتر از همه، با دانشگاه پوزنان به طور مشترک Collegium Polonicum را در Słubice اداره می کرد. علاوه بر این، Viadrina با تعداد زیادی از دانشگاه های دیگر لهستان ارتباط برقرار می کند.

تأسیس مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های طب مکمل – مطالعات فرهنگی – پزشکی در مؤسسه علوم سلامت فرافرهنگی در سال ۱۳۸۹ به بحث‌های بحث‌انگیز در هیئت امنا، وزارتخانه‌ها و رسانه‌ها مبنی بر اینکه آیا محتوای باطنی باید و باید به نام مرتبط شود یا خیر، انجامید. یک دانشگاه دولتی. Die Zeit نوشت: «باطنی‌ها در دانشگاه‌های آلمان نفوذ می‌کنند. تفاوت علم و مزخرف محو می شود.

بخوانید:  دانشگاه صنعتی دارمشتات | Technische Universität Darmstadt

تاریخچه این دانشگاه

این دانشگاه در جولای ۱۹۹۱ تأسیس شد و اولین سال تحصیلی خود را در اکتبر ۱۹۹۲ آغاز کرد. رئیس مؤسس دانشگاه کنوت ایپسن (۱۹۹۱-۱۹۹۳) بود. رئیس هانس ویلر از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۹ ادامه داد تا اینکه رئیس جمهور گزین شوان در سال ۱۹۹۹ مسئولیت را بر عهده گرفت.

در سال ۲۰۰۴، دانشگاه از طریق نامزدی رئیس آن Gesine Schwan به عنوان نامزد ریاست جمهوری فدرال توسط SPD و Bündnis 90 / Die Grünen، شهرت بیشتری به دست آورد.

در ترم تابستان ۲۰۰۶، جشن های پانصدمین سالگرد دانشگاه در ویادرینا، با اشاره به دانشگاه، آلما ماتر ویادرینا، که در سال ۱۸۱۱ بسته شد، برگزار شد و همزمان پانزدهمین سالگرد دانشگاه را جشن گرفت. ، که در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد.

مؤسسه ای شبیه به دانشگاه، آکادمی آموزشی فرانکفورت (اودر) زیر نظر اتو هاس از سال ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۲ بود که پس از تعطیلی کوتاه مدت به دلایل اقتصادی، از سال ۱۹۳۳ تا پایان جنگ به عنوان دانشگاهی برای تربیت معلم به کار خود ادامه داد. دولت نازی تحت رهبری آلبرشت بورچارد و سپس اسوالد موریس تبدیل شد.

دانشکده ها و دوره ها

این دانشکده با حدود ۲۰۰۰ دانشجو، بزرگترین دانشکده در ویادرینا است. دامنه دوره های شما شامل:

دوره های کارشناسی (لیسانس):

-مطالعات فرهنگی
-مطالعات آلمانی بین فرهنگی
-حقوق و سیاست (دوره بین رشته ای با دانشکده حقوق)
-دوره های متوالی کارشناسی ارشد (کارشناس ارشد هنر):

-تاریخ فرهنگی اروپا
-زبان – رسانه – جامعه
-مطالعات ادبی: زیبایی شناسی – ادبیات – فلسفه
-مطالعات فرهنگی اجتماعی
-فرهنگ و تاریخ اروپای مرکزی و شرقی
-مطالعات اروپا (دوره بین رشته ای در هر سه دانشکده)
-دوره های کارشناسی ارشد آموزش تکمیلی (کارشناس ارشد هنر):

بخوانید:  Letter of motivation یا SOP چیست ؟

-حفاظت از سرمایه های فرهنگی اروپا
-مدیریت فرهنگی و گردشگری فرهنگی

سازمان

از ۱ مارس ۲۰۰۸، دانشگاه اروپایی دیگر توسط ایالت براندنبورگ پشتیبانی نمی‌شود، بلکه توسط بنیادی تحت قوانین عمومی که توسط قانون تأسیس بنیاد دانشگاه اروپایی ویادرینا فرانکفورت (Oder) (StiftG-EUV) تأسیس شده است، پشتیبانی می‌شود.  دارایی های این بنیاد در سال ۲۰۱۲ حدود ۶.۲ میلیون یورو (۶۱۹۵۸۶۰ یورو) بود طرح اقتصادی دانشگاه اروپایی ویادرینا فرانکفورت (اودر) برای سال ۲۰۱۲ تخصیصی از ایالت براندنبورگ (عنوان ۶۴۶۸۲) به مبلغ حدود ۲۵ میلیون یورو (۲۵۱۹۲۶۰۰ یورو) به اضافه درآمد اداری برای دانشگاه به مبلغ ۵۲۸۰۰۰ یورو و در نتیجه کل بودجه ۲۵۷۲۰۶۰۰ یورو

 

اشتراک‌گذاری