دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته فرانکفورت در ماین |Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main

دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته فرانکفورت در ماین |Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main

دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته فرانکفورت در ماین  یک دانشگاه کامل است و چهارمین دانشگاه بزرگ آلمان از نظر تعداد دانشجو در ترم زمستانی ۲۰۱۷/۱۸ با بیش از ۴۸۰۰۰ دانشجو بود. بیش از ۵۶۰ استاد در آن تدریس و تحقیق می کنند. ۱۶ دپارتمان ۱۷۰ دوره را در ۵ پردیس ارائه می دهند.

این دانشگاه با نام دانشگاه سلطنتی فرانکفورت در ماین در ۱۸ اکتبر ۱۹۱۴ به عنوان اولین دانشگاه بنیادی آلمان در دوران مدرن افتتاح شد. هنگامی که در سال ۱۹۱۴ افتتاح شد ، بسیاری از موسسات قبلی ادغام شدند و با اعطای حق اعطای دکترا ، این دانشگاه به عنوان  یک دانشگاه انتخاب شد. پس از جنگ جهانی اول و از بین رفتن دارایی های بنیاد، شهر فرانکفورت در ماین قرار گرفت.

در ۱۶ ژوئن ۱۹۳۲، وزارت امور خارجه پروس به این دانشگاه این امتیاز را داد که نام خود را به نام یوهان ولفگانگ فون گوته بگذارد. در سال ۱۹۶۷ این دانشگاه دولتی در هسن تاسیس شد و در سال ۲۰۰۸ دوباره یک بنیاد عمومی شد. از آن زمان این دانشگاه از یک لوگوی ساده استفاده می کند و نام دانشگاه به نام گوته فرانکفورت معروف است.

مکان ها

این دانشگاه در چهار محوطه بزرگ دانشگاهی در کلان شهر فرانکفورت پراکنده شده است:

پردیس وستند محل اصلی این دانشگاه  است. این شامل I. G.-Farben-Haus و همچنین ساختمانهای متعدد جدید، از جمله خانه دارایی و ساختمان سالن سخنرانی مرکزی است. علاوه بر اداره مرکزی، اکثر بخشها، به استثنای  رشته پزشکی و علوم طبیعی، از سال ۲۰۰۱ در اینجا مستقر  هستند.
در محوطه دانشگاه ریدبرگ با ساختمانهای دانشگاهی که در حدود ۱۹۷۰ ساخته شد، گروههای رشته فیزیک، بیوشیمی، شیمی و داروسازی، علوم زیستی و علوم زمین (در بیشتر موارد دومی) ، باغ علم و مرکز سالن سخنرانی با علوم طبیعی کتابخانه مستقر هستند
پردیس بوکنهایم مرکز سابق دانشگاه است که هنوز بخشهای مختلف مطالعات زبان شناسی و فرهنگی ، گروه علوم کامپیوتر و ریاضیات ، ساختمان مرکزی کتابخانه دانشگاه و برخی قسمتهای مدیریت در ساختمانهای دهه 1950 تا 1970 را در خود جای داده است. به
در محوطه دانشگاه Niederrad ، با ساختمانها و امکاناتی که از قرن نوزدهم به بعد به طور تاریخی رشد کرده اند ، و همچنین مجتمع های مدرن ، کلینیک دانشگاه با بخش پزشکی وجود دارد.
علاوه بر این ، زمین های ورزشی دانشگاهی (“Sportcampus Ginnheim”) در Ginnheimer Landstrasse در منطقه بوکنهایم متعلق به دانشگاه است ، [8] همچنین موسسه زنبورداری در Oberursel وجود دارد.

توسعه مجدد دانشگاه ، که از اواسط دهه 1990 تشدید شده است ، عملاً یک دانشگاه سه پرده را به عنوان هدف آینده خود تبدیل کرده است. برای این منظور ، واحدهایی که در حال حاضر در منطقه بوکنهایم قرار دارند باید حرکت کنند ، اما زمین های ورزشی نه.

باغ گیاه شناسی عمومی در انتهای Siesmayerstrasse ، که قبلاً به پردیس زیست شناسی (۱۹۵۶–۲۰۱۱) متصل بود ، به شهر فرانکفورت و مسئولیت Palmengarten منتقل شده است.  بخشهایی از پردیس قبلی بوکنهایم ، از جمله یوگلهاوس تاریخی ، توسط انجمن تحقیقات طبیعت سنکنبرگ تصرف شده است ، در حالی که بخشهای دیگر به توسعه شهری محلی واگذار شده است. ساختمانهای دانشگاهی متعدد و پراکنده سابق در منطقه بوکنهایم رها شده و بخشی تخریب شده است ، بخشی از آنها برای اهداف دیگر استفاده می شود.

بخشها و سازمانهای داخلی

-حقوق
– اقتصاد
-علوم اجتماعی
-علوم تربیتی
-روانشناسی و علوم ورزشی
-الهیات پروتستان
-الهیات کاتولیک
-فلسفه و تاریخ
-زبان شناسی و مطالعات فرهنگی
-فیلولوژی های جدیدتر
-علوم زمین / جغرافیا
– علوم کامپیوتر و ریاضیات
-فیزیک
-بیوشیمی ، شیمی و داروسازی
-علوم زندگی
-پزشکی

