معرفی دانشگاه اولم

معرفی دانشگاه اولم

در این مطلب می خواهیم به معرفی دانشگاه اولم و ویژگی های این دانشگاه بپردازیم.

پس در ادامه مطلب با منبع آزمون های آنلاین آزمایشی گوته آزمون پرو همراه باشید!

دانشگاه اولم universität Ulm در سال ۱۹۶۷ در شهر اولم کشور آلمان تاسیس شد. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های جوان کشور آلمان محسوب می شود. دانشگاه اولم حدود ۱۱۰۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد حدود ۱۵۰۰ نفر دانشجوی بین المللی از سراسر دنیا هستند. پردیس اصلی این دانشگاه در مرکز شهر اولم قرار دارد و دیگر پردیس بزرگ آن در شمال شهر واقع شه است. دانشگاه اولم در رشته های علوم طبیعی، ریاضیات و کامپیوتر جزو برترین دانشگاه های آلمان است.

اگر دوست داری سطح زبان آلمانیتو بسنجی، حتما در آزمون آنلاین آزمون پرو شرکت کن!( آزمون A1 , آزمون A2 , آزمون B1 , آزمون B2)

رتبه بندی دانشگاه اولم آلمان:

  • دومین دانشگاه برتر آلمان در زمینه ی ریاضیات
  • ۱۳۵مین دانشگاه برتر دنیا در سال ۲۰۱۷
  • یکی از ۲۰ دانشگاه برتر کشور آلمان
  • رتبه ی ۲۷مین دانشگاه برتر اروپا آکادمیک در سال ۲۰۱۲

 

دانشکده های دانشگاه اولم آلمان:

  • دانشکده ی مهندسی و علوم کامپیوتر
  • دانشکده ی ریاضیات و اقتصاد
  • دانشکده ی علوم طبیعی
  • دانشکده ی علوم پزشکی
معرفی دانشگاه اولم

معرفی دانشگاه اولم

خدمات تبادل بین المللی دانشگاه اولم :

دانشگاه اولم آلمان در حال حاضر دارای ۱۰۱ موافقت نامه دو جانبه با ۷۹ دانشگاه در ۱۹ کشور اروپایی است. غیر از کشور های اروپایی تعداد زیادی موافقت نامه تبادل دانشجو نیز با کشور های کانادا، استرالیا و ایالات متحده آمریکا امضا شده است. طی این موافقت نامه ها دانشجویان قادر خواند بود تعدادی از واحد های درسی خود را در دانشگاهی خارج از آلمان بگذرانند و همچنین دانشجویان دیگر کشور ها که این موافقت نامه را امضا کرده اند می توانند برای مدتی جهت تحصیل در آلمان به دانشگاه اولم سفر کنند.

جهت انجام انگیزه نامه تحصیلی برای مهاجرت به آلمان به سایت آزمون پرو مراجعه کنید و کمتر از ۱۴ روز کاری و با کمترین هزینه انگیزه نامه خود را دریافت کنید.

خدمات شغلی و حرفه ایی دانشگاه اولم :

دانشجویانی که به دنبال یک شغل یا کار آموزی در رشته ایی خاص هستن توسط دانشگاه اولم حمایت می گردند این خدمات شامل خدمات جستجوی شغلی ، راه اندازی یک کسب و کار ، مشاوره های تخصصی و کارآموزی می باشد.

پژوهش در دانشگاه اولم:

دانشگاه اولم آلمان به عنوان یکی از کارفرمایان مهم و ابتکاری در زمینه ی علوم در منطقه با بیش از ۱۸۰۰ کارمند و امکانات دانشگاهی از قبیل مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات، کارگاه آموزشی و مرکز تحقیقات حیوانات و … است.

یک گام مهم در در پیشرفت تحقیقات و پژوهش دانشگاه ساخت یک پارک علم و فناوری در اطراف محوطه دانشگاه بوده است. دانشگاه اولم دارای یک پارک علم و فناوری نیز می باشد که بر روی یک تپه در حومه شهر اولم قرار گرفته است و میزبان انواع مراکز تحقیق و توسعه عمومی و صنعتی و همچنین سه بیمارستان بزرگ است که به طور مشترک به عنوان پارک علم و فناوری اولم شناخته می شوند.

معرفی دانشگاه اولم

معرفی دانشگاه اولم

علاوه بر موسسات دانشگاهی که با تمرکز بر تحقیقات کاربردی فعالیت می کنند، مراکز تحقیقاتی شرکت هایی مانند دایملر، BMW ، زیمنس و ، AEG و در گذشته شرکت نوکیا نیز در این دانشگاه دفترهایی دارند . غیر از پروژه های بزرگ تحقیقاتی ، دانشگاه اولم دارای چهار مرکز تحقیقاتی است که توسط بنیاد پژوهشی آلمان (DFG) تاسیس شده است.

تمرکز تحقیقاتی دانشگاه اولم بیشتر بر روی موضوعاتی چون ، مهندسی و تکنولوژی ، علوم انسانی و پزشکی ، نانومواد و مواد زیستیو اقصتاد و مالی است.

بخوانید:  شهر بن