مهارت نوشتن

مهارت نوشتن

مهارت نوشتن در زبان آلمانی

راه‌های تقویت مهارت Schreiben در زبان آلمانی

مهارت نوشتاری آلمانی اغلب دشوارترین مهارت برای زبان‌آموزان زبان آلمانی است. گاهی نوشتن به زبان مادری هم می‌تواند وقت‌گیر و سخت باشد. به همین جهت برای تقویت مهارت نوشتن  تنها دانش زبان کافی نیست و مثل هر مهارت دیگری احتیاج به تمرین هم دارد.

چگونه مهارت نوشتن خود را افزایش دهیم؟ در این مقاله می‌توانید نکاتی را بخوانید که به شما در بهبود بخشیدن به مهارت نوشتن به زبان آلمانی کمک خواهد کرد.

۱) ساده شروع کنید

ساده و کوتاه نوشتن قدم اول در تمرین مهارت Schreiben است. نوشتن می‌تواند بخشی از برنامه‌ی روزانه‌ی شما باشد. در واقع شما در طول روز همواره به دلایل متفاوت در حال نوشتن هستید. از پیام‌هایی که با دوستانتان ردوبدل می‌کنید، تا یادداشت‌های کوچکی که کنار برگه‌ی روی میز کارتان می‌نویسید. پس تمرین نوشتن مقدمات خاصی لازم ندارد.

لازم نیست روزی ده‌ها صفحه بنویسید. هدف خود را طوری انتخاب کنید که بتوانید آن را به ثمر برسانید. می‌توانید از کپشن اینستاگرام یا حتی از یادداشت‌های روی یخچال شروع کنید. خاطرات روزمره‌ی خود را  به زبان آلمانی بنویسید. تاثیر نوشتن چند خط در روز را دست‌کم نگیرید. این تمرین مستمر می‌تواند مهارت و عادت نوشتن را در شما تقویت کند.

۲) دقت خود هنگام نوشتن را بالا ببرید

در تمرین نوشتن، دقت از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید در مهارت‌هایی مثل مهارت صحبت کردن  روان بودن  از اهمیت بیشتری نسبت به دقیق بودن برخوردار باشد. ولی در مهارت نوشتن دقت حرف اول را می‌زند. در Schreiben فرصت بازنگری و تصحیح وجود دارد. بنابراین حتی چرک‌نویس‌های خود را با دقت کامل بنویسید که آگاهی‌تان نسبت به خطاهای تکراری خود در نوشتن بالا برود، بتوانید آنها را کاهش دهید و مهارت Schreiben خود را تقویت کنید.

۳) برای تقویت مهارت نوشتن  بخوانید

کیفیت Schreiben شما به میزان مطالعه‌تان به زبان آلمانی مرتبط است. با مطالعه‌ی متون آلمانی خود را در معرض ساختار‌های متفاوت گرامری قرار می‌دهید و کلمات جدید را در جایگاه صحیحشان یاد می‌گیرید. این کلمات و ساختارها کمک به‌سزایی به بهتر نوشتن شما می‌کنند.

۴) به آلمانی فکر کنید

یکی از اشتباهات بزرگی که ممکن است انجام دهیم فکر کردن به فارسی هنگام نوشتن به آلمانی است. به یاد داشته باشید که قرار نیست ترجمه کنید. طبیعتاً همه‌ی ما به زبان مادری قادر به نوشتن جملات پیچیده‌تر و سنگین‌تری هستیم که معادل آنها را در آلمانی هنوز یاد نگرفته‌ایم. همچنین بسیاری از کلمات و ساختارهای دستور زبان، از زبانی به زبان دیگر قابل ترجمه‌ی مستقیم نیستند. لذا نوشتن جملاتی که کاملاً منطبق با جمله‌بندی ما در زبان مادریمان باشد تقریباً غیر‌ممکن خواهد بود و در نظر نگرفتن این اصل باعث ایجاد ایرادهای ساختاری زیادی در متن نهایی ما خواهد شد

۵) قبل از نوشتن متن، طرح کلی آن را بریزید

به این فکر کنید که چه مطالبی را می‌خواهید در Schreiben خود بگنجانید. آنها را دسته‌بندی کنید و یک طرح کلی و مختصر از آنچه در ذهنتان است روی کاغذ بیاورید. این کار باعث می‌شود تحت‌تأثیر اضطراب ناشی از نوشتن به زبان دیگر، مطالب مهم از قلم نیفتند و راحت‌تر ‌روی انتخاب کلمات و ساختار های صحیح تمرکز کنید.

آزمون پرو اولین و تنها برگزار کننده آزمون های  آزمایشی گوته به صورت آنلاین