دپارتمان ها ، از جمله موارد دیگر ، مسئول تصور ، پیاده سازی و امتحانات 170 دوره در حال حاضر هستند. آنها همچنین مسئول دکترا و توانمندسازی هستند. آنها همچنین به طور کلی مسئولیت پیشنهاد انتصاب اساتید غیر برنامه ریزی شده ، افتخاری و همکاری یا مشارکت استادان و همچنین سایر دسته های کادر آموزشی را بر عهده دارند. در اینجا ، و به طور کلی برای انتصابات جدید اساتید عادی (استادان دانشگاه) ، آنها تمام مراحل را آماده می کنند تا هیئت رئیسه بتواند بر این اساس وقت تعیین کند (یا در مورد غیر استادان ، قرار رسمی می تواند محل). آنها می توانند با توجه به وظایف آموزشی که بر عهده آنهاست تا چه اندازه از وجوه اختصاص داده شده به بخشها استفاده کنند. بسیاری از دپارتمان ها به صورت داخلی به چندین موسسه تقسیم می شوند که می توانند خود مدیریت (محدود) خاصی را حفظ کنند. مدیریت مutesسسات و دفاتر ریاست در دپارتمانها عموماً تابع اصل چرخش است و مدت تصدی صاحب منصب معمولاً یک تا سه سال است.

موسسات وابسته و سایر امکانات

انشگاه گوته دارای تعدادی مرکز علمی است که به تحقیق در زمینه های موضوعی خاص می پردازند.  برخی دیگر از موسسات وابسته به نام یا با مشارکت دانشگاه ایجاد شده یا با آن همکاری نزدیک دارند. علاوه بر این ، دانشگاه با تعداد زیادی موسسه تحقیقاتی بزرگتر و کوچکتر در منطقه بر اساس توافقنامه های همکاری همکاری می کند.

-موسسه چین
-آزمایشگاه امور مالی
-موسسه مطالعات پیشرفته فرانکفورت (FIAS)
-موسسه فروبنیوس
-مدرسه بازرگانی گوته 
-خانه دارایی (HoF)
-موسسه حقوق و امور مالی
-موسسه تاریخ علوم عربی-اسلامی
-موسسه Franco-Allemand de Sciences Historiques et Sociales
-موسسه تاریخ هنر دانشگاه گوته
-موسسه تحقیقات ساختاری روستایی
-موسسه تحقیقات اجتماعی
-سمینار شرق
-آکادمی تحقیقاتی گوته برای محققان مشاغل اولیه
-کتابخانه دانشگاه یوهان کریستین سنکنبرگ (کتابخانه دانشگاه)
-مرکز ویلهلم مرتون برای ادغام اروپایی و نظم اقتصادی بین المللی
-گوته یونیباتور
-گروه آکادمیک پرواز دانشگاه فرانکفورت
-مرکز Cornelia Goethe (CGC)
دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته فرانکفورت ، دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینتس و دانشگاه فنی دارمشتات با هم دانشگاه های راین ماین (RMU) را تشکیل می دهند.

مهمانسراها و هاوس برگکنز در کلاین والسرتال

ویلا هاوک در دیتمار اشتراسه Ditmarstrasse در سال ۱۹۲۳ به عنوان ویلایی برای خانواده ای با نفوذ و گسترده در فرانکفورت در مجاورت ویلا مرتون ، بر اساس طراحی هرمان موثسیوس ساخته شد. این ساختمان که در داخل کشور به عنوان مهمانخانه ۱ شناخته می شود، نمایانگر یک سبک معماری شبیه به خانه روستایی با یادآوری پایان تاریخ گرایی است و با افزودن مواردی برای استفاده در دانشگاه گسترش یافته است. مهمانخانه ۲، ویلا کان سابق ساخته شده توسط معمار ویلی کان، توسط باغ وسیعی به مهمانپذیر I متصل می شود. این دو خانه در منطقه فرانکفورت-بوکنهایم واقع شده اند.

همچنین مهمانسراهای پژوهشگاه علوم انسانی در Bad Homburg و Villa Giersch در Frankfurt-Sachsenhausen خانه های مهمان وجود دارد.  در Riezlern در Kleinwalsertal (اتریش – نزدیک Oberstdorf) یک خانه ورزشی و آموزشی به نام Haus Berkkranz وجود دارد که برای مثال استفاده می شود. B. برای سمینارها و گردشها استفاده می شود.

جهت دادن آزمون آنلاین آزمایشی گوته، با آزمون پرو در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
دانشگاه ینا | Univercity jena

دانشگاه ینا | Jena Universität

دانشگاه ینا | Jena Universität دانشگاه ینا،که نام آن رسماً دانشگاه فردریش شیلر ینا است (به آلمانی: Friedrich-Schiller-Universität Jena ، مخفف FSU ، به اختصار Uni Jena) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در ینا، در ایالت تورینگن آلمان واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۵۵۸ تأسیس شد و جزء ده دانشگاه قدیمی آلمان […]

ادامه مطلب

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین (humboldt-universität zu Berlin) یکی از معتبرترین دانشگاه ها نه تنها در آلمان بلکه در اروپا است. HU برلین به عنوان یکی از مؤسسات پیشگام آموزش عالی اروپا شناخته شده است . ویلهلم فون هومبولت به ایجاد الگویی برای دانشگاه هایی که رابطه نزدیک تری بین تحقیق و تدریس می دید اعتبار یافته […]

ادامه مطلب
واژه نامه فارسی به آلمانی

همه چیز درباره ی دانشگاه هامبورگ

دانشگاه هامبورگ  (Hamburg Universität) یکی از برجسته ترین دانشگاه های آلمان می باشد که در سال 1919 شروع به فعالیت کرد. این دانشگاه جزو 15 دانشگاه برترکشور آلمان در میان 220 دانشگاه برتر جهان می باشد. دانشگاه هامبورگ بزرگترین موسسه ی تحقیقاتی و آموزشی در شمال آلمان است. دانشگاه اصلی در منطقه مرکزی Rotherbaum ، […]

ادامه مطلب